Pėdų skausmas ne visada reiškia, kad organizme kažkas negerai. Šiai kūno daliai tenka didelis krūvis, todėl diskomfortas gali kilti dėl nuovargio ir per didelio krūvio. Bet jei skausmas nepraeina pailsėjus arba sukelia stiprų diskomfortą, lydimą kitų simptomų (patinimas, tirpimas, odos spalvos pasikeitimas, pėdos svorio kritimas), reikia kreiptis į gydytoją.
Ką reiškia pėdų skausmas?
Pėdos skausmas, kuris nepraeina per 1-2 dienas, gali rodyti kaulų, raiščių ar sausgyslių pažeidimus, sąnarių ar nervų skaidulų pažeidimus. Skausmas taip pat gali rodyti tam tikrų pėdų patologijų atsiradimą (pavyzdžiui, podagra ar kulno spuogai) arba būti sisteminių ligų (pvz., diabeto) simptomas. Pėdų skausmas nėra neįprasta. Tai paaiškinama sudėtinga organo struktūra: jį sudaro daugybė kaulų ir sąnarių, raiščių, fascijų ir sausgyslių. Pėdos patiria daug streso, kuris su amžiumi tik didėja. Supainiodami pėdų skausmą su nuovargiu arba laikydami jį rimtu, žmonės gali nekreipti dėmesio į tai mėnesius ar net metus. Tuo pačiu metu diskomfortą sukeliantys sutrikimai ilgainiui pablogėja ir gali sukelti negrįžtamų pasekmių.
Skausmas gali atsirasti įvairiose pėdos vietose: kulne arba po pirštais kamuoliuke, šone ar pėdos viduryje. Skausmas gali būti nuolatinis arba epizodinis, atsirandantis naktį arba vaikštant. Skausmo pobūdis ir vieta priklauso nuo to, kas jį sukėlė.

Sveikatos ir gyvenimo būdo ekspertė, specializuojanti įvairiose srityse nuo mitybos ir sporto iki psichologijos ir odontologijos. Ji dalijasi straipsniais apie sveiką maistą, sporto programas, ligų prevenciją bei gydymo būdus. Karolina taip pat analizuoja psichologinius aspektus, tokius kaip streso valdymas ar emocinė gerovė, bei pateikia mokslu grįstus patarimus. Jos tikslas – padėti skaitytojams gyventi sveikiau, laimingiau ir sąmoningiau.