Drebulys taip pat gali atsirasti prasidėjus infekcijai ir paprastai būna susijęs su ilgesniais drebulio epizodais, blyškumu ir bendrais šalčio pojūčiais. Nors drebulys gali tiesiog atsirasti, kai jaučiate šaltį, jis taip pat gali pasireikšti karščiuojant, peršalus, gripui, virusinėms ar bakterinėms infekcijoms, gerklės skausmui, mononukleozei, pneumonijai, meningitui ar pielonefritui.
Drebulys atsiranda dėl nevalingo viso kūno raumenų susitraukimo ir atsipalaidavimo. Tai mechanizmas, kurį organizmas naudoja šilumai gaminti.
Drebulys dažniausiai yra tik refleksas, todėl nereikia skubios medicininės apžiūros. Tačiau, jei jaučiate drebulį, karščiuojate, skauda galvą, dusulią, blyškumą ar silpnumą, turėtumėte kreiptis į gydytoją, nes tai yra rimtesnės sveikatos būklės simptomai.
Kas sukelia drebulį ?
Drebulys paprastai yra susijęs su šiomis sąlygomis:
1. Karščiavimas
Padidėjusi kūno temperatūra gali sukelti drebulys ir žąsies oda visame kūne. Karščiavimą gali sukelti stiprios emocijos, ypač vaikams ir vyresniems suaugusiems, tačiau dažniausiai tai yra infekcijos arba per daug drabužių sluoksnių pasekmė. Sužinokite, kas gali sukelti karščiavimą kūdikiams ir kaip jį gydyti.
Ką daryti: Turėtumėte maudytis drungname vandenyje ir vengti karštos aplinkos. Taip pat turėtumėte per ilgai likti po karštomis antklodėmis, jei turite veidą. Norėdami sumažinti karščiavimą, galite gerti aviečių lapų arbatą, bet jei to nepakanka, turėtumėte vartoti acetaminofeną. Patariama pasitarti su gydytoju, kad išsiaiškintumėte, kas sukelia karščiavimą ir drebulį .
2. Peršalimas ir gripas
Būdami šaltoje aplinkoje, šaltu oru arba oro kondicionuojamoje patalpoje su šviesiais drabužiais, galite jaustis šalti ir sukelti drebulį. Tačiau tą patį pojūtį gali sukelti peršalimas ar gripas. Simptomai, rodantys, kad turite virusinę infekciją, yra kosulys, čiaudulys, sloga, krūtinės skausmas ir dusulys. Jei simptomai pasunkėja ir labai karščiuojate, tai gali būti rimtos infekcijos, pvz., plaučių uždegimo, požymis, dėl kurio reikia medicininės pagalbos ir gydymo.
Ką daryti: Jei šalta aplinka jaučia drebulį , būtinai surinkite, bet visada galite pasitikrinti temperatūrą, kad įsitikintumėte. Jei sergate gripo virusu, simptomams valdyti galite vartoti nereceptinius vaistus. Taip pat turėtumėte apsvarstyti galimybę kiek įmanoma daugiau ilsėtis ir padidinti vandens suvartojimą, kad užtikrintumėte greitą atsigavimą. Peržiūrėkite mūsų namų gynimo būdus, kaip natūraliai gydyti peršalimą ar gripą. Jeigu Jums buvo diagnozuota pneumonija, turite vartoti antibiotikus, kaip nurodė gydytojas.
3. Gerklės infekcija
Gerklės skausmas su baltomis arba geltonomis dėmėmis gerklėje gali būti tonzilių infekcijos požymis. Tai gali sukelti drebulys , karščiavimą ir bendrą negalavimą.
Ką daryti: Skalavimas šiltu vandeniu ir druska gali padėti išvalyti gerklę ir pašalinti bakterijas. Tačiau vis tiek turėtumėte kreiptis į gydytoją, kad įvertintumėte, nes gydymui gali prireikti vartoti antibiotikų. Sužinokite apie įvairius būdus, kaip gydyti gerklės skausmą namuose.
4. Šlapimo takų infekcija
Šlapimo takų infekcija gali sukelti tokius simptomus kaip skausmas ar deginimas šlapinantis, drumstas šlapimas arba nešvarumų atsiradimas šlapime. Bendras negalavimas, galvos skausmas ir didelis karščiavimas kartu su šaltkrėtis gali rodyti, kad Šlapimo takų infekcija pablogėja, o tai kelia pavojų bakterijoms migruoti į inkstus ir sukelti pielonefritą. Įsitikinkite, kad žinote bendrus Šlapimo takų infekcijos požymius, kad išvengtumėte šios situacijos.
Ką daryti: Turėtumėte kreiptis į gydytoją, kad įvertintumėte, ar Šlapimo takų infekcijai gydyti reikalingi vaistai. Spanguolių sultys ir padidėjęs skysčių vartojimas yra viena iš daugelio natūralių priemonių, kuriomis galite papildyti gydymą.
5. Hipoglikemija
Sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje gali turėti įtakos visiems, tačiau dažniausiai tai pastebima diabetikams. Kiti hipoglikemijos simptomai yra šaltas prakaitas, galvos svaigimas, drebulys ir bendras negalavimas. Paprastai šis energijos sumažėjimas atsiranda, kai badaujate ilgiau nei 3 valandas arba kai diabetikai nevartoja vaistų arba netinkamai valdo cukraus kiekį ar vaistus.
Skaitykite daugiau apie požymius, būdingus gestaciniam diabetui.
Ką daryti: Turėtumėte pabandyti padidinti cukraus kiekį vartodami angliavandenius. Galite išgerti puodelį šviežių apelsinų sulčių arba suvalgyti gabalėlį skrebučio su sviestu. Nereikėtų valgyti šokolado, pudingo ar kito saldaus maisto, kad cukraus kiekis per daug nesvyruotų.
6. Prostatos pakitimai
Vyrams, kuriems yra padidėjusi prostata, gali pasireikšti tokie simptomai kaip skausmas šlapinantis, sumažėjęs šlapimo srautas, apatinės nugaros dalies skausmas, drebulys ir sėklidžių skausmas. Skaitykite daugiau apie padidėjusios prostatos simptomus ir užpildykite mūsų internetinį simptomų tikrintuvą, kad įvertintumėte šios būklės riziką.
Ką daryti: Turėtumėte kreiptis į gydytoją, kad jis įvertintų ir ištirtų, ar nėra prostatos pakitimų. Sunkesniais atvejais gydymas gali apimti vaistų vartojimą arba operaciją.
7. Hipotireozė
Sumažėjusi skydliaukės funkcija arba hipotirozė gali sukelti tokius simptomus kaip pablogėjusi nuotaika, nuovargis, drebulys , sumažėjusi koncentracija, atminties praradimas ir svorio padidėjimas. Sužinokite daugiau apie kitus simptomus, susijusius su hipotiroze ir kas gali ją sukelti.
Ką daryti: Turėtumėte kreiptis į gydytoją, kad įvertintumėte simptomus. Jis arba ji gali užsisakyti kraujo tyrimą, kad patikrintų jūsų TSH, T3 ar T4 lygį, taip pat ultragarsu, kad būtų galima vizualizuoti skydliaukę ir įvertinti, ar nėra mazgų ar pokyčių. Gydymas paprastai apima gydytojo paskirtų vaistų vartojimą.
Be šių priežasčių, yra daug specifinių ligų, kurios gali sukelti drebulį . Todėl būtinas oficialus gydytojo įvertinimas, siekiant nustatyti, kas sukelia šiuos simptomus, ir prireikus gydyti.