Burnos sveikatos pagrindai: natūropato patarimai

Burnos sveikatos pagrindai: natūropato patarimai

Norintiems palaikyti kūno sveikatą apskritai, o ypač dantis naudojant natūralius, netoksiškus ir sveikus produktus, ši informacija bus naudinga. Natūropatai ir ekologiškų produktų šalininkai mano, kad burnos ertmės ir dantų būklė tiesiogiai priklauso nuo organizmo mikrofloros būklės, be to, dantys yra jos atspindys ir indikatorius. Todėl, pirma, keletas bendrų mikrofloros normalizavimo patarimų.

MITYBA

Iš esmės svarbus ir esminis dalykas yra peržiūrėti savo mitybą, kad būtų pašalintas rafinuotas cukrus ir jo turintys produktai. Tačiau natūralus cukrus, esantis meduje, vaisiuose ir net ryžiuose, taip pat turėtų būti kontroliuojamas ir saikingas. Antras dalykas – kuo labiau sumažinti arba atsisakyti reguliaraus grūdų ir jų pagrindu pagamintų produktų – duonos, pyragaičių, košių, dribsnių – vartojimo. Toks maistas sukelia rūgimą ir rūgimą, o tai savo ruožtu padidina bakterijų ir grybelių skaičių, kurie pagreitina dantų ėduonies procesą.

MINERALAS: MAGNIS IR KALCIS

Trečia, valgykite maistą, kuriame gausu magnio. Taip, būtent magnis yra dantų sveikatai būtinas mineralas, kurio jiems dažnai trūksta. Dideliais kiekiais magnio yra tamsiai žaliuose lapiniuose jūros dumbliuose (špinatuose, lapiniuose kopūstuose, dar vadinamuose lapiniais kopūstais, spirulina, nori ir kituose jūros dumbluose, kuriuos galima dėti į sultinius ir sriubas), riešutuose, avokaduose, sėklose, žuvyje, džiovintuose vaisiuose. Be su maistu gaunamo magnio, kiekvieną dieną reikia vartoti magnio glicinato papildus. Vaikams – iki 300 mg, suaugusiems – iki 600 mg, dozę dalijant į 3-4 dozes su maistu. Magnio magnio sulfato miltelių pavidalu į šiltą vonią galima įpilti 2–3 šaukštus. Taip pat nakčiai tepkite vaikų kojas kaip aliejų. Magnio aliejus – ANCIENT MINERALS MAGNESIUM OIL. Be magnio nepasisavinamas kalcis, kitas svarbus mineralas. Kalcio yra lapiniuose kopūstuose, sardinėse, brokoliuose, migdoluose ir nepasterizuotuose ekologiškuose pieno produktuose.

DRUSKA

Įprastą valgomąją druską geriau pakeisti rausva Himalajų druska arba pilka keltų jūros druska, nes jose daugiau naudingų mineralų.

VITAMINAS D3

Vienas iš svarbiausių vitaminų burnos, dantų ir skeleto sveikatai. Jei gyvenate platumose, kur gerą pusmetį saulės neužtenka, turite pasirūpinti, kad vitamino D3 gautumėte su maistu. Vitamino D3 galima gauti iš:

  • Linų sėmenų aliejus.
  • Kanapių aliejus.
  • Žuvies taukai.
  • Menkių kepenų aliejus.

Pirkdami žuvų taukų papildus atminkite, kad žuvyje gali būti sunkiųjų metalų, tokių kaip gyvsidabris ir švinas, todėl būtina rasti gamintoją, atsakingą už savo gaminio grynumą. Natūropatas  rekomenduoja Rosita žuvų taukų produktus. Taip pat svarbu žinoti, kad vitaminas D3 pasisavinamas kartu su vitaminu K2, todėl renkantis papildus reikia atsižvelgti į šio komplekso buvimą. Thorne Research gamina gerus lašus su šiais dviem vitaminais; vaikams gerti po 1 lašą, suaugusiems – 2–3 lašus.

KOKOSŲ ALIEJUS

Kokosų aliejus turi būti vartojamas viduje, kad būtų bendra sveikata ir kūnas būtų subalansuotas bei švarus. Kokosų aliejus turi būti bio (ekologiškas), nerafinuotas (žalias), šalto spaudimo (šalto spaudimo, extra virgin). Yra dar vienas paprastas būdas naudoti kokosų aliejų, kad išvengtumėte burnos sveikatos. Du kartus per dieną – ryte prieš išsivalant dantis ir vakare prieš miegą – skalaukite burną kokosų aliejumi. Norėdami tai padaryti, paimkite šaukštą aliejaus ir 15 minučių įtrinkite tarp dantų. Nerekomenduojama spjauti aliejaus į kriauklę, kad neužsikimštų kanalizacija. Po skalavimo išgerkite stiklinę vandens su šaukštu obuolių sidro acto arba citrinos sulčių ir pradėkite valytis dantis.

NATŪRALIŪS DANTŲ VALYMO PRODUKTAI

Taip pat valymui galite naudoti kokosų aliejų, pridėti gvazdikėlių ir cinamono – natūralių antibakterinių medžiagų. Negana to, suaugusiems galite naudoti ir žoleles, ir šių komponentų eterinius aliejus, tačiau vaikams aliejai nerekomenduojami – tik žolelių ar ekstraktų.

KAIP PATS PARUOŠTI BIO DANTŲ PASTĄ

Receptas:

  • 5 dalys magnio/kalcio miltelių
  • 2 dalys stalo sodos
  • 1 dalis smulkiai sumaltos jūros druskos, nerafinuotos
  • 3 arba 5 dalys kokosų aliejaus
  • Galima, bet nebūtina, įlašinti eterinių aliejų – mėtų, apelsinų, arbatmedžio ar cinamono – antibakterinei apsaugai ir maloniam skoniui.

Jei ruošiate makaronus vaikams, neturėtumėte dėti eterinių aliejų. Šis mišinys laikomas uždarytame stikliniame inde.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *