Gimdos kaklelis yra apatinė, siaura gimdos dalis. Tai praėjimas tarp gimdos ir makšties, leidžiantis spermatozoidams patekti į gimdą, kad būtų galima pastoti, užsandarinti gimdą nėštumo metu ir išsiplėsti, kad kūdikis gimdymo metu galėtų praeiti per gimdymo kanalą.
Nors gimdos kaklelio vaidmuo reprodukcijoje yra gerai dokumentuotas, mažai žinoma apie jo galimą vaidmenį seksualiniame atsake / malonumui. Naujo tyrimo autoriai siekė tai pakeisti internete atlikdami 307 moterų apklausą: 72 turinčios ginekologinių procedūrų ir 235 be ginekologinių procedūrų.
Šių dalyvių, kurie buvo įdarbinti naudojant internetinius skelbimus, buvo paprašyta pateikti informaciją apie savo demografinius rodiklius ir sveikatos istoriją, seksualinės stimuliacijos rūšis, kurios jiems patiko, seksualinių pojūčių vietą, seksualinę funkciją ir malonumą bei patogumą diskutuojant apie seksualinę sveikatą. su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.
Dauguma šiame tyrime dalyvavusių moterų buvo identifikuotos kaip heteroseksualios ir buvo nuo 21 iki 30 metų amžiaus. Maždaug ketvirtadaliui dalyvių (23,5 %) buvo atlikta ginekologinė procedūra, o kilpos elektrochirurginio iškirpimo procedūra (LEEP) buvo dažniausiai pranešama procedūra. LEEP apima vėžinių arba ikivėžinių ląstelių pašalinimą iš gimdos kaklelio elektros srove šildoma vieline kilpa, dėl kurios prarandama dalis gimdos kaklelio ir veiksmingai gydoma liga.
Šioje apklausoje dalyvių buvo paprašyta ant paženklintų vaizdų nurodyti malonių ir skausmingų pojūčių seksualinės veiklos metu vietas. Jų taip pat buvo paprašyta įvertinti malonumo, kurį jie jautė dėl kiekvieno iš šių stimuliavimo tipų: klitorio stimuliacija, makšties stimuliacija (apibrėžiama kaip „kai kas nors įdedama į makštį“), gili makšties stimuliacija („kai kažkas įdedama į vidų“). makštį per pirštus“) ir gimdos kaklelio stimuliavimą („kai kas nors įdedama į makštį ir paliečia gimdos kaklelį makšties gale“). Galiausiai dalyviai užpildė 6 elementų moterų seksualinės funkcijos indeksą (FSFI).
Tyrėjai nustatė, kad daugumai moterų (70,8 %) klitorio stimuliacija buvo maloniausia, 16,9 % pirmenybę teikė giliajai makšties stimuliacijai, 10,4 % makšties stimuliacijai ir 0,3 % gimdos kaklelio stimuliacijai. Penki dalyviai į šį klausimą neatsakė.
Nors tik 0,3% dalyvių manė, kad gimdos kaklelio stimuliacija yra maloniausia stimuliavimo rūšis, 16,3% nurodė, kad jautė malonius pojūčius dėl gimdos kaklelio stimuliacijos.
Be to, moterys, dalyvavusios ginekologinių procedūrų grupėje, pranešė apie didesnį skausmą ir mažesnį malonumo lygį išoriniuose lytiniuose organuose, makštyje, giliojoje makštyje, priekinėje ir užpakalinėje makšties sienelėje bei klitoryje nei moterys, kurios buvo neginekologinių procedūrų grupėje. Be to, ginekologinių procedūrų grupės subanalizė atskleidė, kad tie, kuriems buvo atlikta gimdos kaklelio procedūra, konkrečiai pranešė apie didelį skausmą dėl gimdos kaklelio ir klitorio stimuliacijos. Tos, kurioms buvo atlikta ginekologinė procedūra (bet kokio tipo), pranešė apie sumažėjusį troškimą, susijaudinimą ir sutepimą bei didesnį sekso vengimą dėl makšties sausumo nei kitos moterys.
Nors šiuo tyrimu reikia atlikti tolesnius tyrimus, rezultatai rodo, kad gimdos kaklelio stimuliavimas yra malonus daugeliui moterų, o ginekologinės procedūros gali turėti neigiamą poveikį moters seksualinei veiklai.
Norėdami gauti daugiau informacijos šia tema, skaitykite šiuos leidinius iš Seksualinės medicinos žurnalas.
Moterų klitoris, makštis ir gimdos kaklelis nustatyti jutiminėje žievėje: fMRT įrodymai
Gimdos kaklelio stimuliacija sukelia daugiausia žemesnio slenksčio sinapsinius atsakus pelės krūtinės ląstos ir juosmens ir kryžmens paviršiniuose nugaros ragų neuronuose
Seksualinė funkcija po kilpos elektrochirurginės ekscizijos procedūros dėl gimdos kaklelio displazijos