Vietnamas yra vienas iš kavos gamybos lyderių pasaulyje. Kiekvienais metais šalis iš šio nuostabaus gėrimo pupelių eksporto gauna apie 1 milijardą dolerių.
Vietnamietiška kava visų pirma garsėja savo skoniu ir ypatingu virimo būdu: ant stiklinės uždedamas surenkamas puodelis, susidedantis iš skylėtos lėkštutės, paties puodelio dugne kaip sietelis su skylutėmis pilama smulkiai malta kava, viršus uždengiamas skylėtu presu. Užpildykite vandeniu ir uždenkite dangčiu. Taip vanduo praeina pro kavą ir lašėja į stiklinę.
Vietnamietiškos kavos skonis nenusakomas. kas bandė, supras. Mano nuomone, tai yra pati geriausia kava pasaulyje, jei ji tinkamai paruošta.
Pačiame Vietname yra Dalato miestas, esantis kalnuose 3000 metrų aukštyje. Iš visų pusių jį supa 5000 metrų aukščio kalnai. Klimatas vienodas ištisus metus: 25-28 laipsniai, puiki drėgmė, todėl vietnamiečiai jį vadina amžinojo pavasario miestu.
Aplink miestą plyti arbatos ir kavos plantacijos, prieš šimtą metų atvežtos šalį kolonizavusių prancūzų. Beje, prancūzai šį, šiandien aiškiai matomą, miestą pastatė sau, o prancūzai įgudę plantacijas. Vietovė prie Dalato taip pat išsiskiria dirvožemiu – raudonuoju moliu, kuriame gausu geležies, turinčio didelį poveikį naudingosioms kavos savybėms.
Vietname yra daugybė kavos rūšių, įskaitant garsiąją Chen ir Luwak. Juos galima nusipirkti tiesiai iš Dalato plantacijos. Iš patirties, o aš apkeliavau visą Vietnamą, Dalate yra mažiausios kavos kainos.
Tarp kitų veislių yra viena, kuri verta mūsų dėmesio – „Mins“ kava. Šią kavą, kaip žinia, atrado prancūzai, o išskirtiniai jos bruožai – šlykštus skonis ir svorio metimo efektas vartojant. Šiandien lieknėjimui skirta kava yra populiari ir ją dažnai galima pamatyti parduotuvėse, tačiau galbūt tik Vietname šios kavos pupelių galima įsigyti be priedų ir itin maža kaina.