Vidurinės ausies uždegimas

Vidurinės ausies uždegimas

Ausies užgulimas, ūmus šaudantis skausmas, staigus klausos pablogėjimas – beveik kiekvienas žmogus savo gyvenime patiria vidurinės ausies uždegimo simptomus. Tarp ausų ligų vidurinės ausies uždegimas sudaro apie 25–40%, o vaikams – iki 70%. Tinkamai gydant, liga praeina be pėdsakų ir niekaip neveikia sveikatos, tačiau negydant ji gali sukelti kurtumą ir kitas rimtas komplikacijas.

 

Kas yra vidurinės ausies uždegimas

Vidurinės ausies uždegimas – tai vidurinės ausies gleivinės uždegimas. Tai maža ertmė, esanti už ausies būgnelio. Paprastai jis prisipildo oro, tačiau sergant vidurinės ausies uždegimu jis pradeda kauptis serozinis skystis Serozinis skystis Skaidrus baltyminis skystis, išskiriamas vidines organų ertmes išklojančių membranų. ir pūliai. Tokiu atveju labai skauda ausį, jaučiamas užgulimas, pablogėja klausa. Kartais sergant vidurinės ausies uždegimu pakyla temperatūra, pradeda svaigti galva, iš ausies išeina pūliai. Dažniausiai vidurinės ausies uždegimas yra infekcinių ligų komplikacija: ARVI, tymai, gripas, gerklės skausmas. Patogeniniai mikroorganizmai patenka į ausį iš nosiaryklės ir sukelia uždegimą. Klaidinga nuomonė, kad vidurinės ausies uždegimas atsiranda dėl to, kad žmogui „išpūsta ausis“, jei žiemą sėdėjo skersvėjyje ar vaikščiojo be kepurės. Tiesą sakant, vietinė hipotermija pati savaime nesukelia vidurinės ausies uždegimo, tačiau sumažina vietinį imunitetą. Dėl to organizmas tampa jautresnis virusams, bakterijoms ir grybeliams, sukeliantiems vidurinės ausies uždegimą.

20–70 % vaikų ir suaugusiųjų kvėpavimo takų infekcijų komplikuojasi vidurinės ausies uždegimo išsivystymu.

Vaikai yra ypač jautrūs šiai ligai dėl ausies struktūros ypatumų ir dažno ARVI. Vidurinės ausies uždegimas gerai reaguoja į gydymą antibiotikais ir priešuždegiminiais vaistais. Jei laiku kreipsitės į gydytoją ir laikysitės jo rekomendacijų, susidorosite su liga per kelias dienas. Negydomas vidurinės ausies uždegimas gali sukelti rimtų komplikacijų: ausies būgnelio plyšimą, meningitą, laikiną ar nuolatinį klausos praradimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *