Jūs ir jūsų partneris tikriausiai turite daug bendro. Arba jei nesate partneris, greičiausiai ieškote bendrų bruožų būsimame sutuoktinyje. Nesvarbu, ar tai meilė beisbolui, stovyklavimui ar roko koncertams, šie bendrumai padeda išlaikyti jus kaip porą.
Taigi, kas atsitiks, jei jūsų lytinis potraukis nesusijęs?
Neatitinkantys lytiniai potraukiai yra dažna porų problema, ypač bręstant jų santykiams. Vienas partneris gali norėti sekso visą laiką. Kitas gali būti ne toks suinteresuotas. Ar tai reiškia, kad santykiuose yra problemų?
Nebūtinai. Kai kurie žmonės tiesiog linkę turėti didesnį seksualinį potraukį nei kiti. Ir tai gerai – kol neatsitiks neatitikimas. Partneriai, norintys daugiau sekso, gali priimti savo partnerio atstūmimą asmeniškai ir jaustis nusivylę bei pikti. Partneriai, kurie nenori sekso, gali jaustis kalti dėl savo partnerio nusivylimo arba susierzinę ir spaudžiami, jei nuolat su jais kreipiasi dėl sekso.
Jei atsidūrėte tokioje situacijoje, pirmiausia pagalvokite, ar vieno partnerio lytinis potraukis laikui bėgant pasikeitė.
Medicininės problemos
Kartais dėl medicininės problemos sumažėja lytinis potraukis:
- Hormonai. Seksualinį potraukį daugiausia lemia hormonai, o hormonų gamyba – tiek vyrams, tiek moterims – laikui bėgant keičiasi. Vyrams senstant, jų organizmas pradeda gaminti mažiau testosterono, o kai kurie mažiau domisi seksu. Moters lytinis potraukis taip pat gali sumažėti menopauzės metu ir po jos, kai sumažėja estrogenų kiekis.
- Vaistai. Kai kurie vaistai, pavyzdžiui, antidepresantai, turi seksualinį šalutinį poveikį, kuris gali apimti lytinio potraukio sumažėjimą.
- Hipoaktyvus seksualinio potraukio sutrikimas (HSDD).Moterys, sergančios HSDD, patiria seksualinio susidomėjimo stoką, kartu su kančia, kurios negali būti lengvai paaiškinamos kitais veiksniais.
Apsilankymas pas gydytoją ir gydymas gali būti viskas, ko reikia norint, kad lytinis potraukis sugrįžtų į įprastas ribas.
Santykių problemos
Kai žmonės yra įskaudinti arba pyksta vienas ant kito, jie gali jaustis mažiau linkę mylėtis. Konflikto sprendimas su apmokytu konsultantu ar terapeutu gali padėti poroms geriau bendrauti tarpusavyje ir nuspręsti dėl savo tikslų, įskaitant seksualinius tikslus.
Daugiau apie mažo lytinio potraukio priežastis galite sužinoti čia. Taip pat rasite daug naudingų nuorodų.
Kompromisų darymas
Kartais nesuderintas libido neturi nieko bendra su hormonais ar santykiais. Kai kurie žmonės tiesiog seksualesni nei kiti.
To supratimas yra raktas į kompromisą. Turėdami tai aišku, poros gali pasikalbėti apie susitikimą vienas su kitu viduryje. Kai kurios strategijos gali apimti:
- Klausti klausimus. Daugelis porų seksualinį nesuderinamumą šluoja po kilimėliu. Tačiau yra tikimybė, kad jei jaučiate lytinio potraukio neatitikimą, jūsų partneris taip pat. Atvirai diskutuokite apie situaciją tuo metu, kai nesijaučiate piktas ar nusivylęs. Paklauskite vienas kito, ko norite ir ko jums reikia. Tada pabandykite sudaryti planą.
- Tiksliai suprasti, kokie yra jūsų partnerio poreikiai. Gali būti lengva pasakyti, kad vienam partneriui reikia daugiau sekso nei kitam. Tačiau gali būti ir taip, kad mažiau seksualiniam partneriui reikia daugiau neseksualinio intymumo, kad jaustųsi seksualiai linkęs. Pabandykite dirbti su savo draugyste ir romantika. Pagalvokite apie veiklą, kuri gali jus suburti ir puoselėti jūsų santykius. Galite kartu žaisti žaidimus, gaminti puikų maistą, pasivaikščioti po vakarienės. Šis laikas gali sustiprinti jūsų emocinį ryšį ir galiausiai seksualinius santykius. Šį ryšį galite puoselėti net tada, kai nesate kartu. Jei darbo dieną galvojate apie savo partnerį, išsiųskite romantišką el. laišką arba trumpąją žinutę. Arba pakeliui namo pasiimkite jo mėgstamą desertą.
- Išplėskite savo seksualinius apibrėžimus ir repertuarą. Lietimas, masažas ir glaustymasis žiūrint televizorių yra kiti intymių santykių būdai, kurie gali patenkinti seksualesnį partnerį. Kai kurie žmonės masturbuojasi vieni arba su savo partneriu juos stebėdami, bučiuodami ar masažuodami. Tokiu būdu abu partneriai vis tiek gali būti įtraukti į intymų veiksmą.
- Atsižvelgiant į atvirus santykius. Nors ši idėja patinka ne visiems, kai kurios poros nusprendžia išplėsti savo santykius įtraukdamos kitus, likdamos vienas kitam įsipareigojusios. Tokie seksualiniai susitikimai gali patenkinti vieno partnerio seksualinius poreikius ir padėti kitam. Tačiau tokie santykiai reikalauja derybų ir pasitikėjimo. Poros gali nuspręsti nustatyti taisykles, pavyzdžiui, uždrausti pasimatymus santuokinėje lovoje arba nekartoti pasimatymo su tuo pačiu asmeniu. Taip pat svarbu laikytis saugaus sekso praktikos.
- Išlikti sąžiningam. Kai kuriais atvejais partneriai mano, kad santykių nutraukimas arba nukrypimas nuo jų (priešingai nei derybos dėl atvirų santykių) yra vienintelis seksualinio nesuderinamumo sprendimas. Jie turėtų būti sąžiningi apie savo jausmus ir suteikti savo partneriui galimybę reaguoti ir, jei įmanoma, pakeisti.
Atminkite, kad bendravimas ir pagarba yra pagrindiniai kompromiso aspektai. Išlikdami atviri su savo partneriu ir kartu parengę planą, jūsų santykiai gali išlikti tvirti, net jei jūsų lytiniai potraukiai skiriasi.