Prisijungti
Priminti slaptažodį
Lietuvių

LSNR

Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios (papildomos ir alternatyvios) medicinos rūmai

Komitetai

1. Profesinės veiklos komitetai: a) rengia savo srities veiklą reglamentuojančius dokumentus; b) formuoja savo srities metodikų aprašus, kurie parodo metodikos pagrįstumą ir specialistų, vartojančią šią metodiką, kvalifikaciją; c) pateikia ekspertines nuomones; d) svarsto finansinius, einamuosius klausimus komiteto kompetencijai priklausančiose veiklos srityse; e) atlieka kitas, komitetų steigimo ir tipiniame veiklos reglamente nurodytas, funkcijas.

2. Komiteto sudėtį formuoja komiteto veiklos reglamentą parengęs iniciatorius arba komiteto pirmininkas, kuris renkamas iš komiteto narių ir kandidatūra teikiama tvirtinti Rūmų tarybai vienerių metų kadencijai. Ataskaitinių metų gale komiteto pirmininkas atsiskaito už komiteto veiklą ir paliekamas dar vienerių metų kadencijai arba keičiamas kitu. Apie tai sprendžia Rūmų taryba.

3. Profesinės veiklos klausimams spręsti komitetuose veikia komitetų profesinės veiklos ekspertai arba komitetų profesinės veiklos ekspertų grupės, kuriuos renka komiteto nariai iš savo tarpo. Vienas profesinės veiklos ekspertas iš komiteto renkamas į profesinės veiklos ekspertų komisiją.

4. Komiteto darbas organizuojamas, remiantis Rūmų tarybos patvirtintu komitetų steigimo ir tipiniu veiklos reglamentu ir jo pagrindu parengtu vienos ar kitos srities komiteto darbo reglamentu ir kitais dokumentais.

NATŪRALIOS MEDICINOS IR SVEIKOS GYVENSENOS VEIKLOS SRITYS IR KOMITETAI

I. Senovės medicinos sistemos – tai sistemos, veikiančios tūkst. metų ir apimančios visus teorinius, praktinius sveikatos gerinimo ir ligų gydymo aspektus.

1. AJURVEDA – tai Indijos senoji medicininė sistema, kuri Vakaruose dabar vadinama alternatyviąja arba netradicine sistema.  Tai ir dvasinis, ir fizinis gydymas.

2. TRADICINĖ KINŲ MEDICINA – iš kartos į kartą jau beveik 3000 metų perduodamų filosofinių, mokslo žinių ir praktinių priemonių sistema, sukurta saugoti ir stiprinti žmogaus sveikatą, prailginti gyvenimą, pažinti ir gydyti įvairias ligas ir negalavimus. Tradicinė kinų medicina gydo ne simptomus, o ieško ligos priežasties ir stengiasi, kad pacientas pats suvoktų ligos kilmę ir galėtų sąmoningai padėti sau pasveikti. Patyręs gydytojas gali padėti išjudinti vidinės energijos srautus. Tai gali būti akupunktūra, energinis masažas, moksa ir kt.

II. Proto kūno valdymo terapijos  – įvairios elgsenos, psichologinės, socialinės, dvasinės technikos, kurios padeda nuraminti protą, dėl to sveiksta kūnas ir gerėja savijauta.

1. JOGA – tai holistinis egzistencijos požiūris bei sisteminė technika, skirta pažinti ir tobulinti kūną bei protą, taip pat išlaisvinti sielą.  Jogos sistema savyje talpina visą eilę įrankių galinčių padėti įveikti kliūtis trukdančias pasiekti sveikatą, gerą savijautą ir dvasios ramybę.

III. Biologinio poveikio terapijos – tai natūralių biologinių produktų ir gyvų organizmų naudojimas žmogaus sveikatai bei savijautai gerinti.

1. FITOTERAPIJA – tai vaistinių ir maistinių žolių panaudojimas žmogaus harmonijai su pasauliu ir savimi atkurti, jo kūnui išvalyti bei padėti visiems organams geriau funkcionuoti.

2. VISAVERTĖ MITYBA – tai maisto racionas, kuris užtikrina organizmui visas būtinąsias maistines medžiagas – baltymus, angliavandenius, riebalus, mineralus, vitaminus bei vandenį. Svarbu ne tik subalansuotai maitintis, bet labai svarbu gerti vandenį ir būti fiziškai aktyviam.

3. HOMEOPATIJA – tai gydomosios augalų ir mineralų energijos panaudojimas.

4. KANITERAPIJA – terminas kaniterapija yra sudarytas iš dviejų žodžių canis (lot. šuo) ir therapeia (gr. gydymas, slaugymas). Ji gali būti taikoma esant fiziniams, emociniams ir/ar raidos sutrikimams bei reabilitacijoje.

IV. Natūralių fizinių veiksnių terapijos – tai natūralių fizinių veiksnių (vanduo, oras, karštis, šaltis, ugnis ir kt.) naudojimas žmogaus sveikatai bei savijautai gerinti.

V. Kūno poveikio terapijos – tai kūno veikimo technikos, kurių poveikis remiasi į kūno, kaip savireguliacijos ir holistinės sistemos galimybes.

1. MA-URI® – tai moderni senovinių Polinezijos gydymo menų sistema, turinti gyvas šaknis Naujosios Zelandijos maorių bei havajietiškose tradicijose. Sistemos principai paremti senąja HUNA filosofija. Prisilietimo sesijos metu švelniais judesiais liečiamas visas kūnas. Poveikis apima visus žmogaus būties aspektus – jo fizinį kūną, emocijas, mentalinį, dvasinį lygmenis. Tai sistema, atkurianti sveikatą, sugrąžinanti harmoniją visose žmogaus gyvenimo srityse ir ypatingai sparčiai plečianti žmogaus sąmoningumą.

VI. Energetinė medicina – tai poveikis žmogaus sveikatai bei savijautai, darant poveikį jo biolaukui.

1. TAI CHI/ CHI KUNG – tai judesio ir meditacijos menas, turintis šimtmečių istoriją ir apjungiantis daugelį aspektų. Kūnui – tai gydomoji, sveikatingumo mankšta, savotiškas grakštus šokis ir efektyvus kovos menas; sąmonei – tai koncentracijos, valios jėgos ir vizualizacijos lavinimas; dvasiai – tai meditacija, harmonizuojančių bei stabilizuojančių psichinę būseną pratimų sistema. Tai Chi tikslas – sustiprinti sveikatą ir pagerinti gyvenimo kokybę. Šios sistemos pagrindas – natūralūs, plastiški, lėti judesiai, kurie harmonizuoja žmogaus kūną ir psichiką.

2. REIKI – tai japonų sveikatos gerinimo metodas rankų prisilietimais, kuris atstato organizmo fizinę, emocinę ir dvasinę pusiausvyrą

3. ENERGETINIO POVEIKIO – gydomojo, atstatančio ir profilaktinio energinio poveikio veikla.

VII. Erdvės energinio poveikio sveikatai sistemos – tai sistemos tiriančios, analizuojančios bei koreguojančios žmogų supančią erdvę.

1. KLASIKINIS FENG ŠUI – tai senovinis darnios erdvės kūrimo menas, orientuotas į žmogaus energinės struktūros, emocinės bei psichinės būsenos profilaktinį palaikymą naudojant metodus skirtus supančios erdvės harmonizavimui.

Renginiai
Mokymai
2018 Rugsėjo
P A T K P Š S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
2018 Rugsėjo
P A T K P Š S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Remėjai

Draugai


© 2018 Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmai