Gliukagonas

Gliukagonas

Gliukagonas yra kasos gaminamas hormonas, todėl organizmas turi paversti gliukozę (cukrų), kurios viena gaunama su maistu, energija. Organizme gliukagonas veikia kartu su hormonu insulinu, palaikydamas cukraus kiekio kraujyje pusiausvyrą, o tai neleidžia cukraus kiekiui kraujyje nukristi per mažai, nes suardo cukraus sankaupas (glikogeną) kepenyse. Gliukagono hormoną gamina ne tik organizmas, bet ir injekcijų arba injekcinių vaistų pavidalu. Šis vaistas skiriamas, kai diabetikams, vartojantiems injekcinį insuliną, yra sunki hipoglikemija (sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje). Gliukagonas ne tik kovoja su sumažėjusiu cukraus kiekiu kraujyje, bet ir mažina virškinamojo trakto judėjimą, todėl padeda atlikti virškinamojo trakto rentgeno tyrimą. Šio vaisto vartojimą turi rekomenduoti gydytojas. Jei ne, gali pasireikšti šalutinis poveikis – nuo ​​bėrimų iki hipotenzijos. Prekės ženklas:

Apie gliukagoną

Grupė Hormonų terapija
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai
  • Sumažėjusio cukraus kiekio kraujyje (hipoglikemijos) būklės gydymas diabetu sergantiems pacientams
  • Papildomas virškinamojo trakto rentgeno tyrimas
Naudojama Suaugusieji ir Vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos B kategorija: Tyrimai su gyvūnais neparodė jokios rizikos vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Nežinoma, ar gliukagonas gali patekti į motinos pieną, ar ne. Motinos, kurios maitina krūtimi, nenaudokite gliukagono be gydytojo patarimo.
Vaisto forma Injekcija

Įspėjimas:

  • Venkite vartoti pacientams, sergantiems insulinoma (mažais kasos navikais), gliukagonoma (alfa ląstelių navikais kasoje) ir feochromocitoma (gerybiniai antinksčių navikai).
  • Būkite atsargūs sergantiesiems arba tiems, kurie sirgo širdies ligomis, hipoglikemija, uremija ir kepenų ligomis.
  • Praneškite savo gydytojui, jei vartojate kitus vaistus, įskaitant papildus ir vaistažoles.
  • Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavote.

Gliukagono dozė

Gliukagono dozė kiekvienam žmogui gali būti skirtinga. Toliau pateikiamos bendros dozės:

Būklė Amžius Dozė
Hipoglikemija Suaugęs 1 mg, kartojama vieną ar du kartus kas 15 minučių.
Vaikai <6 metų: 0,5 mg, jei reikia, galima kartoti kas 15 minučių. > 6 metai: 1 mg, jei reikia, galima kartoti kas 15 minučių.
Virškinimo trakto rentgeno tyrimas Suaugęs Skrandis ir plonoji žarna: 1 mg švirkščiant per raumenis (į raumenis). Storosios žarnos: 0,5-0,75 mg švirkščiant į veną (per veną), 1 minutę.

Tinkamas gliukagono naudojimas

Perskaitykite informaciją ant pakuotės ir pasitarkite su savo gydytoju apie gliukagono vartojimo naudą ir riziką. Gliukagonas tiekiamas injekcijų pavidalu. Vaistus skiria tik gydytojas. Dakterijos gali leisti gliukagoną švirkščiant per raumenis (į raumenis), į venas (į veną) arba po oda (po oda). Reguliariai naudokite gliukagoną. Nemažinkite, nedėkite arba nenustokite vartoti vaistų be gydytojo patarimo. Jei simptomai nepalengvėja, atsiranda alerginių reakcijų ar perdozavus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Vaistų sąveika

Gliukagono vartojimas kartu su kitais vaistais gali sukelti sąveiką, pavyzdžiui:

  • Padidinkite širdies susitraukimų dažnį ir kraujospūdį, jei vartojate kartu su beta blokatoriai ( beta blokatoriai ) , pvz., atenololis ar metoprololis.
  • Sumažina gliukagono veiksmingumą, jei jis vartojamas su injekciniu insulinu.
  • Vartojant kartu su indometacinu, gali sukelti hipoglikemiją.
  • Vartojant kartu su varfarinu, gali padidėti kraujavimo rizika.
  • Gali padidinti virškinimo sutrikimus, jei vartojama kartu su anticholinerginiais vaistais, tokiais kaip klomipraminas ir chlorpromazinas.

Atpažinkite gliukagono šalutinį poveikį ir pavojus

Kaip ir vaistai apskritai, gliukagono vartojimas taip pat gali sukelti šalutinį poveikį. Kai kurie iš jų yra:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *