Be papildomos naudos pacientams, yra trys priežastys, dėl kurių odontologas turėtų reguliariai matuoti kraujospūdį:
Vietiniuose anestetikuose yra epinefrino
Epinefrinas yra endogeninė medžiaga, ty natūraliai susidaro organizme ir pasiskirsto kaip mūsų organizmo kovos ar bėgimo reakcijos dalis. Epinefrinas padidina kraujospūdį, kad padėtų organizmui reaguoti į ekstremalias situacijas. Kai stomatologas naudoja vietinį anestetiką arba nuskausminamąjį kremą, kurio sudėtyje yra epinefrino, gali padidėti kraujospūdis. Jei odontologas netikrina jūsų kraujospūdžio ir naudoja vietinį anestetiką, asmeniui gali kilti neatidėliotinos medicinos pagalbos pavojus. Dažnai pacientai neturi aukšto kraujospūdžio simptomų ir nežino.
Dantų nerimas ir odontologo baimė
Daugelis žmonių turi „baltojo chalato sindromą“ arba odontologo baimę ir dantų nerimą. Gali būti, kad kai kas nors yra jūsų asmeninėje erdvėje, nervinantis, o daugelis žmonių bijo nežinomybės. Jei odontologai matuoja kraujospūdį, kai sėdite savo kėdėje, jie gali nustatyti pradinę jūsų sveikatos būklę arba nurodyti bet kokius priešhipertenzinius ar hipertenzinius skaičius, kad įspėtų jus kreiptis į gydytoją. Nerimas ir baimė gali padidinti kraujospūdį, todėl įsitikinęs, kad kraujospūdis normalus ir sveikas, odontologas gali žinoti apie bet kokią su gydymu susijusią riziką.
Diskomfortas gali turėti įtakos kūno reakcijai
Kaip ir dantų nerimas ir odontologo baimė, diskomfortas sukelia kraujospūdžio padidėjimą, o tai įspėja jūsų kūną, kad kažkas negerai. Nors tai yra natūralus atsakas, jis gali išprovokuoti kitas skubias medicinines situacijas asmenims, turintiems aukštą kraujospūdį, jei jie tampa pernelyg nepatogūs ar nerimauja. Nustačius pradinę padėtį, kai tik pacientas atsisėda ant kėdės, užtikrinama jo sveikata.
Aukštas kraujospūdis ir dantų procedūros
Kai odontologai svarsto, kaip procedūros gali paveikti kraujospūdį, nesunku suprasti, kodėl odontologams taip svarbu kiekvieno vizito pradžioje stebėti savo pacientų kraujospūdį. Visų pirma, tai yra puiki paslauga, kurią reikia suteikti pacientui, nes yra daug sąsajų tarp jūsų burnos sveikatos ir širdies ir kraujagyslių sveikatos.
Odontologė ir šypsenos estetikos ekspertė, daugiau nei dešimtmetį padedanti žmonėms rūpintis savo dantų sveikata ir estetika. Simona specializuojasi prevencinėje odontologijoje, dantų gydyme ir šypsenos atkūrimo sprendimuose, taip pat aktyviai šviečia visuomenę apie burnos sveikatos svarbą.
Simona baigė odontologijos studijas Vilniaus universitete, kur buvo apdovanota už išskirtinę akademinę pažangą. Vėliau ji tęsė kvalifikacijos kėlimą tarptautiniuose kursuose, gilindamasi į estetinę odontologiją ir šiuolaikines dantų gydymo technologijas.
Dr. Petrauskienė rašo straipsnius apie pagrindines odontologijos temas: nuo dantų higienos patarimų iki dantų atkūrimo metodų ir šypsenos estetikos tendencijų. Jos tikslas – padėti žmonėms suprasti, kaip tinkamai rūpintis savo burnos sveikata ir pasiekti ilgalaikių rezultatų.