Blauzdos skausmas – 8 priežastys

Blauzdos skausmas – 8 priežastys

Paskutinį kartą atnaujinta: 2024-12-24

Blauzdos skausmą gali sukelti intensyvus pratimas bėgiojant ar važinėjant dviračiu arba tai gali būti sveikatos būklės požymis, pvz., Beikerio cista, venų varikozė, kraujo dėmės ar Achilo sausgyslės plyšimas.

Kiti simptomai, kurie gali pasireikšti blauzdos skausmu, yra paraudimas, patinimas, karštis toje srityje, sunku judėti kojoje arba sustingimas šioje srityje. Tai gali būti rimtesnės būklės ar sužalojimo požymiai.

Jei blauzdos skausmas trunka ilgiau nei 3 dienas arba atsiranda kitų simptomų, turėtumėte kreiptis į šeimos gydytoją arba chirurgą ortopedą, kad nustatytų pagrindinę priežastį, kad būtų galima pradėti tinkamą gydymą. Sunkesniais atvejais gydymas gali apimti tempimą, vaistus ar operaciją.

Kas sukelia blauzdos skausmą?

Dažniausios blauzdos skausmo priežastys yra šios:

Prasta kraujotaka

Bloga kraujotaka dažniausiai paveikia sėdinčius ir reguliariai nesportuojančius žmones. Tai taip pat gali turėti įtakos nėščioms moterims, ypač artėjant nėštumo pabaigai, taip pat žmonėms, kurie po operacijos laikosi lovos režimo. Tokiais atvejais blauzdos skausmas nekelia susirūpinimo, tačiau gali nušalti kojas ir sukelti diskomfortą einant.

Ką daryti: Tempimas gali padėti sumažinti skausmą ir diskomfortą, susijusį su bloga kraujotaka, tačiau norint pagerinti kraujotaką ir išvengti venų varikozės, labai svarbu reguliariai mankštintis. Kiti patarimai: dėvėti kompresines kojines, vengti ilgo sėdėjimo ir mažinti druskos suvartojimą, kad nesusilaikytų vanduo.

Giliųjų venų trombozė

Giliųjų venų trombozė yra kraujagyslių būklė, kuri dažniau pasitaiko vyresnio amžiaus žmonėms. Turėtumėte įtarti Giliųjų venų trombozę, jei jūsų koja tampa skausminga, patinsta ir kieta. Krešulys susidaro, kai trombas užkemša vieną iš kojos venų, blokuodamas kraujotaką šioje srityje.

Ką daryti: Jei įtariate Giliųjų venų trombozę, eikite į greitosios pagalbos skyrių, kad patvirtintumėte diagnozę ir nedelsdami pradėkite gydymą. Paprastai tai daroma su antikoaguliantais, siekiant skystinti kraują ir sunaikinti krešulį. Kai kuriais atvejais gali prireikti operacijos, kad stentas būtų įdėtas į susilpnėjusias ar uždarytas venas, kad būtų skatinama kraujotaka.

Venų varikozė

Žmonės, kuriems yra nedidelė venų varikozė arba tik viena ar dvi plačios ir ilgos, dažnai jaučia blauzdos skausmą. Tokiais atvejais venos bus labiau patinusios, o veršeliai jausis sunkūs arba pavargę.

Ką daryti: Varikozinių venų gydymas gali būti atliekamas kompresinėmis kojinėmis, vaistais ir mankšta. Mankšta rekomenduojama, nes ji skatina širdį siurbti didesne jėga ir leidžia širdžiai dirbti veiksmingiau laikui bėgant. Kitos galimybės yra lazerio terapija, skleroterapija ir chirurgija.

Bakerio cista

Bakerio cistos dažniausiai atsiranda už kelio ir jaučiasi kaip skausmingas gumbas. Jis sukelia skausmą judant kelį, tačiau jis gali spinduliuoti ir būti jaučiamas blauzdoje.

Ką daryti: Bakerio cistos nėra rimtos, tačiau gali būti labai nepatogios. Patariama mūvėti kompresines kojines, dėti šaltus kompresus ant pažeistos vietos, dalyvauti fizioterapijoje.

Infekcinis celiulitas

Infekcinis celiulitas – tai giliausių odos sluoksnių infekcija. Jis gali paveikti bet kurią kūno dalį, įskaitant kojas. Šio tipo infekcija gali sukelti stiprų blauzdos skausmą su intensyviu paraudimu ir patinimu.

Skaitykite daugiau apie celiulito simptomus ir kas jį gali sukelti.

Ką daryti: Svarbu kreiptis į gydytoją, jei įtariate infekcinį celiulitą, kad bakterijos nepatektų į kraują ir neišplistų po visą organizmą. Jei bakterijos plinta, tai gali sukelti sepsį. Gydymas baigiamas antibiotikais. Gali prireikti patekti į ligoninę.

Achilo sausgyslės plyšimas

Achilo sausgyslė gali plyšti po tiesioginės kojos ar jutimo traumos arba labai intensyvaus pratimo. Klasikiniai simptomai yra blauzdos skausmas, sunku vaikščioti, skausmas palpuojant sausgyslę. Žmonės, kenčiantys nuo plyšimo, dažnai praneša, kad išgirdo triukšmą arba susitrenkė koją.

Ką daryti: Turėtumėte vykti į ligoninę, nes pažeistas kojas reikia gipsuoti. Kai kuriais atvejais reikalinga operacija.

Blauzdos skausmas nėštumo metu

Blauzdos skausmas yra normalus simptomas nėštumo metu. Tai atsiranda dėl kraujo kaupimosi kojose, kurį sukelia hormoniniai pokyčiai. Nėštumo metu blauzdos skausmas dažniausiai pasireiškia naktį, tačiau dieną gali atsirasti mėšlungis. Kartais mėšlungis yra susijęs su kalio trūkumu.

Ką daryti: Nėščios moterys turėtų reguliariai tempti mėšlungiškus raumenis. Taip pat gali padėti maistas, kuriame gausu kalio, pavyzdžiui, bananai, taip pat kompresinės kojinės dienos metu. Kojų pakėlimas naktį gali padėti pagerinti kraujotaką ir sumažinti skausmą.

Blauzdos skausmas bėgant

Mankštinantis, pavyzdžiui, bėgiojant, blauzdos skausmas greičiausiai yra susijęs su raumenimis. Dažniausios blauzdos skausmo priežastys bėgimo metu yra šios:

  • Intensyvi mankšta, ypač bėgant į kalną, kai tuo pačiu metu pažeidžiamos abi kojos
  • raumenų pertempimas, kontraktūra ar išsiplėtimas
  • mėšlungis, staiga atsiranda vienoje kojoje, o tai taip pat gali sukelti pėdos skausmą
  • Miofascialinio skausmo sindromas (MPS)kuris gali sukelti staigų ir stiprų skausmą, tarsi kas nors mestų akmenį į koją
  • Trūksta mineralų, kurios gali atsirasti po ilgų treniruočių ir trūkstant hidratacijos

Ką daryti: Jei bėgiodami jaučiate stiprų blauzdos skausmą, turėtumėte sustoti ir ištiesti kojas. Sėdėkite ant grindų, ištieskite kojas priešais save ir nukreipkite kojų pirštus į save. Jei skausmas jaučiamas abiejose kojose, bet yra toleruojamas ir tik šiek tiek nepatogus, skausmas greičiausiai yra nuovargis dėl padidėjusio pasipriešinimo. Reguliariai treniruojantis, skausmas laikui bėgant išnyksta.

Kaip gydyti blauzdos skausmą?

Po fizinio krūvio blauzdos skausmas linkęs mažėti, tačiau lengvesniais atvejais jį galima gydyti kineziterapija, masažu ar poilsiu. Sunkiais atvejais gydymui gali prireikti operacijos.

Kai kurie patarimai, kaip sumažinti blauzdos skausmą:

  • Ant blauzdos uždėkite šaltą kompresą
  • Masažuokite raumenį
  • Ištempkite raumenį
  • Gerkite daug vandens ir valgykite maistą, kuriame gausu natrio ir kalio
  • Poilsis

Blauzdos skausmui gydyti taip pat gali būti naudojami priešuždegiminiai vaistai arba raumenis atpalaiduojantys vaistai, tokie kaip acetaminofenas, diklofenakas arba ciklobenzaprinas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *