Bacitracinas – tai polipeptidinis antibiotikas, skirtas odos bakterinėms infekcijoms gydyti arba apsaugoti nuo infekcijų nedidelius nudegimus, įpjovimus ar nubrozdinimus.
Kada ir kaip vartojamas bacitracinas?
Šis preparatas skirtas tik išoriniam naudojimui ant odos. Siekiant efektyvaus veikimo, naudokite jį tik taip, kaip nurodyta ant pakuotės ar gydytojo recepte. Prieš ir po kiekvieno naudojimo nusiplaukite rankas. Plonu sluoksniu patepkite pažeistą odos vietą. Jei reikia, uždenkite ją steriliu tvarsčiu. Vartokite vaistą reguliariai, nepraleisdami paskirtų laikų, ir laikykitės viso gydymo kurso, net jei imate jaustis geriau. Nebevartokite vaisto savo nuožiūra – nutraukite tik tada, kai pataria gydytojas.
Vartojimas vaikams turi būti prižiūrimas gydymo specialisto, nes gali prireikti papildomų atsargumo priemonių.
Ką svarbu aptarti prieš naudojimą?
Prieš pradedant vartoti bacitraciną, informuokite gydytoją apie:
- įkandimus ar gyvūnų įplieskas žaizdas,
- didelius odos pažeidimus,
- gilias dūrio žaizdas,
- stipriai nudegusias kūno vietas,
- jei anksčiau buvo alergija bacitracinui, neomicinui, kitiems antibiotikams, vaistų sudėtinėms dalims, maistui, dažikliams ar konservantams,
- jeigu laukiatės, planuojate nėštumą ar žindote kūdikį.
Kaip elgtis praleidus dozę?
Jei pamiršote pasitepti vaistu, padarykite tai kuo greičiau prisiminus. Jei artėja kita dozė, tepkite tik ją – dvigubų kiekių naudoti nereikia.
Ką daryti perdozavus?
Kilus įtarimų, kad panaudojote per didelį kiekį preparato, nedelsdami kreipkitės į gydymo įstaigą ar nuodų kontrolės centrą.
Ko venkti vartojant bacitraciną?
Venkite šio vaisto patekimo į akis. Jei taip nutiko, akis kruopščiai praplaukite vėsiu tekančiu vandeniu. Be gydytojo leidimo nenaudokite kartu jokių kitų odos priežiūros priemonių ar kremų.
Galima sąveika su kitais vaistais
Reikšminga sąveika su kitais vaistais nenumatoma, tačiau svarbu aptarti su gydytoju visus vartojamus gydomuosius, nereceptinius preparatus, augalinius papildus ar vitaminus. Taip pat praneškite, jei rūkote, vartojate alkoholį ar kitus preparatus, nes bet kuri iš šių medžiagų gali paveikti vaisto poveikį.
Bacitracino vartojimo stebėsena
Jei per savaitę nepastebite pagerėjimo arba infekcija progresuoja, kreipkitės į gydytoją. Laikykitės visų paskirtų rekomendacijų ir atidžiai stebėkite savo odos būklę.
Galimi šalutiniai poveikiai
Retais atvejais gali pasireikšti alerginė reakcija: odos bėrimas, niežėjimas, dilgėlinė, veido, lūpų ar liežuvio tinimas, kvėpavimo pasunkėjimas, krūtininis spaudimas, skausmas ar sunkumo jausmas apatinėje nugaros dalyje, šlapinimosi problemos. Skubiai kreipkitės į gydytoją, jei pastebite šiuos simptomus.
Taip pat gali pasireikšti vietinis odos sudirginimas, kuris dažniausiai yra laikinas. Jei jis nepraeina ar stiprėja, praneškite gydytojui.
Laikymo sąlygos
Vaistą laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje. Sandėliuokite kambario temperatūroje (15–30 °C), saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių. Pasibaigus galiojimo laikui likusį preparatą išmeskite.
Ši informacija yra santraukta – dėl visų neaiškumų ar papildomų klausimų visada kreipkitės į gydymo profesionalą ar vaistininką.

Sveikatos ir gyvenimo būdo ekspertė, specializuojanti įvairiose srityse nuo mitybos ir sporto iki psichologijos ir odontologijos. Ji dalijasi straipsniais apie sveiką maistą, sporto programas, ligų prevenciją bei gydymo būdus. Karolina taip pat analizuoja psichologinius aspektus, tokius kaip streso valdymas ar emocinė gerovė, bei pateikia mokslu grįstus patarimus. Jos tikslas – padėti skaitytojams gyventi sveikiau, laimingiau ir sąmoningiau.