Loratadino ir pseudoefedrino derinys vartojamas palengvinti sezoninių alergijų simptomus. Loratadinas yra antihistamininis vaistas, padedantis sumažinti tokius pojūčius kaip vandeningos ar niežtinčios akys, čiaudulys bei sloga. Pseudoefedrinas priklauso dekongestantų grupei ir veikia sumažindamas nosies gleivinės paburkimą, palengvindamas kvėpavimą bei skatinantis ančiu drenažą. Šios sudėties vaistas nerekomenduojamas jaunesniems nei 12 metų vaikams dėl didelio pseudoefedrino kiekio.
Vartojimas
Vaistą reikia gerti per burną, kaip nurodyta gydytojo – paprastai du kartus per parą (kas 12 valandų), užgeriant pilna stikline vandens. Tabletes svarbu nuryti nekramčius ir negniaužius – jų traiškymas gali nulemti vienkartinį visos dozės išsiskyrimą, dėl ko gali padidėti šalutinių poveikių rizika. Nedidinkite dozės arba vaisto vartojimo dažnumo – laikykitės gydytojo nurodymų.
Likite dėmesingi: keletą dienų iki alerginių tyrimų vaistą reikėtų nutraukti, kad tyrimų rezultatai nebūtų iškraipyti. Dėl nutraukimo laiko pasitarkite su gydytoju.
Galimi šalutiniai poveikiai
Dažniausi šalutiniai poveikiai gali būti burnos džiūvimas, nedideli virškinimo sutrikimai, galvos skausmas, svaigulys, nemiga, sujaudinimas, sumažėjęs apetitas ar troškulys. Dauguma žmonių šį vaistą toleruoja gerai, tačiau jei šie simptomai vargina ilgai ar stiprėja, reikėtų apie tai pranešti gydytojui.
Retais atvejais gali pasireikšti sunkesnės reakcijos, pavyzdžiui – pagreitėjęs ar nereguliarus širdies plakimas, nekontroliuojamas drebulys, sumišimas ar sunkumai šlapinantis. Jei atsiranda traukulių ar kitų itin stiprių reakcijų, nedelsiant kreipkitės į gydymo įstaigą.
Nors sunkios alerginės reakcijos itin retos, pasireiškus bėrimui, stipriam niežuliui, veido, liežuvio ar gerklės patinimui, staigiam svaigimui ar kvėpavimo pasunkėjimui, būtina kuo greičiau gauti medicininę pagalbą.
Jei pastebite kitų, čia neminėtų simptomų, pasitarkite su gydytoju.
Atsargumo priemonės
Prieš vartodami loratadino ir pseudoefedrino derinį, informuokite gydytoją apie visas savo alergijas ar patirtas stiprias nepageidaujamas reakcijas į antihistamininius vaistus ar dekongestantus. Taip pat svarbu pranešti apie šias sveikatos būkles: inkstų, kepenų ligas, padidėjusį kraujo spaudimą, prostatos padidėjimą, diabetą, širdies ligas, skydliaukės veiklos sutrikimus (ypač esant hiperaktyviai skydliaukei) bei glaukomą.
Vartojant šį vaistą gali pasireikšti svaigulys. Alkoholio ar kitų svaigiųjų medžiagų vartojimas stiprina šį poveikį – todėl rekomenduojama riboti alkoholio kiekį ir nevairuoti, kol visiškai nežinote, kaip vaistas jus veikia.
Vyresnio amžiaus žmonės dažniau jaučia tam tikrus šalutinius poveikius, tokius kaip nemiga, šlapinimosi sutrikimai, svaigulys ar sumišimas. Šios reakcijos gali padidinti griuvimų riziką.
Nėštumo metu vaistą vartoti reikėtų tik gydytojui patarus ir esant būtinybei. Kadangi vaisto veikliosios medžiagos gali patekti į motinos pieną, žindymo laikotarpiu būtina pasitarti su gydytoju.
Sąveika su kitais vaistais
Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, informuokite gydytoją apie visus vartojamus kitus preparatus – tiek receptinius, tiek nereceptinius, taip pat ir augalinius papildus. Kai kurie vaistai, ypač vadinamieji MAO inhibitoriai, gali sukelti labai pavojingas reakcijas kartu vartojami su šiuo vaistu. Nepradėkite arba nenutraukite gydymo be gydytojo žinios.

Licencijuota farmacininkė, įgijusi farmacijos daktaro (PharmD) laipsnį University of North Carolina at Chapel Hill, viename iš geriausių farmacijos universitetų JAV. Per daugiau nei 10 metų tarptautinės patirties Aistė dirbo tiek akademinėje, tiek klinikinėje aplinkoje – nuo tyrimų ligoninėje iki individualizuotų vaistų terapijos planų sudarymo. Ji specializuojasi farmakogenomikoje, vaistų sąveikų prevencijoje ir lėtinių ligų vaistiniame valdyme. Šiuo metu Aistė dirba konsultuojančiąja farmacininke prestižinėje Bostono klinikoje ir aktyviai prisideda prie mokslinių publikacijų bei jaunų farmacijos specialistų rengimo.