Visiems tradiciniams pyragų receptams reikia naudoti kepimo miltelius. Tačiau nors mes mėgstame savo kepinius ir tą skanų kvapą, kuris sklinda juos kepant, taip pat svarbu pažymėti, kad per didelis kepimo miltelių naudojimas nėra gerai. Tačiau, jei esate kepėjas namuose ir šiuo metu panikuojate, nesijaudinkite! Štai keletas nuostabių kepimo miltelių pakaitalų, kuriuos turite išbandyti ir kepti.
Kas yra kepimo milteliai?
Na, o prieš ieškant kepimo miltelių pakaitalų, būtina suprasti, kas tiksliai yra kepimo milteliai. Dietologė Archana S sako „Health Shots“: „Kepimo milteliai gaminami iš kepimo sodos ir krakmolo. Šiame derinyje taip pat yra šiek tiek rūgštus junginys, pavyzdžiui, grietinėlė iš totorių, miltelių pavidalo rūgštis. Jis veikia kaip rauginantis agentas kepant, išskirdamas anglies dioksidą, kai sumaišomas su bet kokiu skysčiu, pavyzdžiui, pienu ar vandeniu. Na, štai kaip tai padeda pyragams pakilti iki skanaus lygio, kad galėtume juo mėgautis!
Kodėl kepimo milteliai yra nesveika?
Kiek yra per daug? Nors visi žinome, kad nekepti pyragaičių ir sausainių yra geras pasirinkimas, taip pat tinka naudoti nedidelį kiekį kepimo miltelių, naudojamų virimui ar kepimui. Tačiau jo negalima vartoti per daug. Kalbėdamas apie dviejų rūšių kepimo miltelius, dietologė Garima Goyal „Health Shots“ sako: „Yra dviejų rūšių kepimo milteliai; vienpusio ir dvigubo veikimo. Vieno veikimo kepimo milteliai, veikiami drėgmės, išskiria anglies dvideginio dujas, todėl reikia nedelsiant kepti. Priešingai, dvigubo veikimo kepimo milteliai išskiria dujas dviem etapais – pirmą kartą maišant, o antrąja – kaitinant, todėl kepimo laikas yra lankstesnis. Ji paaiškina dažniausiai pasitaikančias problemas, kurios gali kilti dėl per didelio kepimo miltelių kiekio.
1. Natrio kiekis
Kepimo milteliuose dažnai yra natrio bikarbonato (kepimo sodos). Per didelis natrio kiekis gali sukelti sveikatos problemų, tokių kaip aukštas kraujospūdis. Tai labai svarbu žmonėms, kurie laikosi mažai natrio turinčios dietos. Galbūt norėsite stebėti savo suvartojamą kiekį.
2. Aliuminio gaminiai
Kai kuriuose kepimo milteliuose yra aliuminio pagrindo rūgšties, pavyzdžiui, natrio aliuminio sulfato. Nors aliuminio kiekis kepimo milteliuose yra palyginti mažas, per didelis aliuminio suvartojimas buvo susijęs su sveikatos problemomis, ypač asmenims, turintiems inkstų problemų. Būtina pasirinkti kepimo miltelius be aliuminio.
3. Virškinimo jautrumas
Kepimo milteliuose yra cheminių medžiagų, kurios, veikiamos drėgmei ir karščiui, išskiria anglies dioksido dujas. Kai kuriems žmonėms, ypač tiems, kurių virškinimas jautrus, kepimo metu susidarančios dujos gali sukelti diskomfortą, pilvo pūtimą ar vidurių pūtimą.
4. Pastabos apie be glitimo
Kai kuriuose komerciniuose kepimo milteliuose gali būti priedų arba krakmolo, kuriuose yra glitimo. Taip pat skaitykite: Mėgsti kepti? Šiais patarimais pereikite prie sveikesnio kepimo
10 kepimo miltelių pakaitalų, kuriuos turite išbandyti
Nors galite jausti, kad jūsų kepiniai tiesiog negali pakilti be kepimo miltelių, Archana S mums pateikia 10 kepimo miltelių pakaitalų, kurie puikiai veikia.
1. Jogurtas
Jogurtas yra puikus kepimo miltelių pakaitalas, nes jo rūgštingumas gali prisidėti prie receptų raugo.
2. Pasukos
Pasukos taip pat gali būti naudingos, nes kepiniams suteikia rūgštingumo ir drėgmės.
3. Rūgpienis
Sumaišykite pieną su rūgštimi, pavyzdžiui, citrinos sultimis ar actu, ir viskas!
4. Melasa
Melasa puikiai tinka keptiems desertams, nes suteikia saldumo ir prisideda prie rauginimo.
5. Plakti kiaušinių baltymai
Kiaušinių baltymus išplakite iki standžių putų, kad susidarytų puri tekstūra. Tai veikia labai gerai, pabandykite!
6. „Club Soda“.
Klubo soda yra puikus kepimo miltelių pakaitalas, nes suteikia karbonizacijos ir prisideda prie rauginimo.
7. Savaime kylantys miltai
Savaime kylantys miltai yra dar viena puiki kepimo miltelių alternatyva, nes juose yra kepimo miltelių ir druskos.
8. Citrinų sultys
5 g kepimo miltelių galima pakeisti 1 g sodos su 2,5 g citrinos sulčių. Tai turės tą patį poveikį.
9. Kepimo milteliai
Kepimo milteliai yra kepimo sodos ir miltelių pavidalo rūgšties derinys, panašus į kepimo miltelius.
10. Actas
Actas turi rauginimo efektą, kai jis derinamas su kepimo soda, ir yra gera kepimo miltelių alternatyva. Šie pakaitalai gali būti įtraukti į receptus pagal specifinius rauginimo reikalavimus, suteikiant alternatyvų įvairiems mitybos poreikiams ar apribojimams.
Sveikos mitybos ekspertė ir sertifikuota mitybos specialistė, besispecializuojanti subalansuotos mitybos sprendimuose siekiant sveikatos tikslų, tokių kaip svorio metimas, energijos atstatymas ar geresnė bendra savijauta. Šiuo metu Agnė yra pagrindinė mitybos skilties autorė sveikatingumo platformoje „Sveikatos Rūmai“.
Agnė baigė maisto mokslų ir mitybos bakalauro studijas Vilniaus universitete, o vėliau įgijo magistro laipsnį Londono Karalienės Marijos universitete, kur gilinosi į mitybos planavimą ir metabolizmo valdymą. Studijų metu ji dalyvavo moksliniuose tyrimuose, kurie analizavo, kaip mitybos pokyčiai gali paveikti ilgalaikę sveikatą.
Jos straipsniuose ir rekomendacijose akcentuojamas praktinis ir į žmogų orientuotas požiūris į sveiką mitybą. Agnė tiki, kad sveikas maistas neturi būti sudėtingas ar brangus, todėl ji specializuojasi paprastų, lengvai pritaikomų patarimų dalijimu, kurie padeda siekti ilgalaikių rezultatų.
Agnė yra sukaupusi didelę patirtį dirbdama su žmonėmis, norinčiais koreguoti savo mitybą metant svorį, valant organizmą ar paprasčiausiai stiprinant imunitetą. Jos tikslas – padėti žmonėms atsisakyti kraštutinių dietų ir atrasti tvarų bei malonų mitybos būdą.
Kai ji nerašo straipsnių ar nesupažindina skaitytojų su naujausiais mitybos tyrimais, Agnė mėgsta gilintis į sveikatos ir maisto ryšį, tyrinėti mitybos mitus ir mokytis naujų būdų, kaip maistas gali padėti jaustis geriau kasdien.