Azoto oksidas

Azoto oksidas

Azoto oksidas arba azoto oksidas yra dujos, kurios duodamos kartu su kvėpavimo aparatu naujagimių kvėpavimo nepakankamumui gydyti, ypač gimusiems per anksti. Azoto oksidas plečia plaučių kraujagysles, kad naujagimiai galėtų gauti daugiau deguonies. Azoto oksidas pateikiamas tik naujagimių intensyviosios terapijos skyrius (NICU) kambarys.

Apie azoto oksidą

Grupė Įkvėptos dujos
Pranašumai Kvėpavimo nepakankamumo įveikimas naujagimiams
Naudojama Kūdikiai, jaunesni nei 14 dienų
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui. Nežinoma, ar azoto oksido dujos patenka į motinos pieną, ar ne.
Vaisto forma Dujos

Įspėjimas

  • Būkite atsargūs, jei kūdikis serga plaučių ar širdies liga.
  • Laikykitės gydytojo patarimų dėl maisto, gėrimų, veiklos ir vaistų, kuriuos reikia duoti kūdikiui gydymo azoto oksidais metu ir po jo.
  • Gydytojas įvertins ir informuos apie kitus vaistus, vartojamus kartu su azoto oksidais.

Azoto oksido dozė

Azoto oksidas arba azoto oksidas yra skiriamas tik ligoninėse, kuriose yra NICU patalpos, dozes nustato pediatrai ir stebi slaugytojai. Priklausomai nuo kūdikio būklės, azoto oksido davimas gali trukti iki dviejų savaičių ar ilgiau. Azoto oksidų vartojimą reikia nutraukti palaipsniui, toliau stebint kūdikio būklę.

Naudokite azoto oksidą tinkamai

Azoto oksidas arba azoto oksidas gali skirti tik gydytojas arba medicinos pareigūnas, prižiūrint gydytojui. Azoto oksido dujos aprūpintos kvėpavimo pagalba NICU kambaryje. Gydymo metu ir toliau bus stebimas kvėpavimas, kraujospūdis ir bendra kūdikio būklė. Šis stebėjimas padės gydytojui nustatyti gydymo laikotarpį.

Azotas O Oksido šalutinis poveikis

Kaip ir vartojant kitus vaistus, azoto oksidai taip pat gali sukelti šalutinį poveikį. Kai kurie galimi šalutiniai poveikiai yra šie:

  • Per didelis prakaitavimas
  • Šlubas
  • Melsva lūpų ir odos spalva
  • Kraujo spaudimo kritimas
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *