Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas

Dantų estetinis plombavimas, kartais vadinamas kompozitiniu laminavimu arba dantų klijavimu, yra kosmetinės odontologijos procedūra, skirta pagerinti jūsų šypseną. Procedūros metu odontologas pritaiko dantų spalvos dervą paveiktiems dantims, siekiant pakeisti jų formą, dydį ar spalvą.

Kada rekomenduojamas dantų estetinis plombavimas?

Dantų estetinis plombavimas rekomenduojamas siekiant estetinių pakeitimų jūsų šypsenoje. Procedūros metu naudojama dantų spalvos kompozitinė derva:

  • Paslėpti įtrūkimus ar skilimus dantyse.
  • Maskuoti dantų spalvos pokyčius.
  • Užpildyti tarpus tarp dantų.
  • Padaryti dantis vizualiai ilgesnius.
  • Keisti dantų formą.

Tas pats kompozicinis dervos medžiaga, naudojama dantų laminavimui, taip pat naudojama atkuriamajai odontologijai:

  • Užpildyti ertmes dantuose.
  • Pakeisti senas sidabro dantų plombas į estetiškesnes alternatyvas.
  • Apsaugoti dantų šaknis, kurios atsidengė dėl dantenų recesijos.

Estetinio plombavimo populiarumas

Estetinis dantų plombavimas yra labai paplitęs. Iš tiesų, tai viena dažniausiai atliekamų procedūrų odontologijoje šiandien.

Estetinis plombavimas ar porceliano laminates?

Porceliano laminatės yra pagamintos pagal užsakymą iš keramikos, kurios prilimpa prie jūsų dantų priekinių paviršių. Norint jas įdėti, odontologas paprastai turi pašalinti šiek tiek emalio iš natūralių dantų. Įdėjus, porceliano laminatės yra negrįžtamos ir jas reikia keisti kas 10-20 metų. Kita vertus, dantų laminavimui paprastai nereikia ženkliai šalinti emalio. Todėl ši procedūra yra visiškai grįžtama. Greičiausiai jums reikės atlikti pataisymus kas 3-10 metų. Gali būti, kad girdėjote odontologus vartojant terminą „kompozitinės laminatės”. Tai yra tada, kai odontologas naudoja kompozicinę dervą, kad padengtų visą jūsų danties paviršių.

Estetinio plombavimo procedūros

Kas vyksta prieš estetinį plombavimą?

Prieš dantų laminavimo procedūrą, jūsų odontologas aptars su jumis jūsų estetinius tikslus. Taip pat bus atlikti dantų rentgeno tyrimai ir ištirti jūsų dantys bei dantenos, kad įsitikintų, jog esate tinkamas kandidatas šiai procedūrai. Jei turite sunkią dantų ėduonį, dantenų ligą ar kitas rimtas burnos sveikatos problemas, pirmiausiai reikės jas gydyti.

Estetinio plombavimo procedūros

Kas vyksta estetinio plombavimo metu?

Estetinio plombavimo procedūros metu jūsų odontologas:

  1. Pasirinks atspalvį. Odontologas naudos atspalvių gidas, kad parinktų kompozitinės dervos medžiagą, atitinkančią jūsų natūralių dantų spalvą.
  2. Paruoš dantį. Danties paviršius bus šiurkštintas ir užtepta kondicionavimo skystis. Šie veiksmai padės estetinio plombavimo medžiagai geriau prilimti prie danties.
  3. Uždės kompozitinės dervos medžiagą. Derva (kurios konsistencija panaši į minkštą tešlą) bus uždėta, suformuota ir išlyginta pagal norimą formą.
  4. Sukietins medžiagą. Toliau, kompozitinė derva bus sukietinta naudojant specialią kietinimo lempą, kuri „sujungia” medžiagą su danties paviršiumi.
  5. Nupoliruos dantį. Galiausiai, odontologas atliks būtinus pabaigos pataisymus ir nupoliruos dantį, suteikdamas jam natūralų blizgesį.

Procedūra kiekvienam dančiui trunka nuo 30 iki 60 minučių.

Ar estetinis plombavimas skausmingas?

Paprastai dantų estetinis plombavimas nesukelia skausmo, nes odontologas nedirba arti danties nervo, kuris jaučia skausmą. Daugeliu atvejų net nereikia nuskausminimo. Kai kurie žmonės gali patirti laikiną jautrumą po dantų estetinio plombavimo procedūros. Vaistai nuo skausmo, kuriuos galima įsigyti be recepto, gali padėti sumažinti šį diskomfortą.

Kas vyksta po estetinio plombavimo?

Po dantų laminavimo itin svarbu tinkamai prižiūrėti burnos higieną, kad išlaikytumėte sveiką ir šviesią šypseną. Reikėtų šepetėliu su minkštais šereliais ir fluoriduotu dantų pasta šepečiuoti bent du kartus per dieną, taip pat naudoti siūlą kasdien. Be to, turėtumėte reguliariai lankytis pas odontologą dėl patikrinimų ir valymo procedūrų.

Estetinio plombavimo rizikos ir privalumai

Kokie yra estetinio plombavimo privalumai?

Estetinis dantų laminavimas siūlo daug privalumų lyginant su kitomis kosmetinėmis procedūromis. Pavyzdžiui, ši procedūra yra:

  • Minimaliai invazyvi. Nors porcelianinėms laminatėms ir karūnėlėms reikia žymiai modifikuoti dantį, dantų estetinis plombavimas paprastai nereikalauja emalio šalinimo.
  • Ekonomiška. Tai viena iš pigiausių kosmetinių dantų procedūrų.
  • Universalu. Dantų estetinis plombavimas gali paslėpti įvairius estetinius trūkumus, įskaitant įtrūkimus, skilimus, tarpus ir spalvos pakitimus.
  • Greita ir patogu. Kitoms kosmetinėms procedūroms, pavyzdžiui, laminatams ar karūnėlėms, reikia kelių vizitų. Dantų estetiniui plombavimui gali būti atliktas per vieną vizitą.

estetinio plombavimo privalumai

Kokie yra estetinio plombavimo trūkumai?

Nors dantų estetinio plombavimo medžiaga šiek tiek atspari dėmėms, ji ne taip gerai atlaiko dėmes kaip porcelianiniai restauracijos darbai. Dar vienas trūkumas – estetinis plombavimas nėra toks ilgaamžis kaip kiti atstatomieji variantai, pavyzdžiui, laminatai ar karūnėlės. Be to, laikui bėgant estetinio plombavimo medžiaga gali suskilinėti. Apibendrinant, dantų estetinis plombavimas yra puikus sprendimas nedideliems kosmetiniams pakeitimams atlikti. Jei ieškote ryškesnių pokyčių, geresnis pasirinkimas gali būti kiti gydymo būdai, pavyzdžiui, porcelianiniai laminatai.

Kita informacija apie estetinį plombavimą

Koks atsigavimo laikas po dantų estetinio plombavimo?

Dantų estetinis plombavimas nereikalauja atsigavimo laiko. Po procedūros pas odontologą galėsite grįžti prie įprastų veiklų nedelsiant.

Ar po dantų estetinio plombavimo dantims reikia specialios priežiūros?

Ne. Tereikia laikytis gerų burnos higienos praktikų. Valykite dantis bent du kartus per dieną, naudokite dantų siūlą bent kartą per dieną ir reguliariai lankykite odontologą dėl patikrinimų ir valymo. Kadangi estetinio plombavimo medžiaga gali suskilinėti, svarbu vengti įpročių, pavyzdžiui, graužti nagus, kramtyti rašiklius arba naudoti dantis pakuočių atidarymui. Jei pastebėsite aštrius kraštus ant laminuoto danties arba jausite keistumą kramtant, kreipkitės į savo odontologą.

Kiek laiko išlieka dantų estetinis plombavimas?

Kiek laiko išlieka estetinio plombavimo medžiaga, priklauso nuo keleto veiksnių, tokių kaip jūsų burnos įpročiai ir kiek dantų buvo gydoma. Paprastai, tačiau, laminavimo medžiaga išlieka nuo trijų iki dešimties metų prieš reikiant ją atnaujinti ar pakeisti.

Ar estetinis plombavimas naudingas jūsų dantims?

Apskritai, dantų estetinis plombavimas nesukelia jokių rizikų jūsų burnos sveikatai. Jei turite sveikus dantis ir dantenas, procedūra yra visiškai saugi. Tačiau, jei jūsų dantys turi silpną ėduonį, sergate dantenų ligomis ar kitos rimtos problemos veikia jūsų burnos sveikatą, prieš imantis dantų estetinio plombavimo gali prireikti kitų gydymo būdų.

Ar dantų estetinis plombavimas yra nuolatinis?

Ne. Kadangi dantų estetinis plombavimas nereikalauja emalio pašalinimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *