Fabrazyme (agalsidazė beta): vartojimas ir šalutiniai poveikiai

Fabrazyme yra vaistas, skirtas retai paveldimai ligai – Fabry ligai – gydyti. Šis medikamentas pakeičia fermentą, kuris žmonėms, kenčiantiems nuo Fabry ligos, neveikia tinkamai arba visai nėra gaminamas organizme.

Kam naudojamas Fabrazyme?

Fabrazyme paskirtis

Fabrazyme (agalsidazės beta) pagrindinė paskirtis – Fabry ligos, retos paveldimos būklės, gydymas. Vaistas gali būti naudojamas ir kitoms būklėms, jei taip nusprendžia jūsų gydytojas.

Kaip veikia Fabrazyme?

Žmonės, sergantys Fabry liga, neturi arba netinkamai veikia alfa-galaktozidazės A fermentas. Šis fermentas yra būtinas tam, kad organizme būtų tinkamai skaidomos tam tikros riebalų rūšys. Kai jų neskaido, šios medžiagos kaupiasi ir ilgainiui gali sukelti rimtų sveikatos problemų.

Fabrazyme yra fermento pakaitinė terapija (ERT) – ji kompensuoja trūkstamą ar neveikiantį fermentą, padeda organizmui suskaidyti kaupiasićią riebalų rūšį ir apsaugo nuo žalingo jos poveikio.

Fabrazyme dozavimo formos ir stiprumai

  • Fabrazyme yra injekcinis vaistas, kuris paprastai skiriamas ir leidžiamas gydymo įstaigoje sveikatos priežiūros specialisto.

Fabrazyme laikymas

Kadangi Fabrazyme paskiria ir leidžia sveikatos priežiūros darbuotojai gydymo įstaigoje, jo nereikia laikyti namuose.

Perspėjimai ir atsargumo priemonės

Kas turėtų nevartoti Fabrazyme?

  • Žmonės, alergiški agalsidazės beta, Fabrazyme ar bet kuriai šio vaisto sudedamajai daliai.

Norėdami sužinoti visas sudedamąsias dalis, pasitarkite su vaistininku.

Ką svarbu žinoti prieš pradedant vartoti Fabrazyme?

Fabrazyme į veną leidžia gydytojas arba slaugytojas gydymo įstaigoje. Prieš kiekvieną gydymą, gydytojas gali paskirti papildomų vaistų – jie padeda sumažinti šalutinių poveikių riziką. Svarbu juos vartoti pagal nurodymus.

Ką turiu pasakyti savo gydytojui prieš vartodamas Fabrazyme?

  • Visas savo lėtines ir buvusias ligas, įskaitant širdies ligas arba ankstesnę alerginę ar infuzinę reakciją vartojant Fabrazyme.
  • Visus vartojamus receptinius ar nereceptinius vaistus, maisto papildus ir žolinius preparatus.

Nėštumas ir žindymas

  • Nežinoma, ar Fabrazyme yra saugus nėštumo metu ir ar gali pakenkti vaisiui. Pasitarkite su gydytoju, jei esate nėščia ar planuojate pastoti.
  • Fabrazyme patenka į motinos pieną. Jei žindote ar ruošiatės žindyti, būtinai pasitarkite su gydytoju.

Sąveika su kitais vaistais ir maistu

Ar Fabrazyme sąveikauja su maistu ar gėrimais?

Šiuo metu nėra žinomų Fabrazyme sąveikų su maistu ar gėrimais. Ar alkoholis veikia vaisto poveikį – nėra aišku.

Ar Fabrazyme sąveikauja su kitais vaistais?

Fabrazyme gali sąveikauti su kai kuriais vaistais ir papildais. Visada informuokite gydytoją apie visus vartojamus produktus. Tai nėra išsamus sąveikų sąrašas – iškilus klausimų būtina pasitarti su specialistu.

Perdozavimas ir praleista dozė

Ką daryti perdozavus?

Jei įtariamas Fabrazyme perdozavimas, nedelsiant kreipkitės į gydymo įstaigą, kvieskite greitąją pagalbą arba susisiekite su Apsinuodijimų kontrolės centru telefonu 8-800-222-1222.

Ką daryti, jei praleidau dozę?

Fabrazyme paprastai leidžiamas gydytojo gydymo įstaigoje. Jei praleidote vizitą, susisiekite su gydytoju ir suderinkite naują paskyrimą kaip galima greičiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *