Cefadroksilis

Cefadroksilis

Cefadroksilis yra vaistas, skirtas gydyti tam tikras bakterijų sukeltas infekcijas, tokias kaip odos, gerklės, tonzilių ir šlapimo takų infekcijos. Cefadroksilis priklauso vaistų klasei, vadinamai cefalosporinų grupės antibiotikais. Jis veikia naikindamas bakterijas.

Antibiotikai, tokie kaip cefadroksilis, neveikia peršalimo, gripo ar kitų virusinių infekcijų atveju. Antibiotikų vartojimas, kai jie nereikalingi, didina riziką vėliau užsikrėsti infekcija, kuri bus atspari antibiotikų gydymui.

Kaip vartoti cefadroksilį?

Šį vaistą gerkite per burną su maistu arba be jo, kaip nurodė gydytojas, paprastai vieną arba du kartus per dieną. Jei vaistas sukelia skrandžio dirginimą, jį galima vartoti su maistu.

Jei naudojate šio vaisto skystą formą, prieš kiekvieną dozę gerai suplakite buteliuką. Atsargiai pamatuokite dozę naudodami specialų matavimo prietaisą arba šaukštą. Nenaudokite įprasto šaukšto, nes galite gauti netikslią dozę.

Dozė priklauso nuo jūsų sveikatos būklės ir atsako į gydymą. Vaikams dozė taip pat priklauso nuo svorio.

Norint pasiekti geriausią efektą, šį antibiotiką reikia vartoti vienodais laiko intervalais. Kad nepamirštumėte, vartokite šį vaistą kasdien tuo pačiu metu.

Vartojimo rekomendacijos

Vartokite šį vaistą tol, kol baigsite visą paskirtą kiekį, net jei simptomai išnyks po kelių dienų. Per anksti nutraukus vaisto vartojimą, infekcija gali atsinaujinti.

Jei jūsų būklė išlieka ar pablogėja, nedelsdami informuokite savo gydytoją.

Cefradoksilio šalutiniai poveikiai

Cefadroksilio vartojimas gali sukelti tokius šalutinius poveikius kaip:

Jei bet kuris iš šių simptomų tęsiasi ar pablogėja, nedelsdami informuokite gydytoją arba vaistininką.

Rimtesnis šalutinis poveikis

Atminkite, kad šis vaistas buvo paskirtas, nes gydytojas mano, kad jo nauda jums yra didesnė nei šalutinių poveikių rizika. Dauguma žmonių, vartojančių šį vaistą, neturi rimtų šalutinių poveikių. Vis dėlto, nedelsdami praneškite gydytojui, jei pastebite bet kuriuos iš šių rimtų šalutinių poveikių:

  • Kepenų ligos požymiai: nuolatinis pykinimas/vėmimas, apetito praradimas, pilvo/skausmas, odos ar akių pageltimas, tamsus šlapimas
  • Nauji infekcijos požymiai: gerklės skausmas, kuris nepraeina, karščiavimas
  • Lengvas kraujosruvų susidarymas ar kraujavimas
  • Inkstų problemų požymiai: pasikeitęs šlapimo kiekis
  • Psichikos/nuotaikos pokyčiai: sumišimas

Retas šalutinis poveikis

Šis vaistas retai gali sukelti sunkią žarnyno būklę, vadinamą C. difficile infekcija. Ši būklė gali pasireikšti gydymo metu arba savaitėmis ar mėnesiais po gydymo pabaigos. Nedelsdami informuokite gydytoją, jei pasireiškia:

Jei pasireiškia šie simptomai, nevartokite vaistų nuo viduriavimo ar opioidinių preparatų, nes jie gali pabloginti būklę.

Grybelinės infekcijos rizika

Ilgalaikis ar pasikartojantis cefadroksilio vartojimas gali sukelti burnos kandidozę arba naują grybelinę infekciją. Kreipkitės į gydytoją, jei pastebėsite baltas dėmes burnoje, pasikeitusią makšties išskyrų konsistenciją ar kitus naujus simptomus.

Alerginė reakcija

Labai rimta alerginė reakcija į šį vaistą yra reta, tačiau jei pastebite šiuos požymius, nedelsdami kreipkitės į medicininę pagalbą:

  • Bėrimas
  • Niežulys/patinimas (ypač veido, liežuvio ar gerklės srityje)
  • Stiprus galvos svaigimas
  • Kvėpavimo sutrikimai

Tai nėra išsamus galimų šalutinių poveikių sąrašas. Jei pastebite kitus, čia nepaminėtus, šalutinius poveikius, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Ką reikia pasakyti gydytojui prieš vartojant cefadroksilį?

  • Alergijos: Informuokite gydytoją ir vaistininką, jei esate alergiški cefadroksiliui ar kitiems cefalosporinų grupės antibiotikams, tokiems kaip cefakloras, cefazolinas (Ancef, Kefzol), cefdiniras, cefditorenas (Spectracef), cefepimas (Maxipime), cefiksimas (Suprax), cefotaksimas (Claforan), cefotetanas, cefoksitinas (Mefoxin), cefpodoksimas, cefprozilas, ceftarolinas (Teflaro), ceftazidimas (Fortaz, Tazicef, Avycaz), ceftibutenas (Cedax), ceftriaksonas (Rocephin), cefuroksimas (Zinacef), arba cefaleksinas (Keflex), penicilinų grupės antibiotikams ar kitiems vaistams. Taip pat pasakykite gydytojui, jei esate alergiški bet kurioms cefadroksilio kapsulių, tablečių ar suspensijos sudedamosioms dalims. Kreipkitės į vaistininką dėl visų sudedamųjų dalių sąrašo.
  • Vartojami vaistai: Pasakykite gydytojui ir vaistininkui apie visus receptinius ir nereceptinius vaistus, vitaminus, maisto papildus ir žolinius preparatus, kuriuos šiuo metu vartojate ar planuojate vartoti. Gydytojas gali prireikti koreguoti vaistų dozes arba atidžiai stebėti dėl galimų šalutinių poveikių.
  • Ligos istorija: Informuokite gydytoją, jei kada nors sirgote virškinimo trakto ligomis, ypač kolitu (storosios žarnos gleivinės uždegimu), arba inkstų ligomis.
  • Nėštumas ir žindymas: Pasakykite gydytojui, jei esate nėščia, planuojate pastoti ar maitinate krūtimi. Jei vartojant cefadroksilį pastosite, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Ką dar reikėtų žinoti?

  • Reguliarūs vizitai pas gydytoją ir laboratorinius tyrimus: Laikykitės visų susitikimų su gydytoju ir atlikite laboratorinius tyrimus, jei juos paskyrė gydytojas, kad būtų patikrinta jūsų organizmo reakcija į cefadroksilį.
  • Laboratoriniai tyrimai: Prieš atliekant bet kokį laboratorinį tyrimą, informuokite gydytoją ir laboratorijos darbuotojus, kad vartojate cefadroksilį.
  • Diabetas: Jei sergate diabetu ir šlapime tikrinate cukraus kiekį, naudokite Clinistix arba TesTape (ne Clinitest), kol vartojate šį vaistą.
  • Vaisto perdavimas: Niekada neperduokite savo vaistų kitiems. Jūsų receptas greičiausiai negalės būti papildytas be naujos gydytojo konsultacijos.
  • Vaistų sąrašas: Svarbu turėti rašytinį sąrašą visų vartojamų receptinių ir nereceptinių (be recepto parduodamų) vaistų, taip pat vitaminų, mineralų ir kitų maisto papildų. Šį sąrašą su savimi turėkite kiekvieno apsilankymo pas gydytoją metu arba jei būsite hospitalizuoti. Šis sąrašas taip pat gali būti labai svarbus per nelaimingus atsitikimus ar skubios medicininės pagalbos atveju.

Ką daryti, jei pamiršote išgerti dozę?

Jei praleidote dozę, išgerkite ją kuo greičiau, kai tik prisiminsite. Tačiau, jei beveik laikas kitai dozei, praleiskite praleistą dozę ir toliau vartokite vaistą pagal įprastą tvarkaraštį. Niekada negerkite dvigubos dozės, kad kompensuotumėte praleistą dozę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *