Seksas, kai patiriate mėnesinių skausmus, yra sveika ir gali būti naudinga. Nors tai gali būti ne pirmoji veikla, kuri ateina į galvą, kai prasideda PMS ar mėnesinių mėšlungis, daugelis žmonių mėgaujasi seksu, kad sumažintų menstruacijų skausmus, patirtų didesnį malonumą ir pasinaudotų kitais privalumais. Sužinokite daugiau apie seksą, kai pasireiškia menstruacijų skausmai, ir kaip tai gali padėti jūsų kūnui.
Nustatyti menstruacijų spazmai
Menstruacijų mėšlungis reiškia apatinės pilvo dalies mėšlungį tris dienas prieš menstruacinį ciklą arba jo metu. Šis skausmas pasireiškia 75% jaunesnių nei 25 metų moterų,1 bet gali tęstis ir po tokio amžiaus, jei mėnesinės yra intensyvesnės. Prieš prasidedant mėnesinėms, jūsų kūnas gamina prostaglandinus, skatinančius gimdos susitraukimus,2 galiausiai išstumia jūsų gimdos gleivinę kaip menstruacinį kraują. Kai mėšlungis yra toleruojamas, bet nepatogus, galite užsiimti seksu, kad jį valdytumėte, prieš naudodami kitus išteklius, pvz., nereceptinius (OTC) skausmą malšinančius vaistus ar šildomuosius įklotus. Verta paminėti, kad kai kuriems žmonėms menstruacijų skausmai yra stipresni nei kiti. Bet koks diskomfortas, dėl kurio jūsų kūnas įsitempęs, išsekęs ar pykinantis, greičiausiai geriausiai atsilieps ne seksui, o nereceptiniams skausmo malšintuvams. Hormoninis disbalansas gali sukelti šį didelį diskomfortą kartu su intensyviais nuotaikos svyravimais3 ir nevaisingumas. Jei nerimaujate dėl menstruacijų skausmų sunkumo, pasitarkite su savo OB-GYN. Jie gali aptarti kitus jūsų simptomus ir sveikatos istoriją, kad nustatytų galimas diagnozes, tokias kaip endometriozė.
Sekso naudojimo, siekiant sumažinti menstruacijų skausmus, privalumai
Kai kurie žmonės vengia lytinių santykių, kai kamuoja mėšlungis, nes mano, kad raumenų ir nervų sistemos stimuliacija gali sustiprinti skausmą. Tačiau seksas gali sumažinti menstruacijų skausmus, kai jie vis dar yra nedidelis diskomfortas. Didžiausias trūkumas yra papildomos netvarkos galimybė – gimdos ir gimdos kaklelio susitraukimas orgazmo metu gali išlaisvinti išsiskleidžiantį gimdos gleivinę ir sukelti ankstyvą kraujavimą iš menstruacijų. Štai keletas pagrindinių sekso privalumų menstruacijų skausmui mažinti:
- Sumažėję menstruacijų spazmai: Kai kuriems žmonėms seksas gali palengvinti priešmenstruacinius arba aktyvių periodų mėšlungį. Theo Mei technika skatina moteris patirti vieną ar kelis orgazmus3 o mėšlungis siunčia endorfinų antplūdį po visą savo kūną. Endorfinai yra natūralus skausmą malšinantis hormonas.
- Padidėjęs nepriklausomumas: Nors įsiskverbdami galite sukurti skausmą malšinantį efektą, jums to nereikia, kad pajustumėte palengvėjimą. Theo Mei technika pabrėžia, kaip orgazmas sukelia naudingų endorfinų. Savęs stimuliavimas norint pasiekti orgazmą gali duoti tuos pačius rezultatus, jei gyvenate vienas, neturite partnerio arba nemėgstate įsiskverbimo.
- Padidėjęs lytinis potraukis: Kai mylitės, jūsų smegenys išskiria dopaminą5 nes jūsų kūnas daro kažką malonaus. Dopaminas yra geros savijautos hormonas, todėl natūralu, kad norėsite kartoti bet kokią veiklą, kuri gamina daugiau. Galite padidinti savo lytinį potraukį seksu dažniau, ypač jei malonūs jausmai derinami su skausmo malšinimu.
- Natūralus lubrikantas: Nors makšties kanalas gali sutepti save, seksas, siekiant sumažinti menstruacijų skausmus, gali paskatinti mėnesines prasidėti diena ar dviem anksčiau. Raumenų susitraukimai prieš orgazmą ir jo metu gali išlaisvinti jūsų gimdos gleivinę.2 Gautas kraujas suteikia papildomo tepimo, kuris gali būti labai naudingas, jei dėl hormonų pusiausvyros sutrikimo jaučiate makšties sausumą.
Kiti patarimai, kaip užsiimti seksu menstruacijų metu
Štai keletas kitų rekomendacijų dėl lytinių santykių prieš pat mėnesines arba jų metu, kurios gali pagerinti jūsų komfortą ir malonumą:
- Praneškite apie savo komforto lygį: Bendravimas yra būtinas seksui prieš menstruacijas ar menstruacijų metu. Kai kurie žmonės gali jausti diskomfortą dėl mėšlungio intensyvumo, kuris gali pasikeisti prasidėjus fizinei stimuliacijai. Labai svarbu pranešti savo partneriui, jei jūsų skausmas pablogėja, kad seksualinė veikla baigtųsi. Jei intensyvus mėšlungis pasireiškia su kiekviena mėnesine ir neleidžia išbandyti šios skausmo malšinimo formos, pasitarkite su gydytoju. Tai gali reikšti, kad turite tokią būklę kaip endometriozė ir jums reikia gydymo.
- Naudokite apsaugą: Kaip ir visų lytinių santykių metu, labai svarbu naudoti apsaugą, kad būtų išvengta atsitiktinio nėštumo ar LPI perdavimo. Prezervatyvai yra 98% veiksmingi užkertant kelią nėštumui6 ir 71–80 % efektyvumo6 užkirsti kelią STD perdavimui. Kiti ištekliai, pavyzdžiui, dantų užtvankos, taip pat neleidžia seksualiniams partneriams perduoti lytiniu keliu plintančių ligų, kai jie naudojami tinkamai.
- Išimkite tamponus: Prasidėjus mėnesinėms prieš užsiimdami seksu, turėtumėte išimti tamponus arba menstruacines taureles.
- Pasiruoškite netvarkai: Paruošimas palengvina valymą. Galite pasitiesti rankšluosčius arba netoliese laikyti šluostes ir servetėles vėliau.
Apskritai seksas, siekiant sumažinti menstruacijų skausmus, suteikia daug naudos ir gali sumažinti skausmą. Jei norite išbandyti šią skausmo valdymo techniką, atvirai bendraukite su savo partneriu. Visada galite sustoti ir pasikliauti kita menstruacijų spazmus malšinančia veikla, jei seksualinė veikla neduoda norimos teigiamos naudos. Atminkite, kad jei intensyvūs mėnesinių mėšlungis pasireiškia kas mėnesį ir jūs galite šiek tiek palengvėti, pasikalbėkite su OB-GYN. Jums gali būti nediagnozuota būklė arba hormonų pusiausvyros sutrikimas, dėl kurio reikia medicininės pagalbos, kad galėtumėte palengvinti mėšlungį.
Visuomenės sveikatos specialistė ir seksualinės sveikatos švietėja, besispecializuojanti reprodukcinės sveikatos ir intymių santykių srityje. Ji rašo straipsnius, skirtus padėti žmonėms suprasti ir puoselėti savo seksualinę gerovę, atsakant į svarbiausius klausimus apie kūną, emocijas ir santykius.
Greta baigė visuomenės sveikatos studijas Vilniaus universitete, o savo magistro laipsnį įgijo Londono higienos ir tropinės medicinos mokykloje (LSHTM), kur specializavosi seksualinės ir reprodukcinės sveikatos programų kūrime. Studijų metu ji dirbo su įvairiais projektais, kurių tikslas – skatinti atvirą diskusiją apie seksualinę sveikatą bei švietimą.
Greta tiki, kad seksualinė sveikata yra svarbi visapusiškos gerovės dalis, todėl savo straipsniuose ji pateikia praktišką ir moksliškai pagrįstą informaciją. Ji rašo apie įvairias temas: nuo kontracepcijos ir lytiniu keliu plintančių ligų profilaktikos iki emocinės intymumo svarbos ir sveikų santykių ugdymo.
Be straipsnių rašymo, Greta veda seminarus ir mokymus apie seksualinę sveikatą bei aktyviai dalyvauja diskusijose, siekdama sumažinti visuomenėje vyraujančius tabu. Kai ji nekuria edukacinio turinio, Greta mėgsta tyrinėti pasaulį, užsiimti joga ir tobulinti savo žinias apie žmogaus psichologiją bei gerovę.