Levofloksacinas

Levofloksacinas

Levofloksacinas yra chinolonų grupės antibiotikas, naudingas gydant bakterinių infekcijų sukeltas ligas, tokias kaip pneumonija, sinusitas, prostatitas, konjunktyvitas, šlapimo takų infekcijos ir odos infekcijos. Šis antibiotikas yra tablečių, sirupų ir akių lašų pavidalu. Levofloksacinas skirtas ne tik gydyti, bet ir užkirsti kelią juodligei bei buboniniam marui žmonėms, kurie yra paveikti šios bakterijos. Šis vaistas veikia naikindamas infekciją sukeliančias bakterijas. Prekių ženklai: Levofloksacinas, Levofloksacino hemihidratas, Farlev, Cendo LFX, Cravit, Lekuicin, Nislev, Prolecin, Simlev, Zidalev.

Kas yra Levofloksacinas?

Grupė Chinolonų klasės antibiotikai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Gydyti bakterines infekcijas, įskaitant šlapimo takų infekcijas, sinusitą, prostatos infekcijas, pneumoniją, odos infekcijas, juodligę ir buboninį marą.
Vartoja Suaugusieji ir vaikai
Levofloksacinas nėščioms ir žindančioms moterims C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų nėščių moterų tyrimų nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui. Levofloksacinas gali patekti į motinos pieną. Jei maitinate krūtimi, nevartokite šio vaisto prieš tai nepasitarę su gydytoju.
Vaisto forma Tabletės, akių lašai ir injekcijos

Įspėjimai prieš vartojant levofloksaciną

  • Nevartokite levofloksacino, jei esate buvęs alergiškas chinolonų grupės antibiotikams.
  • Būkite atsargūs, jei sirgote diabetu, širdies liga, inkstų, nervų, aortos aneurizma, depresija, epilepsija.
  • Pasakykite gydytojui, jei sergate tam tikrais genetiniais sutrikimais, G6PD liga, myasthenia gravisar kitų sąnarių ir raumenų sutrikimų.
  • Pasakykite gydytojui, jei jums buvo persodintas organas.
  • Pasakykite gydytojui apie savo ligos istoriją ir vartojamus vaistus, įskaitant augalinius vaistus, papildus ir vitaminus.
  • Pasakykite gydytojui, jei esate nėščia, maitinate krūtimi ar planuojate nėštumą.
  • Levofloksacinas gali trukdyti sustabdyti vakcinacijos nuo vidurių šiltinės poveikį. Prieš skiepydami pasitarkite su gydytoju.
  • Levofloksacinas gali sukelti galvos svaigimą ir koncentracijos sutrikimą. Vartodami šį vaistą nevairuokite transporto priemonės ir nevaldykite sunkios įrangos.
  • Jei yra alerginė reakcija vaistams arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Levofloksacino dozavimas ir vartojimo taisyklės

Levofloksaciną paskirs gydytojas, atsižvelgdamas į paciento būklę ir ligas. Tačiau paprastai vartojamos šios levofloksacino dozės:

  • Geriamasis levofloksacinas (tabletės ir sirupas) Dozavimas: 250-500 mg per dieną. Gydymo trukmė svyruoja nuo 3 dienų iki 8 savaičių.
  • Levofloksacino akių lašai Dozavimas: 1-2 lašai kas 2 valandas (daugiausia 8 kartus per dieną) pirmąsias 1-2 dienas. Nuo 3 iki 5 dienų dažnis sumažėja iki 1-2 lašų, ​​4 kartus per dieną.

Levofloksacino dozė vaikams bus koreguojama atsižvelgiant į kūno svorį ir gydytojo rekomendacijas. Injekcinį Levofloxacin Actavis gali suleisti tik gydytojas arba medicinos pareigūnas, prižiūrint gydytojui, dažniausiai stacionarinio gydymo ligoninėje.

Kaip teisingai vartoti levofloksaciną

Prieš pradėdami vartoti, vadovaukitės gydytojo patarimu ir perskaitykite informaciją, išspausdintą ant levofloksacino pakuotės. Toliau pateikiamas levofloksacino vartojimo vadovas, atsižvelgiant į jo tipą:

Geriamasis levofloksacinas (tabletės ir sirupas)

Geriamąjį levofloksaciną galima gerti prieš valgį arba po jo. Ypač levofloksacino sirupą vartokite 1 valandą prieš valgį arba 2 valandas po valgio. Išgerkite vaistus (tabletes ar sirupą) užgerdami stikline vandens. Jei vartojate levofloksaciną vieną kartą per parą, vaistą reikia gerti ryte. Jei skiriama daugiau nei vieną kartą per dieną, įsitikinkite, kad tarp dozių yra pakankamai laiko, arba koreguokite pagal gydytojo nurodymus. Būtinai išleiskite visą gydytojo paskirtą vaistų dozę, net jei jaučiatės geriau. Tai svarbu, kad infekcija nepasikartotų. Jei po vaistų vartojimo simptomai nepalengvėja, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Antacidiniai vaistai ir sukralfatai, taip pat multivaminai, kurių sudėtyje yra cinko arba geležies, gali trukdyti levofloksacino absorbcijai ir veikimui. Nevartokite jo mažiau nei 2 valandas prieš iki 2 valandų po numatyto vaisto vartojimo.

Levofloksacino lašai

Prieš vartodami levofloksacino lašus, nusiplaukite rankas. Tada pakelkite galvą atgal, viena ranka patraukite apatinį voką, kad susidarytumėte maišelį, o kita ranka nuleiskite vaistą. Nemirksėkite kelias sekundes. Tada užmerkite akis 1-2 minutėms, kad vaistas prasiskverbtų į infekcijos sritį. Jei jaučiate, kad lašai netinkamai pateko į akį, dar kartą lašinkite vaistą. Pamiršus pavartoti levofloksacino, rekomenduojama tai padaryti nedelsiant, jei pertrauka su kito vartojimo grafiku nėra per arti. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės. Naudojant levofloksaciną, oda ir akys gali tapti jautresnės, kai yra veikiamos saulės spindulių. Jei norite išeiti iš namų, naudokite uždarus drabužius, tepkite kremą nuo saulės ir dėvėkite akinius nuo saulės, kad apsisaugotumėte.

Levofloksacino sąveika su kitais vaistais

Yra keletas sąveikų, kurios gali atsirasti, jei vartojate levofloksaciną kartu su tam tikrais vaistais, įskaitant:

  • Sumažina levofloksacino absorbciją, jei jis vartojamas kartu su geležies, cinko ir antacidiniais preparatais.
  • Padidina centrinės nervų sistemos ir traukulių sutrikimų riziką, jei vartojama kartu su vaistais, kurie gali turėti įtakos priepuolių slenksčiui, pvz., teofilinu ir NVNU.
  • Vartojant kartu su kortikosteroidais, padidėja sausgyslių pažeidimo rizika.
  • Vartojant kartu su antiaritminiais vaistais, padidėja QT intervalo pailgėjimo rizika.
  • Turi įtakos laboratoriniams tyrimams, pvz., šlapimo tyrimams dėl opioidinių vaistų.

Levofloksacino šalutinis poveikis ir pavojai

Levofloksacinas gali sukelti šalutinį poveikį. Dažnas šalutinis poveikis po šio vaisto vartojimo yra:

Šis šalutinis poveikis išnyks per kelias dienas. Jei poveikis jaučiamas stipresnis arba nepagerėja, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Taip pat patariama nedelsiant kreiptis į gydytoją, jei pasireiškia alerginė reakcija į vaistą arba sunkus šalutinis poveikis, pavyzdžiui:

  • Šlapimo tūrio ir spalvos pokyčiai.
  • Raumenų, sausgyslių ir sąnarių skausmas ar patinimas.
  • Dilgčiojimas ar tirpimas.
  • Krūtinės skausmas.
  • Sutrinka regėjimo, skonio, uoslės ar klausos pojūtis.
  • Sunkus viduriavimas arba kraujas išmatose.
  • Haliucinacijos.
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *