Šventasis Ramadano mėnuo trunka vidutiniškai 30 dienų. Pagal religines nuostatas šiuo metu musulmonams neleidžiama gerti ar valgyti nuo aušros iki saulėlydžio. Tokio griežto pasninko laikytis negali visi, ypač jei yra sveikatos problemų, kurios gali paūmėti dėl mitybos apribojimų.
Ramadano reikšmė islame
Ramadanas yra devintasis islamo mėnulio kalendoriaus mėnuo. Tai turi ypatingą reikšmę viso pasaulio musulmonams, nes manoma, kad būtent tuo laikotarpiu Alachas atskleidė Koraną – šventąjį raštą arba „vadovą visiems žmonėms ir paaiškinimą, kaip tiesą skiria nuo melo. “. Islame Ramadanas pripažįstamas kaip Alacho gailestingumo, nuolankumo ir nuodėmių atleidimo laikas. Mėnuo vadinamas šventuoju, nes pagal hadisus (pranašo Mahometo žodžių ir veiksmų tradicijas) Ramadano metu atsidaro dangaus vartai, uždaromi pragaro vartai, o velniams uždedami pančiai. Be to, Ramadanas yra pasninko metas, kuris dar vadinamas saum, arba eidu.
Pasninkas yra griežtai religinė praktika. Pamaldūs musulmonai tai laikosi ne dėl kūno sveikatos, o dėl dvasinio apsivalymo