Šis vaistas vartojamas vėžiui gydyti. Lenvatinibas priklauso tirozino kinazės inhibitorių grupei. Jis veikia lėtindamas arba stabdydamas vėžio ląstelių augimą.
Kaip vartoti lenvatinibą
Prieš pradėdami vartoti lenvatinibą ir kiekvieno papildomo recepto gavimo metu perskaitykite, jei galima, Paciento informacinį lapelį. Jei kyla klausimų, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.
Vaistą vartokite per burną, su maistu arba be jo, kaip nurodė gydytojas, dažniausiai vieną kartą per dieną. Kapsules nurykite nesukramtytas ir netraiškytas. Jei sunku nuryti kapsules, jas galite sumaišyti su vandeniu arba obuolių sultimis. Skysčio kiekis priklauso nuo paskirtos dozės. Dėl detalesnių instrukcijų pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Jei šį vaistą skiriama vartoti pro maitinimo zondą, kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą dėl tikslių vaisto paruošimo ir suleisdinimo instrukcijų.
Lenvatinibas gali būti skirtingo įpakavimo ir dozavimo, priklausomai nuo paciento būklės. Norint išvengti dozės klaidų, pasitarkite su vaistininku dėl teisingo vartojimo. Dozavimas priklauso nuo gydymo rezultatų, laboratorinių tyrimų bei, gydant kepenų vėžį, paciento kūno svorio.
Vaistą vartokite reguliariai, kad gautumėte didžiausią naudą. Siekiant nepamiršti, rekomenduojama vartoti tą pačią valandą kasdien.
Nedidinkite dozės, nevartokite dazniau ar ilgiau nei paskirta. Ligai greičiau pagerėti nepadės, tačiau gali padidėti sunkių šalutinių reiškinių rizika.
Kadangi šis vaistas gali būti absorbuojamas per odą ar kvėpavimo takus ir gali pakenkti negimusiam kūdikiui, nėščios ar galinčios pastoti moterys neturėtų liesti šio vaisto ar kvėpuoti kapsulių dulkių.
Šalutinis poveikis
Gali pasireikšti burnos džiūvimas, užkimimas, kraujavimas iš nosies, nuovargis, svorio mažėjimas, galvos skausmas, raumenų ar sąnarių skausmai, miego sutrikimai, skonio pokyčiai, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, skrandžio diskomfortas, pykinimas, vėmimas, ar apetito netekimas. Pykinimas ir vėmimas kartais būna labai stiprūs. Kai kuriais atvejais gydytojas gali paskirti papildomų vaistų šiems simptomams palengvinti. Palengvinti simptomus gali padėti kelių mažų valgymų kiekvieną dieną, nevalgymas prieš gydymą ar fizinės veiklos ribojimas. Jei kuris nors iš šių reiškinių nepraeina arba stiprėja, nedelsdami informuokite gydytoją ar vaistininką.
Jei pasireiškia nepertraukiamas vėmimas ar viduriavimas, gali išsivystyti dehidratacija. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pastebite tokius požymius kaip neįprastas burnos džiūvimas, troškulys, galvos svaigimas ar silpnumas.
Burnos džiūvimui sumažinti galima čiulpti (be cukraus) ledinukus ar ledo gabalėlius, kramtyti (be cukraus) gumą, gerti vandenį arba vartoti seilių pakaitalus.
Gali atsirasti skausmas ar žaizdelės burnoje ir gerklėje. Dantų valymui rinkitės švelnų šepetėlį, venkite burnos skalavimo skysčių su alkoholiu ir dažnai skalaukite burną vėsiu vandeniu, sumaišytu su maistine soda ar druska. Maistas turėtų būti minkštas ir drėgnas.
Laikinas plaukų slinkimas yra galimas, tačiau plaukų augimas dažniausiai atsinaujina pasibaigus gydymui.
Nors daugumai pacientų paskirto vaisto nauda viršija galimų šalutinių reiškinių riziką, stebėjimas gydytojo metu sumažina komplikacijų tikimybę.
Šis vaistas gali padidinti kraujospūdį. Reguliariai matuokite spaudimą ir praneškite gydytojui, jei jis padidėjęs. Gydytojas gali paskirti vaistų spaudimui kontroliuoti.
Lenvatinibas gali sumažinti kalcio kiekį kraujyje. Gydytojas stebės Jūsų tyrimų rezultatus ir gali nurodyti vartoti kalcio bei vitamino D papildų.
Nedelsdami informuokite gydytoją, jei atsiranda rimtų šalutinių reiškinių: naujai prasidėję arba stiprėjantys inkstų funkcijos sutrikimai (šlapimo kiekio pokyčiai, putos šlapime), širdies nepakankamumo požymiai (dusulys, tinimas pėdose ar kulkšnyse, neįprastas nuovargis, staigus svorio padidėjimas), sulėtėjusios skydliaukės požymiai (svorio didėjimas, jautrumas šalčiui, lėtas pulsas), raumenų spazmai, paraudimas, skausmas, patinimas ar pūslelės delnuose ar paduose, dažnas kraujavimas ar mėlynės, lėtas žaizdų gijimas.
Skubiai kreipkitės į gydytoją, jei jaučiate labai sunkius šalutinius poveikius, tokius kaip: širdies priepuolio simptomai (skausmas krūtinėje, žandikaulyje ar kairėje rankoje, dusulys, neįprastas prakaitavimas), insulto požymiai (vienos kūno pusės silpnumas, kalbos sutrikimai, regos pokyčiai, orientacijos stoka), pilvo ar žarnyno sutrikimai (kraujingos ar juodos išmatos, pilvo skausmas, vėmimas krauju ar primenančiu kavos tirščius), staigus stiprus nugaros skausmas, padažnėjęs ar nereguliarus širdies plakimas, stiprus galvos svaigimas ar apalpimas.
Lenvatinibas retai gali sukelti rimtus, galimai mirtinus kepenų veiklos sutrikimus. Nedelskite kreiptis pagalbos, jei pastebite tokius simptomus kaip nuolatinis pykinimas ar vėmimas, apetito praradimas, pilvo skausmas, odos ar akių baltymų pageltimas, patamsėjęs šlapimas.
Lenvatinibas retais atvejais gali sukelti sunkią galvos smegenų būklę, vadinamą RPLS (grįžtamasis užpakalinis leukocefalopatijos sindromas). Nedelsiant kreipkitės į medikus, jei atsiranda tokie simptomai kaip užsitęsęs galvos skausmas, traukuliai, staigūs regėjimo pokyčiai, sumišimas ar kiti elgesio pokyčiai.

Licencijuota farmacininkė, įgijusi farmacijos daktaro (PharmD) laipsnį University of North Carolina at Chapel Hill, viename iš geriausių farmacijos universitetų JAV. Per daugiau nei 10 metų tarptautinės patirties Aistė dirbo tiek akademinėje, tiek klinikinėje aplinkoje – nuo tyrimų ligoninėje iki individualizuotų vaistų terapijos planų sudarymo. Ji specializuojasi farmakogenomikoje, vaistų sąveikų prevencijoje ir lėtinių ligų vaistiniame valdyme. Šiuo metu Aistė dirba konsultuojančiąja farmacininke prestižinėje Bostono klinikoje ir aktyviai prisideda prie mokslinių publikacijų bei jaunų farmacijos specialistų rengimo.