Pasaulyje yra nuostabus augalas, kurio nuostabios savybės vis dar mažai vertinamos, o jo naudojimas apsiriboja tik prieskonių pridėjimu gaminant maistą. Šis produktas yra kajeno pipirai.
Paprastai jis randamas prieskonių miltelių, pagamintų iš džiovintų ir susmulkintų čili pipirų, pavidalu. Pasaulyje žinomas žolininkas Johnas Christopheris yra toks uolus, kad šis prieskonis būtų kuo geriau panaudotas, kad pelnė slapyvardį „Daktaras Kajenas”. Kitas žolininkas, daktaras Richardas Schultzas, rekomenduoja kajeno pipirus įtraukti į dešimties geriausių jūsų namuose turimų žolelių sąrašo viršų. Kodėl? Kadangi kajeno pipirai „verčia veiksmingiau veikti kitas devynias žoleles”.
Kuo nuostabu Kajeno pipiruose?
Tai momentinis stimuliatorius ir kraujotakos greitintuvas, skatinantis efektyviau maistinių medžiagų perdavimą į ląsteles. Be to, kajeno pipirai turi ypatingą savybių rinkinį, turintį gydomąjį poveikį organizmui, o ypač širdies ir kraujagyslių sistemai. Kaip paaiškina daktaras Schultzas, „Cayenne pipiruose yra daug nuostabių fitonutrientų, vitaminų (ypač C ir E) ir mineralų (įskaitant magnį). Jis valo kraują, leisdamas hormoniniams signalams pereiti per kūną be uždelsimo ar praradimo, todėl imuninė sistema į juos reaguoja greičiau ir efektyviau. Taigi, kajeno pipirai: 1. Stiprina širdies veiklą ir netgi geba sustabdyti besitęsiantį infarktą. 2. Spartina kraujotaką, išvalo arterijas nuo sklerozinių plokštelių, atstato raudonuosius kraujo kūnelius. 3. Padeda virškinti ir netgi gydo pepsines opas (kad ir kaip paradoksaliai tai skambėtų!). 4. Stimuliuoja kepenų veiklą ir normalizuoja tulžies pūslės veiklą. 5. Geba kovoti su prostatos vėžiu ir sumažinti navikų dydį. 6. Pasižymi stipriomis priešuždegiminėmis savybėmis ir mažina artrito simptomus. 7. Geba gydyti hemorojus. 8. Sustabdo kraujavimą. 9. Normalizuoja trigliceridų kiekį kraujyje. 10. Turi priešgrybelinių savybių. Kiti privalumai – kajeno pipirai yra daug pigesni už vaistus ir neturi šalutinio poveikio. Ar manote, kad šalutinis raudonųjų pipirų vartojimo poveikis yra skrandžio opa ar gastritas? Visiškai veltui. Gydytojai jau seniai žino, kad skrandžio ligų priežastis – ne aštrus maistas, o bakterija Helicobacter Pylori. Žinoma, jei sergate negydytu gastritu, tai pipirų valgymas padidins diskomfortą, todėl pirmiausia turėtumėte atsikratyti H. Pylori bakterijos (juolab, kad dabar tai gana paprasta) ir tada galite valgyti tiek pipirų, kiek norite. , be jokių pasekmių sveikatai nebuvo.
Kaip išsirinkti ir naudoti kajeno pipirus
Deja, šiuo metu čili pipirai, iš kurių gaminami kajeno pipirų milteliai, kaip ir kitos daržovės, gali būti prisotinti įvairių pesticidų, herbicidų ir kitų mažai naudingų „chemikalų”. Todėl ekologiškai užaugintas paprikas patartina pirkti iš patikimų gamintojų. Kajeno pipirai vertinami pagal jų šilumą Scofield virtuvės vienetų (SCU) skalėje ir paprastai yra 40k, 60k arba 90k. Bet gali būti daugiau ar mažiau. Jei esate pradedantysis, pradėkite nuo vidutinio 40 tūkstančių vienetų ryškumo. Taip pat atminkite, kad pipirai, mažesni už šį aštrumą, yra neveiksmingi ir praktiškai nenaudingi medicinos tikslams. Be kita ko, aštrumo lygis taip pat rodo, kiek pipiruose yra kapsaicino – ypač vertingos raudonuosiuose pipiruose esančios medžiagos, turinčios gydomąjį poveikį. Kuo didesnis aštrumo lygis, tuo daugiau kapsaicino pipiruose ir tuo jis sveikesnis. Ši medžiaga yra tokia naudinga, kad ji jau gaminama kapsulių pavidalu ir parduodama vaistinėse. Tačiau vaistinis kapsaicinas nėra toks veiksmingas kaip kapsaicinas iš natūralių paprikų. Natūralūs pipirai veikia burnos ir gerklės nervines galūnėles ir stimuliuoja nervų sistemą, o vėliau ir kraujotakos sistemą, kai tik įdedama į burnos ertmę. Taigi kapsaiciną geriau vartoti natūraliu pavidalu, į maistą įberiant pipirų. Kinų medicina pataria 1 valgomąjį šaukštą kajeno pipirų miltelių atskiesti stiklinėje vandens su citrinos sultimis, visa tai gerti kelis kartus per dieną. Pradedantiesiems geriau pradėti ne nuo šaukšto, o nuo pusės arbatinio šaukštelio ir per kelias dienas dirbti iki norimo tūrio. Beje, kai kurie gudrūs Vakarų dietologai pasirinko šį receptą ir, remdamiesi juo, sukūrė ir užpatentavo keletą valomųjų dietų, tarp jų ir garsiąją Holivudo svorio metimo sistemą „Master Cleanse”. Jei nesate įpratę prie aštraus maisto, tuomet papriką užgerkite šaltu vandeniu arba pienu, kad sumažintumėte diskomfortą. Tačiau jūs patys nustebsite, kaip greitai priprasite prie aštrumo, o netrukus nustosite tai pastebėti. Tai reiškia, kad galite nusipirkti aštresnių pipirų.