Amoksicilinas

Amoksicilinas

Amoksicilinas yra penicilino grupės antibiotikas, skirtas gydyti bakterines infekcijas, tokias kaip tonzilitas, bronchitas, sinusitas, plaučių uždegimas (pneumonija), bei ausų, nosies, gerklės, odos ar šlapimo takų infekcijos.

Amoksicilinas klavulanatas yra amoksicilino ir klavulanato kalio derinys. Amoksicilinas sunaikina bakterijas, o klavulanato kalis padeda užkirsti kelią tam tikrų bakterijų atsparumui amoksicilinui.

Amoksicilinas taip pat kartais naudojamas kartu su kitu antibiotiku, vadinamu klaritromicinu (Biaxin), gydant skrandžio opas, kurias sukelia Helicobacter pylori infekcija. Šis derinys dažnai naudojamas kartu su lansoprazoliu (Prevacid), vaistu, mažinančiu skrandžio rūgšties kiekį.

Amoksicilinas yra prieinamas 500 mg ir 250 mg tabletėmis arba kapsulėmis, taip pat kaip geriama suspensija. Yra daug skirtingų amoksicilino prekių ženklų ir formų, tačiau ne visi jie nurodyti šiame informaciniame lapelyje.

Kas yra Amoksicilinas?

Grupė Penicilino antibiotikai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Įvairių tipų bakterinėms infekcijoms gydyti
Vartoja Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos B kategorija: Tyrimai su eksperimentiniais gyvūnais neparodė jokios rizikos vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. Amoksicilinas absorbuojamas į motinos pieną. Jeigu žindote kūdikį, nevartokite šio vaisto, prieš tai nepranešę gydytojui.
Vaisto forma Tabletės, kapsulės, injekcijos, sirupai, sausieji sirupai.

Amoksicilino šalutiniai poveikiai

Dažni amoksicilino šalutiniai poveikiai gali būti pykinimas, vėmimas, viduriavimas arba odos bėrimas. Šie šalutiniai poveikiai klinikiniuose tyrimuose paveikė daugiau nei 1% pacientų.

Sunkūs amoksicilino šalutiniai poveikiai

Skubiai kreipkitės į medikus, jei pastebite alerginės reakcijos į amoksiciliną požymius, tokius kaip:

  • Dilgėlinė,
  • Sunkus kvėpavimas,
  • Veido ar gerklės patinimas.

Taip pat reikia skubios pagalbos, jei pasireiškia stipri odos reakcija, kuri apima:

  • Karščiavimą,
  • Gerklės skausmą,
  • Deginančias akis,
  • Odos skausmą,
  • Raudoną arba purpurinį bėrimą su pūslėmis ir odos lupimusi.

Kada kreiptis į gydytoją po amoksicilino vartojimo?

Nedelsdami susisiekite su gydytoju, jei jaučiate:

  • Stiprų pilvo skausmą,
  • Viduriavimą, kuris yra vandeningas arba kraujingas (net jei jis atsiranda praėjus keliems mėnesiams po paskutinės dozės).

Šie simptomai gali rodyti rimtą sveikatos būklę ir reikalauja skubios medicininės pagalbos.

Kaip vartoti amoksiciliną?

Vartokite amoksiciliną tiksliai taip, kaip nurodė jūsų gydytojas. Laikykitės visų nurodymų, pateiktų jūsų recepto etiketėje, ir perskaitykite visus vaistų vadovus ar instrukcijas.

  • Vartokite amoksiciliną tuo pačiu metu kiekvieną dieną.
  • Kai kurios amoksicilino formos gali būti vartojamos su maistu arba be jo. Patikrinkite savo vaistų etiketę, kad sužinotumėte, ar vaistą turite vartoti su maistu, ar ne.
  • Prieš dozuojant geriamąją suspensiją (skystį), suplakite buteliuką.
  • Matuokite skystą vaistą su dozuojamu švirkštu arba vaistų matavimo prietaisu (nenaudokite virtuvinio šaukšto). Galite sumaišyti skystį su vandeniu, pienu, kūdikių mišiniais, vaisių sultimis arba imbieriniu alumi. Išgerkite mišinį iš karto. Neišsaugokite jo vėlesniam naudojimui.
  • Kramtomąją tabletę turite sukramtyti prieš ją prarydami.
  • Įprastą tabletę reikia nuryti visą – ne trupinkite, nekramtykite ir nelaužykite jos.

Jei vartojate amoksiciliną kartu su klaritromicinu ir/ar lansoprazoliu gydant skrandžio opas, vartokite visus vaistus taip, kaip nurodyta. Perskaitykite vaistų vadovą arba paciento instrukcijas, pateiktas su kiekvienu vaistu. Nepakeiskite dozių ar vartojimo tvarkaraščio be gydytojo patarimo.

Naudokite vaistą per visą nurodytą laiką, net jei simptomai greitai pagerėja. Praleidus dozes, padidėja infekcijos, atsparios gydymui, rizika. Amoksicilinas negydo virusinių infekcijų, tokių kaip gripas ar peršalimas.

Nedalinkite šio vaisto kitiems, net jei jie turi tuos pačius simptomus kaip ir jūs.

Šis vaistas gali paveikti tam tikrų medicininių tyrimų rezultatus, todėl praneškite bet kuriam gydytojui, kuris jus gydo, kad vartojate šį vaistą.

Kaip laikyti amoksiciliną?

  • Laikykite tabletes ir kapsules kambario temperatūroje, atokiau nuo drėgmės, karščio ir šviesos.
  • Skystas amoksicilinas gali būti laikomas šaldytuve arba kambario temperatūroje, priklausomai nuo gamintojo. Patikrinkite etiketę dėl laikymo nurodymų. Jei laikote šaldytuve, neleiskite vaistui sušalti. Išmeskite bet kokį skystą vaistą, kuris nebuvo suvartotas per 14 dienų po to, kai jis buvo sumaišytas vaistinėje.

Ką daryti, jei praleidote dozę?

Jei praleidote dozę, tiesiog praleiskite ją ir vartokite kitą dozę įprastu laiku. Nenaudokite dviejų dozių iš karto, kad kompensuotumėte praleistą dozę.

Kas nutiks perdozavus?

Jei perdozavote, nedelsdami kreipkitės į skubios pagalbos tarnybas arba skambinkite Pagalbos linijai dėl apsinuodijimo numeriu 112.

Ko reikėtų vengti vartojant amoksiciliną?

Antibiotikai, įskaitant amoksiciliną, gali sukelti viduriavimą, kuris gali būti naujos infekcijos požymis. Jei viduriuojate vandeningomis arba kruvinomis išmatomis, prieš naudodami nuo viduriavimo skirtus vaistus, pasitarkite su gydytoju.

Kokių vaistų sąveika gali pasireikšti su amoksicilinu?

Informuokite gydytoją apie visus vartojamus vaistus, ypač šiuos:

  • Bet kokius kitus antibiotikus;
  • Allopurinolį;
  • Probenecidą;
  • Kraujo skystinamuosius vaistus, tokius kaip varfarinas, Coumadinas, Jantovenas;
  • Kontraceptines tabletes.

Šis sąrašas nėra išsamus. Kiti vaistai gali sąveikauti su amoksicilinu, įskaitant receptinius ir nereceptinius vaistus, vitaminus bei žolinius preparatus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *