Active Q Oral: vartojimas ir šalutiniai poveikiai

Kofermentas Q10 – tai organizmo gaminama medžiaga, kuri papildo energijos atsargas ląstelėse. Dažnai jis vartojamas kaip maisto papildas po chirurginių operacijų ar tam tikrų vaistų nuo vėžio naudojimo, kad padėtų sumažinti galimą ląstelių pažeidimą. Be to, šis preparatas naudojamas širdies veiklai gerinti, esant širdies nepakankamumui ar kitoms širdies ligoms. Juo taip pat galima papildyti gydymą raumenų sutrikimų (pavyzdžiui, raumenų distrofijos) metu arba siekiant sumažinti migrenos priepuolių dažnį.

Kaip vartoti

Kofermento Q10 papildai dažniausiai vartojami per burną – svarbu laikytis gamintojo rekomendacijų ir nurodymų ant pakuotės. Esant klausimams dėl dozavimo ar vartojimo, verta pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros specialistu.

Jeigu papildas yra skystas arba miltelių pavidalo, dozę reikia matuoti tik tam skirtu dozatoriumi ar matavimo šaukšteliu. Naudoti buitinius stalo šaukštus nerekomenduojama, nes taip gali būti sunku išmatuoti tikslų kiekį. Prieš naudojant skystį, jei preparatas yra suspensija, buteliuką reikia suplakti. Miltelius sumaišykite taip, kaip nurodyta informaciniame lapelyje.

Kramtomosios tabletės ar plėvele dengtos pastilės prieš nuryjant turi būti gerai sukramtytos. Jeigu vartojate burnoje tirpstančią tabletę, prieš paimdami išimkite tabletę sausomis rankomis, padėkite ją ant liežuvio, leiskite visiškai ištirpti ir tik tuomet nurykite, jei reikia – užsigerti galima nedideliu kiekiu vandens.

Prailginto atpalaidavimo tablečių negalima nei smulkinti, nei kramtyti, nebent to aiškiai nurodė gydytojas ar vaistininkas. Tabletę reikia nuryti visą arba, jei yra dalijimo įpjova ir specialistas leido, – perlenkti per nurodytą liniją.

Jeigu jaučiate, kad būklė nesikeičia arba blogėja, būtina kreiptis į gydytoją.

Galimas šalutinis poveikis

Paprastai kofermento Q10 papildai yra gerai toleruojami, tačiau kai kuriems žmonėms pasitaiko virškinimo sutrikimų, tokių kaip pykinimas, apetito praradimas, skrandžio diskomfortas ar viduriavimas. Šie nemalonūs pojūčiai pasitaiko retai, tačiau jeigu jie užsitęsia ar stiprėja, reikėtų apie tai informuoti medikus.

Labai retais atvejais gali pasireikšti rimta alerginė reakcija. Tokiu atveju gali atsirasti bėrimas, niežėjimas ar tinimas (ypač veido, liežuvio ar gerklės srityje), didelis galvos svaigimas, kvėpavimo sutrikimai. Pastebėjus tokius pojūčius, būtina nedelsiant kreiptis medicininės pagalbos.

Papildų sudėtyje gali būti įvairių priedų ar medžiagų, kurios kai kuriems žmonėms gali sukelti jautrumą. Todėl visuomet svarbu pasitarti su gydytoju, jei pasireiškė neįprastos organizmo reakcijos.

Atsargumo priemonės

Prieš pradedant vartoti kofermentą Q10, pravartu pasitarti su gydytoju ypač, jei yra buvę alerginė reakcija šiai ar kitoms medžiagoms. Papildų sudėtyje kartais būna priedų, galinčių neigiamai paveikti sveikatą – tai aktualu žmonėms, jautriems tam tikriems ingredientams.

Atsargiai reikėtų vartoti, jei sergate cukriniu diabetu ar širdies ligomis – dėl didelio cukraus, alkoholio ar aspartamo kiekio tam tikrose papildų formose. Jeigu turite kepenų ligą, priklausomybę alkoholiui, fenilchetonuriją (PKU) ar privalote riboti šių medžiagų vartojimą dėl kitų priežasčių, pasitarkite su gydytoju, kaip pasirinkti tinkamą formą ir dozę.

Nėštumo metu šį papildą vartoti galima tik gydytojui patarus ir įvertinus naudą bei galimą riziką. Taip pat nėra aišku, ar kofermentas Q10 patenka į motinos pieną, todėl planuojant ar žindant reikėtų pasitarti su gydytoju.

Sąveika su kitais vaistais

Kofermentas Q10 gali sąveikauti su kitais vaistais, todėl svarbu informuoti savo gydytoją arba vaistininką apie visus vartojamus receptinius, nereceptinius ir augalinius papildus. Tai padės išvengti nepageidaujamų reakcijų ar sumažėjusio vaistų veiksmingumo.

  • Vartojant vaistus nuo aukšto kraujospūdžio gali keistis jų poveikis, todėl būtina pasitarti su specialistu.
  • „Kraują skystinantys“ vaistai (pavyzdžiui, varfarinas) reikalauja didesnio dėmesio, nes kofermentas Q10 gali mažinti jų poveikį ir padidinti krešulių riziką.
  • Gydantis vaistais nuo diabeto, reikia stebėti gliukozės kiekį, nes gali pasikeisti vaistų poveikis.
  • Kai kurie cholesterolio kiekį mažinantys vaistai, tokie kaip atorvastatinas ar lovastatinas, taip pat gali sąveikauti su šiuo papildu.

Visada aptarkite naujų papildų ar vaistų naudojimą su gydytoju; savavališkai nekeiskite vaistų dozės ar vartojimo režimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *