Granola yra labai populiari ir mėgstama visų, kurie laikosi sveikos gyvensenos ir stengiasi teisingai maitintis. Granola labai panaši į pažįstamą javainį, tai yra grūdų, riešutų ir uogų mišinį. Tačiau išskirtinis granolos bruožas yra jos paruošimo būdas – visi ingredientai kepami orkaitėje iki nuostabiai traškios ir auksinės rudos spalvos, kurią jai suteikia gaminimo metu karamelizuojantis medus. Šis produktas galbūt idealiai tinka pusryčiams. Trapi, traški granola valgoma su pienu ar jogurtu, dedama į varškę ar šviežius vaisius. Tai tikrai skanu ir sveika, sudėtiniai angliavandeniai grūduose ir uogose kartu su augaliniais baltymais riešutuose suteikia ilgalaikį energijos tiekimą ir ilgalaikį sotumo jausmą. Be to, naminėje granoloje nėra cheminių komponentų. Uždaroje talpykloje gatavą produktą galima laikyti gana ilgai – iki dviejų savaičių. Taigi, pradėkime! Vieno recepto ribose galime varijuoti komponentus, svarbiausia išlaikyti proporcijas. Tada rezultatas bus garantuotai geras! Paruoštą granolą sumaišius su kapotomis datulėmis, iš jos galima suformuoti batonėlius ir pasiimti su savimi kaip užkandį.
Kaip pasigaminti granolą namuose?
- Avižiniai dribsniai – 300 gr. Praleiskite nevirti greitai paruošiamų avižų, norime tikrų avižinių dribsnių.
- Riešutai ir sėklos – 180 gr. Paimkite visus riešutus, kuriuos turite po ranka, arba tuos, kurie jums labiausiai patinka. Sezamas, linų sėmenys – viskas eina į naudojimą.
- Obuolių sultys – 125 ml. Taip pat galite paimti bet kokias sultis ar sirupą iš konservuotų uogų. Jūs netgi galite pasiimti vandens.
- Medus – 125 ml. Medaus rūšies pasirinkimas taip pat priklauso nuo jūsų. Jei esate alergiškas medui, pakeiskite jį klevų sirupu.
- saulėgrąžų aliejus – 60 gr. Galite valgyti bet kokias daržoves; kai kuriems žmonėms patinka kokosų aliejaus skonis granoloje.
- Cinamonas – 2 šaukštai. šaukštai. Jei jums nepatinka ryškus cinamono skonis, įdėkite vieną šaukštą šio prieskonio. Cinamono kiekis taip pat turi įtakos mišinio spalvos intensyvumui.
- Druska ir pipirai pagal skonį.
- džiovintos spanguolės – 180 gr. Čia irgi absoliuti pasirinkimo laisvė – kažkas prideda razinų, cukatų ir pan.
1 žingsnis Riešutus supjaustykite maždaug vienodais gabalėliais, kad būtų patogu vartoti.
2 žingsnis Dubenyje sumaišykite riešutus, sėklas ir javus.
3 veiksmas Pasirūpinkime skystais ingredientais – puode sumaišykite medų, sultis (sirupą), sviestą, suberkite cinamoną, druską, pipirus. Puodą uždėkite ant silpnos ugnies, maišydami, sumaišykite visus ingredientus ir ištirpinkite druską. Nevirkite!
4 veiksmas Karštą skystį supilkite į dubenį su sausais ingredientais ir viską gerai išmaišykite. Kruopščiai išmaišykite, kad visi dribsniai ir riešutai tolygiai pasidengtų mūsų sirupu. Tada sudėkite mišinį ant kepimo skardos, išklotos pergamentu.
5 veiksmas Kepame 160 laipsnių orkaitėje 40-50 minučių. Būtina kas 10 minučių išimti keptuvę ir viską gerai išmaišyti, kad granola iškeptų tolygiai. Laikas gali skirtis priklausomai nuo
6 veiksmas Išvirtas uogas ar džiovintus vaisius susmulkinkite iki riešutų dydžio, kol granola sėdi orkaitėje.
7 veiksmas Išimkite mūsų granolą ir leiskite jai visiškai atvėsti. Gali pasirodyti drėgna ir minkšta – taip ir turi būti. Kai jis atvės, jis bus kaip tik traškus ir auksinis.
8 veiksmas Į visiškai atvėsusią granolą suberkite virtas sausas uogas ir džiovintus vaisius ir vėl viską gerai išmaišykite. Jei pradžioje pridėsite džiovintų uogų, jos gali sudegti. Tačiau šviežios uogos dedamos vidury virimo, jos turi laiko išdžiūti.

Sveikos mitybos ekspertė ir sertifikuota mitybos specialistė, besispecializuojanti subalansuotos mitybos sprendimuose siekiant sveikatos tikslų, tokių kaip svorio metimas, energijos atstatymas ar geresnė bendra savijauta. Šiuo metu Agnė yra pagrindinė mitybos skilties autorė sveikatingumo platformoje „Sveikatos Rūmai“.
Agnė baigė maisto mokslų ir mitybos bakalauro studijas Vilniaus universitete, o vėliau įgijo magistro laipsnį Londono Karalienės Marijos universitete, kur gilinosi į mitybos planavimą ir metabolizmo valdymą. Studijų metu ji dalyvavo moksliniuose tyrimuose, kurie analizavo, kaip mitybos pokyčiai gali paveikti ilgalaikę sveikatą.
Jos straipsniuose ir rekomendacijose akcentuojamas praktinis ir į žmogų orientuotas požiūris į sveiką mitybą. Agnė tiki, kad sveikas maistas neturi būti sudėtingas ar brangus, todėl ji specializuojasi paprastų, lengvai pritaikomų patarimų dalijimu, kurie padeda siekti ilgalaikių rezultatų.
Agnė yra sukaupusi didelę patirtį dirbdama su žmonėmis, norinčiais koreguoti savo mitybą metant svorį, valant organizmą ar paprasčiausiai stiprinant imunitetą. Jos tikslas – padėti žmonėms atsisakyti kraštutinių dietų ir atrasti tvarų bei malonų mitybos būdą.
Kai ji nerašo straipsnių ar nesupažindina skaitytojų su naujausiais mitybos tyrimais, Agnė mėgsta gilintis į sveikatos ir maisto ryšį, tyrinėti mitybos mitus ir mokytis naujų būdų, kaip maistas gali padėti jaustis geriau kasdien.