Bacitracinas – tai polipeptidinis antibiotikas, skirtas akių bakterinėms infekcijoms gydyti. Jis stabdo bakterijų dauginimąsi ir padeda sumažinti uždegimo simptomus.
Bacitracino paskirtis ir panaudojimo būdai
Bacitracinas dažniausiai skiriamas esant įvairioms bakterinėms akių infekcijoms, pavyzdžiui, konjunktyvitui ar vokų uždegimui. Šį vaistą gydytojas gali paskirti ir kitais atvejais – jei kyla klausimų dėl jo naudojimo, būtinai pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu arba vaistininku.
Informacija prieš vartojant vaistą
Prieš pradėdami vartoti bacitraciną, informuokite gydytoją apie:
- jautrumą ar alergiją bacitracinui, neomicinui ar kitiems antibiotikams, taip pat bet kokiems vaistams, maistui, dažikliams, konservantams;
- nestandartines organizmo reakcijas į vaistus;
- nėštumo planavimą arba esamą nėštumą;
- maitinimą krūtimi.
Kaip teisingai naudoti akių tepalą
Bacitracino tepalas skirtas tik akims. Vadovaukitės gydytojo arba pakuotės instrukcijomis, nurodytomis ant vaisto etiketės. Prieš naudojimą ir po jo reikia kruopščiai nusiplauti rankas. Venkite kontakto tarp tūbelės galiuko ir bet kokių paviršių (įskaitant akis ar pirštus), kad išvengtumėte užteršimo.
Reikiamą kiekį tepalo užtepate ant į apačią patempto apatinio voko – tai darykite šiek tiek atlošę galvą. Švelniai užmerkite akis, kad tepalas tolygiai pasiskirstytų – po užtepimo regėjimas gali trumpam aptemti.
Vaistą naudokite reguliariais laiko tarpais ir nenutraukite gydymo per anksti, net jei pasijutote geriau. Praleidus dozę, panaudokite ją kuo greičiau, o jei artėja laikas kitai – papildomos dozės nenaudokite.
Vaisto kursas vaikams gali būti kitoks – dėl to būtina pasitarti su gydytoju.
Sąveika su kitais vaistais
Bacitracino sąveika su kitais preparatais tikėtina yra minimali, tačiau gydymo metu derėtų nevartoti kitų akių vaistų be gydytojo sutikimo. Visada informuokite gydytoją apie visus vartojamus vaistus, papildus, žoleles bei apie rūkymą ar alkoholio vartojimą – visa tai gali turėti įtakos gydymo eigai.
Ką stebėti gydymo metu
Pastebėję, jog per 2–3 dienas būklė negerėja ar blogėja, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jeigu atsiranda alerginė reakcija, nutraukite vaisto vartojimą. Dėvint kontaktinius lęšius gydymo metu nerekomenduojama, kol akių infekcija visiškai neišgydyta. Pasitarkite su gydytoju, kada vėl galima juos pradėti naudoti.
Galimas nepageidaujamas poveikis
Nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jei:
- atsiranda išbėrimų, niežulys, dilgėlinė;
- ištinsta veidas, lūpos ar liežuvis;
- pasunkėja kvėpavimas ar jaučiamas spaudimas krūtinėje;
- dega, peršti ar niežti akis ar vokai;
- atsiranda regos pokyčių, skausmo ar paraudimo akyse;
- pastebite nugaros skausmus ar sunkumų šlapinantis.
Taip pat gali pasireikšti nežymus ar trumpalaikis neryškus matymas, ašarojimas ar svetimkūnio pojūtis akyje. Šie simptomai dažniausiai praeina savaime, tačiau jei jie užsitęsia ar vargina, informuokite gydytoją.
Bacitracino laikymo taisyklės
Bacitraciną laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje. Optimali laikymo temperatūra – nuo 15 iki 30 laipsnių Celsijaus. Saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių. Pasibaigus tinkamumo laikui likusį vaistą saugiai sunaikinkite.
Šiame straipsnyje pateikta pagrindinė informacija apie bacitraciną. Iškilus klausimams dėl gydymo ar pastebėjus neįprastus simptomus, būtinai kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Sveikatos ir gyvenimo būdo ekspertė, specializuojanti įvairiose srityse nuo mitybos ir sporto iki psichologijos ir odontologijos. Ji dalijasi straipsniais apie sveiką maistą, sporto programas, ligų prevenciją bei gydymo būdus. Karolina taip pat analizuoja psichologinius aspektus, tokius kaip streso valdymas ar emocinė gerovė, bei pateikia mokslu grįstus patarimus. Jos tikslas – padėti skaitytojams gyventi sveikiau, laimingiau ir sąmoningiau.