Nosies deginimas: 7 dažniausios priežastys ir kaip jį sustabdyti

Nosies deginimas: 7 dažniausios priežastys ir kaip jį sustabdyti

Nosies deginimo pojūtis gali atsirasti dėl klimato kaitos, tačiau jis taip pat gali atsirasti dėl sveikatos sutrikimų, tokių kaip šienligė, sinusų infekcijos ir net menopauzė.

Nosies deginimas paprastai nėra rimtas, bet gali būti nepatogus. Jei deginimas pasireiškia kartu su kitais simptomais, pvz., karščiavimu, galvos svaigimu ar kraujavimu iš nosies, turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju, kad įsitikintumėte, ar yra nenormalumo ar ligos, kuri jį sukelia.

Nosis yra vienas iš organizmo apsaugos nuo svetimų įsibrovėlių mechanizmų. Jis šildo ir filtruoja įkvepiamą orą, o tai trukdo mikroorganizmams ir teršalams, pavyzdžiui, dulkėms, patekti į kvėpavimo takus. Nosies deginimas gali būti ženklas, kad šis mechanizmas neveikia tinkamai, todėl jį turėtų įvertinti gydytojas.

Kodėl mano nosis dega?

Nosies deginimą gali sukelti šie veiksniai:

Klimato pokyčiai

Sausas oras yra pagrindinė deginimo nosyje priežastis. Taip nutinka todėl, kad per karštas arba drėgnas oras išsausins ​​kvėpavimo takus, todėl įkvėpus gali degti nosis.

Be sauso oro, ilgalaikis oro kondicionavimo režimas taip pat gali išsausinti nosies gleivinę ir sukelti nosies deginimo pojūtį.

Ką daryti: Vienas iš būdų sustabdyti nosies deginimą sausu oru – tiesiog į miegamąjį pastatyti dubenį su vandeniu. Tai padidins oro drėgmę. Be to, svarbu užtikrinti daug vandens suvartojimo esant sausam orui. Taip pat galite praskalauti šnerves 0,9% druskos tirpalu.

COVID-19

Daugelis COVID-19 užsikrėtusių žmonių gali jausti uoslės praradimą ir deginimo pojūtį nosyje. Šie simptomai paprastai išnyksta praėjus kelioms savaitėms po užsikrėtimo, kvapas normalizuojasi ir diskomfortas išnyksta savaime. Tačiau kai kurie žmonės gali ir toliau pastebėti pokyčius, pvz., deginti nosį ir užuosti, ir po to, kai infekcija išnyks.

Ką daryti: Lengvos ar vidutinio sunkumo COVID-19 infekcijų specifinio gydymo nėra. Simptomus galima valdyti namuose, pailsėjus, geriant skysčius ir nuskausminamuosius vaistus nuo galvos skausmo ar karščiavimo. Po infekcijos gali išnykti nosies deginimas, nors kai kurie pacientai pranešė apie nuolatinius kvapo iškraipymus ir diskomfortą net po to, kai infekcija išnyko.

Lėtinius simptomus, kurie išlieka po COVID-19 infekcijų, arba užsitęsusius COVID simptomus, gydytojas turi aptarti ir įvertinti kiekvienu konkrečiu atveju, kad būtų parengtas tikslesnis valdymo planas.

Šienligė

Šienligė yra nosies gleivinės uždegimas, kurį sukelia dirgiklių, tokių kaip dulkės, žiedadulkės, naminių gyvūnėlių plaukai, plunksnos, kvepalai ar dezinfekavimo priemonės. Šios medžiagos dirgina gleivinę, sukelia slogą ir niežėjimą, taip pat nosies deginimo pojūtį.

Ką daryti: Kad išvengtumėte šienligės, svarbu užtikrinti, kad jūsų namuose nebūtų simptomus sukeliančių veiksnių. Tai galima padaryti reguliariai valant. Sunkesniais atvejais gydytojas gali skirti antihistamininių vaistų arba injekcijų nuo alergijos.

Sinusinė infekcija

Sinusinė infekcija arba sinusitas yra sinusų uždegimas, sukeliantis galvos skausmą, spaudimą galvoje, slogą ir kartais deginimo pojūtį nosyje. Sinusitą gali sukelti gripo virusas arba bakterijos. Svarbu, kad infekcija būtų diagnozuota, kad paskirtas gydymas būtų veiksmingas. Kai kurie žmonės praneša apie deginančių sinusų pojūtį. Pažiūrėkite, kokius kitus simptomus gali sukelti sinusinė infekcija.

Ką daryti: Gydytojas pradės sinusinės infekcijos gydymą, atsižvelgdamas į priežastį. Jis ar ji gali skirti antibiotikų ar antivirusinių vaistų. Norėdami palengvinti spaudimo jausmą galvoje, galite vartoti dekongestantus. Peržiūrėkite keletą namų gynimo sinusų infekcijoms gydyti, kurias galite pabandyti papildyti savo medicininiu gydymu.

Peršalimas ir gripas

Tiek peršalimo, tiek gripo virusai gali sukelti čiaudulį, rinitą ir deginimo pojūtį šnervėse dėl nosies gleivinės sudirginimo kvėpavimo takuose. Sužinokite, kaip atskirti peršalimą nuo gripo ir kaip juos gydyti.

Ką daryti: Norint kovoti su bet kuriuo virusu, gali tekti vartoti vaistus simptomams palengvinti, pvz., acetaminofeną. Užtikrinkite tinkamą hidrataciją gerdami daug skysčių, pavyzdžiui, sulčių ir vandens. Skaitykite apie namų gynimo priemones nuo peršalimo ir gripo, kurias galite naudoti be paskirto gydymo.

Vaistai

Kai kurie vaistai gali išsausinti nosies gleivinę kaip šalutinį poveikį. Tai ypač pasakytina apie nosies purškalus ar dekongestantus. Kai kuriuose purškaluose yra ingredientų, kurie gali sudirginti nosį, o tai iš tikrųjų gali padidinti infekcijos riziką.

Ką daryti: Jei deginimo pojūtis nosyje yra susijęs su vaistų vartojimu, svarbu pranešti apie simptomus gydytojui ir aptarti alternatyvas. Vartojant nosies užgulimą mažinančius vaistus, gydytojas gali skirti kitokio tipo, kuriame nėra ir dirginančių cheminių medžiagų. Kai kuriems žmonėms nosies drėkinimas vėsiu vandeniu taip pat gali būti palengvinantis ir naudingas, kai nepatariama keisti vaistų.

Sjögreno sindromas

Sjörgeno sindromas yra autoimuninė liga, kurią sukelia įvairių kūno liaukų uždegimas. Dėl to dažnai išsausėja burna, akys ir kartais išsausėja nosis.

Ką daryti: Simptomų, tokių kaip burnos džiūvimas, rijimo pasunkėjimas, sunkumas kalbėti, akių sausumas ir jautrumas šviesai, diagnozę ir gydymą paprastai vadovauja reumatologas. Kreipkitės į gydytoją, jei turite kokių nors iš šių simptomų.

Kada nerimauti

Turėtumėte kreiptis į gydytoją, jei nosies deginimo pojūtis trunka ilgiau nei vieną savaitę ir kartu su kitais simptomais, tokiais kaip:

Be to, jei jaučiate sausumą kitose vietose (pvz., akyse, burnoje ir lytiniuose organuose), svarbu kreiptis į gydytoją, nes tai gali būti susiję su sunkesnėmis ligomis, pvz., Sjörgen sindromu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *