Ar reikia eiti pas odontologą nėštumo metu?

Ar reikia eiti pas odontologą nėštumo metu?

Nepaisant to, kad 90 procentų moterų žino, kad dantenų sveikata nėštumo metu yra svarbi, tik apie 60 procentų moterų nėštumo metu reguliariai prižiūri burną, rodo BMC Oral Health atliktas tyrimas.

Daugeliui moterų svarbu žinoti apie burnos ertmės sveikatą nėštumo metu, tai nėra tiesioginis perėjimas prie įprasto dantų valymo ar registravimosi pas odontologą. Nėštumo metu dantenos dažnai tampa jautresnės ir lengviau kraujuoja, todėl moterys gėdijasi ar net gėdijasi eidamos pas odontologą. Kiti gali nerimauti dėl diskomforto ar pykinimo.

Labiau už viską svarbu ieškoti prevencinės priežiūros, nes nėščioms moterims yra didesnė dantenų ėduonies, uždegimo ir kraujavimo rizika. Moterys netgi gali būti jautrios priešlaikiniam gimdymui, jei jų burnos sveikata yra bloga.

Kaip atrodo burnos priežiūra nėštumo metu?

Amerikos odontologų asociacija rekomenduoja, kad asmenys reguliariai valytųsi du kartus per metus arba kas šešis mėnesius. Nėštumo metais moterys turėtų tris kartus valytis. Jei besilaukiančiai mamai reikia atlikti odontologinį darbą, slaugytojos dažnai laukia antrojo trimestro pabaigos, kai moterų hormonų lygis stabilesnis.

Bet kokia pasirenkama priežiūra gali ir turėtų būti atidėta iki kūdikio gimimo, kad būtų išvengta bet kokios galimos rizikos, nors įprastinė dantų priežiūra nėštumo metu yra būtina ir mažai rizikinga mamai ir kūdikiui.

Aukšto lygio burnos sveikatos palaikymas yra svarbus tiek mamai, tiek vaikui. Yra ryšys tarp prastos burnos sveikatos ir priešlaikinio gimdymo ir (arba) mažo kūdikių gimstamumo, ypač periodonto ligos. Priežastis – motinos burnoje esančios bakterijos, patenkančios per kraują ir patenkančios į placentą.

Į ką atkreipti dėmesį pastojant

Dažnai jautrios ir kraujuojančios dantenos yra pirmasis nėštumo požymis dėl hormonų padidėjimo ir jautrumo burnoje esančioms bakterijoms. Pykinimas ir vėmimas taip pat gali turėti neigiamos įtakos dantims ir emaliui. Palaikant teigiamą burnos sveikatą, sumažės šalutinis nėštumo poveikis dantims.

Kadangi nėštumas padidina tam tikrų burnos ligų riziką, būsimos motinos turi stebėti šių ligų simptomus, pavyzdžiui:

  • Padidėjęs dantenų patinimas ir kraujavimas, nei normalu nėštumo metu
  • Skausmas valgant ir kramtant
  • Blogas kvapas
  • Gilios kišenės tarp dantų ir dantenų
  • Atsitraukiančios dantenos

Jei planuojate pastoti, prieš pastojant turėtumėte suplanuoti bet kokį išsamų dantų gydymą. Kai pastojote, pirmąjį trimestrą turėtumėte susitarti dėl susitikimo. Nors kai kurios dantų priežiūros paslaugos nėštumo metu bus ribotos, geros burnos sveikatos užtikrinimas prieš nėštumą padės išvengti kritinių problemų, susijusių su ribotomis skausmo galimybėmis, be papildomos naudos motinos ir kūdikio sveikatai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI