Transvaginalinis ultragarsas – tikslus dubens tyrimas

Transvaginalinis ultragarsas – tikslus dubens tyrimas

Transvaginalinis ultragarsas yra vaizdavimo technika, kuri naudoja didelės dažnio garso bangas, kad vizualizuotų dubens organus, įskaitant gimdos kaklelį, gimdą, kiaušintakius ir kiaušides. Ši procedūra yra naudinga tiriant vidinę struktūrą ir nustatant bet kokius anomalijas dubens srityje. Be to, transvaginalinis ultragarsas gali patvirtinti arba stebėti jūsų nėštumą.

Kada atliekamas transvaginalinis ultragarsas?

Jei jaučiate dubens skausmą arba turite nenormalų kraujavimą iš makšties, gydytojas gali paskirti transvaginalinį ultragarsą. Jis gali nustatyti, ar turite cistą, naviką, fibroidą, polipą, dubens infekciją ar vėžinį pažeidimą. Transvaginalinis ultragarsas gali atskleisti galimas nevaisingumo priežastis ir požymius, rodančius ekstrauterinį nėštumą arba persileidimą.

Jei esate nėščia, gydytojas gali paskirti transvaginalinį ultragarsą pirmojo trimestro metu, kad:

  • Patvirtintų nėštumą.
  • Patvirtintų intrauterinį nėštumą ir nustatytų ekstrauterinį nėštumą.
  • Įvertintų gestacinį amžių.
  • Stebėtų kūdikio širdies ritmą.
  • Nustatytų galimus persileidimo ar priešlaikinio gimdymo požymius.
  • Atpažintų nėštumui susijusias problemas, tokias kaip placentos previa.
  • Padėtų aptikti ginekologines anomalijas nėštumo metu.

Kas yra transvaginalinio ultragarsinio tyrimo apribojimai ir galimi pavojai?

Transvaginaliniai ultragarsai laikomi saugiais. Garso technologija, naudojama dubens vaizdams užfiksuoti, nesukelia rizikos jums ar jūsų vaisiui nėštumo metu. Kai kurie žmonės gali jausti nedidelį diskomfortą arba spaudimą, o gali pasitaikyti ir lengvas makšties išskyros. Tačiau šie simptomai paprastai praeina per 24 valandas.

Transvaginalinis ultragarsas gali būti atliekamas net ir menstruacijų metu ar nėštumo metu. Tačiau tam tikras transvaginalinio ultragarsinio tyrimo tipas, vadinamas sonohisterografija, nerekomenduojamas, jei esate nėščia arba turite dubens uždegiminę ligą.

Kokios yra transvaginalinio ultragarsinio tyrimo procedūros?

Prieš procedūrą

Jums nereikia susilaikyti nuo valgymo ar gėrimo. Laikykitės gydytojo nurodymų, ar turite atvykti su tuščiu, dalinai užpildytu ar pilnu šlapimo pūslė.

Procedūros metu

Jūs gulėsite ant nugaros su kojomis atramose. Jutiklis bus aptrauktas prezervatyvu ir suteptas, prieš švelniai įdedant jį į makštį, kad būtų užfiksuoti dubens ertmės vaizdai iš skirtingų kampų. Procedūra yra neskausminga, tačiau galite jausti nedidelį diskomfortą arba spaudimą, kai jutiklis yra viduje. Transvaginalinio ultragarsinio tyrimo trukmė gali būti nuo 15 iki 60 minučių. Kai kuriems pacientams gydytojas gali paskirti ir transabdominalinį ultragarsą arba sonohisterogramą.

Po procedūros

Gydytojas aptars rezultatus su jumis ir suplanuos tinkamą gydymą. Jei testų rezultatai nesuteikia pakankamai informacijos galutinei diagnozei, gydytojas gali paskirti papildomus tyrimus.

DUK

  • Kas yra skirtumai tarp transvaginalinio ultragarsinio ir transabdominalinio ultragarsinio tyrimo?
    Transvaginalinis ultragarsas suteikia išsamesnį organų ir minkštųjų audinių vaizdavimą dubens ertmėje, palyginti su transabdominaliniu ultragarsu. Tačiau jei transvaginalinis ultragarsas negalimas, pavyzdžiui, nėščioms moterims su placentos previa arba jauniems merginoms, kurios dar neturi menstruacijų, alternatyva gali būti transabdominalinis ultragarsas arba transrektalinis ultragarsas.
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *