Galite sukurti tvirtą tėvų ryšį ir ryšį su savo vaikais būdami šalia jų emocinių poreikių, patvirtindami jų mintis bei idėjas ir prisijungdami prie jų nesibaigiančio troškimo linksmintis ir tyrinėti pasaulį. Ką iš tikrųjų reiškia būti su savo vaikais?
Buvimas šalia reiškia nedalomą dėmesį ir sąmoningumą vaikui – tiek, kiek galite. Galite praleisti daug laiko su savo vaikais, bet ar tuo metu esate su jais? O gal jūs dažniausiai palengvinate jų gyvenimą, ruošiate juos, vežiojate ir pan.? Taip pat gali būti, kad daugiau dienos praleidžiate kovodami su vaikais, nei bendraudami su jais ir mėgaudamiesi jais. Jei esate išsiblaškęs, nerimaujate ar dėl ko nors nerimaujate, jūsų nėra. Jūsų vaikai gali tai pajusti, kai jūs tikrai nesate su jais. Vaikai turi jaustis vertinami, išklausomi ir pagerbti už savo unikalumą. Kai skiriate tokio tipo kokybišką dėmesį savo vaikams, jūs juos patvirtinate. Su tokiu patvirtinimo jausmu ir pasitikėjimu, kad esate jų pusėje, jų poreikis atsitraukti, maištauti ar veikti gali labai sumažėti. Įeiti į vaiko pasaulį linksmai ir žaidžiant yra vienas geriausių būdų sukurti artumą ir ryšį. Leisti jiems rodyti kelią žaidimo metu įgalina ir ugdo savigarbą.
Juokas ir kikenimas sumažina jūsų ir jūsų vaikų nerimą ir stresą. Galite ne tik žaisti su vaiku, bet ir mėgautis vienas kitu kurdami meną ar muziką, vaikščiodami po gamtą, juokdamiesi ir glausdamiesi. Arba tiesiog prisijunkite prie vaiko to, ką jis labiausiai mėgsta daryti. Kuo daugiau nevaržomų linksmybių galėsite leisti su savo vaikais, tuo džiaugsmingesnė bus jūsų tėvystės patirtis! Bet būkime tikri. Kaip lengva būti kartu su vaikais, kai turite pareigų, tvarkaraščius, daugybę darbų ir daug ko nerimauti? Kiek vietos jūsų gyvenime yra pramogoms ir žaidimams? Štai kodėl pasirūpinimas savo poreikiais yra labai svarbus ir jūsų prioritetas #1.
Tai gali atrodyti kaip du labai konkuruojantys tikslai – rūpintis jumis IR skirti laiko visapusiškam buvimui su savo vaikais. Tačiau kai pirmiausia pasirūpinsite savimi, turėsite energijos ir emocinio atsparumo visapusiškai būti su savo vaikais. Tai tampa lengva ir natūralu! Klausymasis yra vienas geriausių būdų būti kartu su vaiku. Įtemptą dieną galite ieškoti galimybių įsiklausyti į vaiko mintis, idėjas, iššūkius ir stresą. Jūs netgi galite suplanuoti susitikimą su kiekvienu vaiku ir tiesiog sėdėti ir klausytis, kas su juo vyksta. Aktyvus klausymasis yra puikus būdas prisijungti. Kai jūsų vaikas yra pasirengęs jums ką nors pasakyti, štai keli patarimai, padėsiantys aktyviai klausytis:
- Įeikite į situaciją šviežiai ir neutraliai, atviru, smalsu protu
- Atsikratykite trukdžių – išjunkite televizorių, telefoną ir viską, kas pypsi
- Klausykite, kas sakoma žodžiais, taip pat tai, kas perduodama neverbaliniu būdu
- Pažvelkite tiesiai į savo vaiko akis su užuojauta
- Klausyk be sprendimo
- Atleiskite poreikį išgirsti tai, ką norite išgirsti, kad galėtumėte išgirsti, kas iš tikrųjų sakoma
- Netrukdyk
- Negalvokite apie kitą dalyką, kurį ketinate pasakyti
- Nelyginkite jų, savęs ar šios situacijos su kitais
- Siekite suprasti
Kad ir kaip būtų viliojanti, nesistenkite taisyti situacijos tą akimirką. Vietoj to suteikite empatiją. Galite apibendrinti tai, ką girdėjote, ir paklausti, ar ji tai turėjo omenyje. Galite paklausti: „Ar galite man daugiau apie tai papasakoti? Ji jausis išgirsta ir vertinama ir gali labiau pasidalyti su jumis. Empatija reiškia atsidavimą kito žmogaus kailiui – iš tikrųjų suprasti kito požiūrį ir suprasti, ką jis jaučia. Empatija veda į ryšį ir pasitikėjimą. Empatija reikalauja nuolatinės praktikos – tai gali būti sudėtinga – galite per daug užjausti arba neįsijausti. Sunkiausia yra klausytis, neleidžiant, kad jūsų įsitikinimai ir požiūris į savo vaiką užimtų pagrindą. Mes visi turime savo filtrus ir savo požiūrį į tai, kaip viskas turėtų būti, ypač kai kalbama apie mūsų vaikus. Mūsų tėvų mokymo programoje išmoksite atpažinti savo ribojančius įsitikinimus ir veiksnius, kol jie nepakenks jūsų santykiams su vaikais. Išmoksite kalbėtis su vaikais savo unikalios situacijos kontekste, kad jie pajustų jūsų ryšį ir pagarbą jiems.
Mūsų tėvų mokymo programoje gausite jums reikalingų patarimų.
Kaip sertifikuota auklėjimo trenerė, teikiau grynai be nuosprendžių, visiškai konfidenciali erdvė, kurioje galite kalbėti apie tai, kas vyksta. Aš palaikysiu jus nauju bendravimo ir bendravimo būdu bei padėsiu įdiegti naujas priemones – kad jūsų vaikai būtų labiau linkę bendradarbiauti, o jūs jaustumėte daugiau ramybės ir lengvumo. Jei norite pasikalbėti apie savo nusivylimą, pervargimo jausmą ar konkretų iššūkį, kurį turite… kad ir kas būtų jūsų galvoje… skirkite pusvalandį sau pasikalbėti su manimi. Patikėk manimi, tai gali pakeisti viską.