Bromfeniramino ir pseudoefedrino derinys – tai vaistas, kuris priklauso kartu veikiančių antihistamininių ir dekongestantų grupei. Jis skiriamas palengvinti alergijos bei peršalimo simptomus, tačiau infekcijų šis preparatas negydo. Priemonė malšina užgultą nosį, sloga, čiaudulį, akių ašarojimą bei kitus nemalonius simptomus, susijusius su kvėpavimo takų gleivinės paburkimu.
Kada būtina informuoti gydytoją
Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, pasikalbėkite su gydytoju ar vaistininku, jei Jums buvo pasireiškusi stipri ar neįprasta reakcija į bromfeniraminą, pseudoefedriną, kitus vaistus, maisto produktus ar dažiklius. Taip pat pasakykite apie šias būkles ar ligas:
- bronchinė astma
- cukrinis diabetas
- šlapinimosi sutrikimai
- glaukoma
- širdies ligos
- padidėjęs kraujospūdis
- jei per pastarąsias 14 dienų vartojote MAO inhibitorių
- skydliaukės ligos
- opos arba kiti skrandžio sutrikimai
- nėštumas arba žindymo laikotarpis
Kaip vartoti šį vaistą
Vaistą reikia gerti užsigeriant pilna stikline vandens. Perskaitykite vartojimo instrukciją, esančią ant pakuotės, ir laikykitės visų nurodymų. Tablečių negalima laužyti, traiškyti ar kramtyti. Vaistą galima gerti tiek prieš valgį, tiek po jo, tačiau jei pasireiškia pilvo diskomfortas, rinkitės vartojimą su maistu. Gerkite tokiais laiko tarpais, kaip paskirta, – neviršykite dozavimo normų.
Kalbantis apie vaisto vartojimą vaikams, būtina pasitarti su gydytoju, nes jiems gali būti taikomos specifinės dozės ar papildomas gydymo stebėjimas.
Vyresnio amžiaus pacientai dažnai jautriau reaguoja į šį vaistą, todėl jiems galima skirti mažesnę dozę.
Veikliosios medžiagos ir pavadinimai
Šio derinio galima rasti daugelyje įvairių pavadinimų, priklausomai nuo gamintojo. Tarp jų – Bromadrine TR, Bromfed, Bromfenex, Dallergy-JR, Endafed, Histex SR, Lodrane ir kiti. Prieš vartojant visada pasitarkite su vaistininku, jei kyla abejonių dėl produkto pasirinkimo.
Kaip elgtis praleidus dozę
Praleidus vaisto dozę, ją išgerkite, kai tik prisiminsite. Jei artėja laikas kitai dozei, praleiskite pamirštąją ir išgerkite tik įprastą dozę. Dvigubinti ar didinti dozės nereikia.
Sąveika su kitais vaistais
Ne visi vaistai gali būti vartojami kartu su bromfeniramino ir pseudoefedrino deriniu. Ypač venkite derinti su:
- bromokriptinu
- MAO inhibitoriais
- prokarbazinu
- kai kuriais vaistais nuo migrenos
- stimuliuojančiais vaistais nuo dėmesio sutrikimo, nutukimo ar mieguistumo
Be to, gali pasireikšti sąveika su alkoholiu, barbitūratais, kraujospūdį mažinančiais vaistais, antidepresantais, raminamaisiais, kitais peršalimo, kosulio ar alergijos vaistais, levodopa, kai kuriais augaliniais preparatais bei šlapimą varančiais vaistais. Būtinai pateikite savo gydytojui visų vartojamų preparatų sąrašą, įskaitant nereceptinius produktus, žolinius papildus, taip pat informuokite apie rūkymą, alkoholio vartojimą ar kitus įpročius.
Naudojimo ypatumai ir atsargumo priemonės
Vartodami šį vaistą, nuolat stebėkite savo savijautą. Reguliariai lankykitės pas gydytoją. Pastebėję, kad simptomai nepranyksta arba stiprėja, apie tai informuokite savo mediką.
Būdingas burnos džiūvimas – gelbsti cukraus neturinti kramtomoji guma, pastilės ar gausesnis vandens kiekis. Kartais vaistas gali dirginti akis, sukelti neryškų matymą ar diskomfortą nešiojant kontaktinius lęšius, tad, jei atsiranda tokių simptomų, pasitarkite su akių gydytoju.
Šis vaistas gali sukelti mieguistumą ar galvos svaigimą. Kol nežinote, kaip Jūsų organizmas reaguoja, nesiimkite vairuoti, nedirbkite su mechanizmais ar nespręskite užduočių, kurioms reikia visiško dėmesio. Labai staigiai nesikeldami nuo kėdės ar lovos galite sumažinti galvos svaigimo ar apalpimo tikimybę, o alkoholio vartojimas gali sustiprinti nepageidaujamą poveikį.
Galimas šalutinis poveikis
Nors daugelis žmonių vaistą toleruoja gerai, retais atvejais gali pasireikšti stipresnės reakcijos. Jei atsiranda odos išbėrimas, niežulys, patinimas (ypač veido, lūpų ar liežuvio srityje), staigus širdies plakimo pokytis, sunkumas šlapinantis, haliucinacijos, krūtinės skausmas, stiprūs galvos svaigimo ar nualpimo epizodai, traukuliai ar dusulys – kreipkitės į gydytoją nedelsiant.
Kai kurie šalutiniai poveikiai paprastai būna nestiprūs: galvos skausmas, sumažėjęs apetitas, padidėjęs nervingumas ar dirglumas, virškinimo sutrikimai, nemiga. Jei šie pojūčiai nesilpsta ar vargina, verta pasitarti su gydytoju.
Vaisto laikymas
Preparatą būtina laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje. Netinkamas vaisto vartojimas (ypač mažiems vaikams ar gyvūnams) gali būti pavojingas. Nepanaudotas ar pasibaigusio galiojimo vaistas sumaišomas su buitinėmis atliekomis (pavyzdžiui, panaudotu kraiko užpildu ar kava) ir išmetamas į sandariai uždaromą talpą.
Laikyti reikia kambario temperatūroje (15–30 °C), saugoti nuo šviesos ir drėgmės, o pakuotę laikyti sandariai uždarytą. Nenaudokite pasibaigus galiojimo laikui.
Šiame straipsnyje pateikiama tik pagrindinė informacija apie vaistą. Jei kyla papildomų klausimų dėl vartojimo, visais atvejais pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

Sveikatos ir gyvenimo būdo ekspertė, specializuojanti įvairiose srityse nuo mitybos ir sporto iki psichologijos ir odontologijos. Ji dalijasi straipsniais apie sveiką maistą, sporto programas, ligų prevenciją bei gydymo būdus. Karolina taip pat analizuoja psichologinius aspektus, tokius kaip streso valdymas ar emocinė gerovė, bei pateikia mokslu grįstus patarimus. Jos tikslas – padėti skaitytojams gyventi sveikiau, laimingiau ir sąmoningiau.