Dešinysis prieširdis – tai viena iš keturių širdies kamerų. Žmogaus širdis sudaryta iš dviejų prieširdžių ir dviejų skilvelių, kurių kiekvienas atlieka savo svarbią funkciją kraujotakoje.
Kaip teka kraujas per dešinįjį prieširdį
Kraujas, kuris jau atidavė deguonį kūno audiniams, grįžta į širdį per dvi didžiąsias venas – viršutinę ir apatinę tuščiąją veną. Šis prisotintas anglies dvideginio kraujas patenka į dešinįjį prieširdį. Iš čia jis perduodamas į dešinįjį skilvelį, o tuomet išpumpuojamas į plaučius per plaučių arterijas. Plaučiuose kraujas vėl prisotinamas deguonimi.
Ką veikia kairė ir dešinė širdies pusės
Gavęs deguonies plaučiuose, kraujas sumigruoja į kairę širdies pusę. Iš jos kraujas išstumiamas į visą kūną, aprūpindamas organus ir audinius gyvybiškai svarbiu deguonimi.
Dešiniojo prieširdžio skirtumai vaisiui ir suaugusiam
Įdomu tai, kad besivystančio vaisiaus širdis turi vieną ypatingą skirtumą, lyginant su suaugusio žmogaus širdimi. Vaisiaus dešinysis prieširdis turi specialią angą, kuri leidžia kraujui judėti tiesiai į kairįjį prieširdį, tuo pačiu apeinant plaučius. Ši anatominė ypatybė itin svarbi nėštumo laikotarpiu, nes vaisius deguonį gauna iš motinos kraujo.
- Vaisiaus širdis turi ryšį tarp prieširdžių, leidžiantį kraujui laisvai cirkuliuoti.
- Gimus šis junginys užsidaro, o deguonis pradedamas gauti per pirmą įkvėpimą, kai pradeda veikti plaučiai.
Taigi, dešinysis prieširdis atlieka itin svarbų vaidmenį tiek suaugusių, tiek dar gimdos viduje esančių kūdikių kraujotakoje. Jo funkcija keičiasi priklausomai nuo amžiaus ir organizmo vystymosi etapo.