Minimaliai invazinė širdies chirurgija: Privalumai ir eiga

Minimaliai invazinė širdies chirurgija: Privalumai ir eiga

Paskutinį kartą atnaujinta: 2025-04-08

Minimaliai invazinė širdies chirurgija leidžia chirurgui pasiekti širdį per mažus 5-7 cm pjūvius. Palyginti su tradicine atvira širdies chirurgija, MIS chirurgija gali efektyviai spręsti įvairias širdies problemas, sumažindama skausmą ir pagreitindama atsigavimą, taip gerindama paciento gyvenimo kokybę.

Kandidatai minimaliai invazinei širdies chirurgijai

MIS chirurgija gali būti netinkama visiems širdies procedūrų tipams. Jūsų gydytojas įvertins, ar tai tinka jums. Širdies procedūros, kurias galima atlikti minimaliai invaziniu būdu, apima širdies vožtuvų taisymą ar keitimą, labirinto procedūrą atrialinei fibriliacijai, atrialinio pertvaros defekto uždarymą arba širdies naviko pašalinimą.

Kokie yra minimaliai invazinės širdies chirurgijos rizikos veiksniai?

Minimaliai invazinė širdies chirurgija turi tokias pačias rizikas kaip atvira širdies chirurgija, tokias kaip kraujavimas, infekcija, nereguliarus širdies ritmas, širdies smūgis, insultas ar net mirtis. Tam tikromis aplinkybėmis gydytojas gali apsvarstyti galimybę pereiti nuo MIS prie atviros širdies chirurgijos, jei pastaroji laikoma saugesne.

Minimaliai invazinės širdies chirurgijos privalumai

Minimaliai invazinės širdies chirurgijos privalumai yra gausūs. Mažesni pjūviai lemia minimalų randų susidarymą, mažesnį kraujo netekimą, sumažintą kraujo perpylimo poreikį ir trumpesnį pooperacinį laikotarpį, kai pacientai priklauso nuo endotrachealinio vamzdžio. Pacientams reikia trumpesnio hospitalizavimo ir jie patiria mažiau pooperacinio skausmo, greičiau atsigauna ir turi mažesnę komplikacijų riziką.

Pasiruošimas prieš minimaliai invazinę širdies chirurgiją

  • Maistas ir vaistai: Pasitarkite su savo gydytoju, ar galite toliau vartoti įprastus vaistus ir kaip ilgai reikia nutraukti maisto ir gėrimų vartojimą prieš procedūrą.
  • Drabužiai ir asmeniniai daiktai: Neneškite nagų lako ar papuošalų į ligoninę. Prieš procedūrą nuimkite kontaktinius lęšius, akinius, dantų protezus ar klausos aparatus. Atsineškite patogius drabužius, kuriuos galėsite dėvėti išrašymo dieną.
  • Šeima: Aptarkite savo sveikatos būklę, simptomus, ligoninės buvimą ir namų atsigavimą su šeima. Jūsų grįžus namo reikės jų pagalbos.

Minimaliai invazinės širdies chirurgijos procedūros

  1. Prieš minimaliai invazinę širdies chirurgiją Slaugytojos pašalins krūtinės plaukus su žirklėmis ir išvalys bei dezinfekuos odą operacinėje srityje, kad būtų išvengta infekcijų.
  2. Minimaliai invazinės širdies chirurgijos metu Chirurgas padarys mažus pjūvius tarp šonkaulių, kad įdėtų kamerą, leidžiančią matyti vidaus organus. Širdies ir plaučių apvedimo sistema perims širdies ir plaučių funkcijas. Po to chirurgas atliks širdies operaciją naudodamas plonus chirurginius instrumentus, įdedamus per atskirus pjūvius.
  3. Po minimaliai invazinės širdies chirurgijos Pacientai bus atidžiai stebimi intensyviosios terapijos skyriuje. Jiems bus tiekiami skysčiai ir vaistai intraveniniu būdu, deguonis per veido kaukę arba nosies kanulę, o operacinėje srityje esantys skysčiai bus pašalinami per drenažo vamzdelius. Pacientai intensyviosios terapijos skyriuje praleis dvi dienas, o vėliau tęsis atsigavimą įprastame ligoninės skyriuje. Medicinos komanda ir slaugytojai stebės gyvybinius parametrus, stebės infekcijos požymius, valdys pooperacinį skausmą, padės pacientams judėti ir mokys diafragminio kvėpavimo pratimų bei kosėjimo technikos, kad išvalytų gleives iš kvėpavimo takų. Jie ligoninėje dar praleis 3-5 dienas.Prieš išrašymą jūsų sveikatos priežiūros komanda pateiks gaires, kurių reikia laikytis atsigavimo laikotarpiu. Šios instrukcijos apims stebėjimą dėl infekcijos požymių, pjūvių priežiūrą, vaistų vartojimą ir efektyvų bet kokio diskomforto ar skausmo valdymą. Pasitarkite su gydytoju, kada galite vėl pradėti vairuoti, dirbti ar sportuoti.

Kaip turėtų vykti atsigavimas po minimaliai invazinės širdies chirurgijos?

Po operacijos patartina reguliariai tikrinti širdies sveikatą, kad būtų įvertinta širdies funkcija. Tuo pačiu metu pacientai turėtų gyventi širdžiai palankų gyvenimo būdą, pavyzdžiui, vartoti maistingą maistą, reguliariai sportuoti ir valdyti stresą. Rūkaliai turėtų mesti rūkyti. Be to, širdies reabilitacija padeda gerinti širdies funkciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *