Dauguma urologinės praktikos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų puikiai žino, kad urologinės sąlygos ir seksualinės problemos dažnai eina koja kojon. Tokios sąlygos kaip urologinis vėžys ir apatinių šlapimo takų simptomai gali turėti įtakos žmogaus seksualinei funkcijai, seksualiniam potraukiui ir gebėjimui mėgautis seksu. Nepaisant to, neseniai atliktas urologų onkologų tyrimas atskleidė, kad 75% apklaustų paslaugų teikėjų apsilankymų metu nekreipia dėmesio į savo pacientų seksualinę funkciją.
Nors lytinės funkcijos įvertinimas urologo konsultacijoje gali būti praleistas dėl daugelio priežasčių, įskaitant laiko trūkumą, kitų medicininių problemų prioritetą ir galimą paciento nenorą aptarti savo seksualumą, kartais paslaugų teikėjai tiesiog jaučiasi netinkami padėti pacientams savo seksualinius rūpesčius dėl nepakankamo mokymo šia tema.
Seksualinė gerovė dažnai yra svarbi bendros žmogaus gyvenimo kokybės sudedamoji dalis, galinti turėti didelės įtakos jo psichinei sveikatai ir santykiams (jei jis turi partnerį). Urologai turėtų reguliariai kalbėti apie seksualinę sveikatą savo pacientams, turintiems urologinių problemų, o jei to nedaro, pacientai turėtų apie tai pranešti savo paslaugų teikėjams.
Svarbu, kad pacientai žinotų, jog jie turi teisę prašyti pagalbos dėl seksualinių problemų, susijusių su urologinėmis problemomis, nes tai yra visiškai normalus urologinių problemų vertinimo aspektas.
Žinoma, paslaugų teikėjai, kurie nebuvo apmokyti seksualinės medicinos srityje, gali neturėti visų atsakymų. Todėl svarbu, kad šie paslaugų teikėjai turėtų prieigą prie seksualinės medicinos išteklių ir specialistų, pas kuriuos galėtų nukreipti pacientus. Jei kiekvienas gydytojas turėtų sekso terapeutą ar slaugytoją, apmokytą seksualinės sveikatos srityje, savo praktikoje ar net tik savo bendruomenėje, jie jaustųsi daug patogiau, nes tada jiems nereikės jaustis taip, lyg turėjo išspręsti problemą.
Laimei, yra daugybė seksualinių problemų, susijusių su urologinėmis ligomis, gydymo būdų, įskaitant dubens dugno terapiją, erekcijos priemones vyrams (pvz., geriamuosius vaistus, vakuuminius erekcijos prietaisus ir varpos implantus), gydymą, gerinantį makšties komfortą moterims ir sekso terapiją. poroms ir asmenims. Seksualinės medicinos specialistas gali suteikti pacientams prietaisus, vaistus ir (arba) gydymo būdus, kurie sumažina kai kurias seksualines problemas. Sekso terapija gali padėti pacientams ir jų partneriams spręsti jausmus, bendravimą ir seksualinę sąveiką, susijusią su seksualinės funkcijos pokyčiais, ir nustatyti, kaip elgtis intymiai.
Seksualinės sveikatos supažindinimas su sveikatos priežiūros specialistu gali būti pirmasis žingsnis ieškant atsakymų į paciento seksualines problemas. Jei turite seksualinių problemų dėl padidėjusios prostatos arba intersticinio cistito arba apatinių šlapimo takų problemų ir jaučiatės nepatogiai sekso metu, jūs nesate vieni. Tai labai dažna problema, todėl pacientai nedažnai sulaukia klausimų, todėl turėtumėte žinoti, kad nesate vieni, ir galite paprašyti paslaugų teikėjo padėti.
Visuomenės sveikatos specialistė ir seksualinės sveikatos švietėja, besispecializuojanti reprodukcinės sveikatos ir intymių santykių srityje. Ji rašo straipsnius, skirtus padėti žmonėms suprasti ir puoselėti savo seksualinę gerovę, atsakant į svarbiausius klausimus apie kūną, emocijas ir santykius.
Greta baigė visuomenės sveikatos studijas Vilniaus universitete, o savo magistro laipsnį įgijo Londono higienos ir tropinės medicinos mokykloje (LSHTM), kur specializavosi seksualinės ir reprodukcinės sveikatos programų kūrime. Studijų metu ji dirbo su įvairiais projektais, kurių tikslas – skatinti atvirą diskusiją apie seksualinę sveikatą bei švietimą.
Greta tiki, kad seksualinė sveikata yra svarbi visapusiškos gerovės dalis, todėl savo straipsniuose ji pateikia praktišką ir moksliškai pagrįstą informaciją. Ji rašo apie įvairias temas: nuo kontracepcijos ir lytiniu keliu plintančių ligų profilaktikos iki emocinės intymumo svarbos ir sveikų santykių ugdymo.
Be straipsnių rašymo, Greta veda seminarus ir mokymus apie seksualinę sveikatą bei aktyviai dalyvauja diskusijose, siekdama sumažinti visuomenėje vyraujančius tabu. Kai ji nekuria edukacinio turinio, Greta mėgsta tyrinėti pasaulį, užsiimti joga ir tobulinti savo žinias apie žmogaus psichologiją bei gerovę.