Subalansuoti užkandžiai yra tikrai svarbūs, kai kalbame apie svorio metimą. Pasirinkdami užkandžius, kuriuose yra mažiau kalorijų, cukraus, artėjame prie savo tikslo mažinti apimtis. Štai pavyzdžiai, kaip galima pakeisti užkandžius ir sumažinti nereikalingas kalorijas.
Keiskite gėrimus
Pakeiskite kapučino kavą (150 kalorijų) arbata (3 kalorijos). Kava turi savų pliusų organizmui, bet dėl pridėto cukraus, skonio medžiagų ir pieno, tai trukdo artėti link jūsų tikslo mesti svorį. Pavyzdžiui, žalia arbata naudinga sveikatai, nes joje esantys antioksidantai slopina išaugusį apetito jausmą, mažina stresą ir yra nekaloringa.
Pakeiskite šokoladą
Pakeiskite šokolado plytelę (255 kalorijos) proteino šokoladuku (150 kalorijų). Jei jauti, jog jaučiamas energijos trūkumas veda jus link užkandžių aparato, apsvarstykite tai, kad standartinis 50 g šokoladas turi 255 kalorijas, 15 g riebalų ir 7 šaukštelius cukraus. Vietoje to, pamaloninkite save baltyminiu šokoladuku. Daugelis jų yra pagardinti šokoladu, kad patenkintų saldumo potraukį. Baltymai yra gyvybiškai svabūs svorio metimui, nes reguliuoja cukraus kiekį ir degina riebalus.
Keiskite džiovintus vaisius
Pakeiskite džiovintus vaisius (150 kalorijų) godži uogomis (70 kalorijų). Džiovinti vaisiai nėra geriausias pasirinkimas, nes juose yra daug cukraus. 50 g džiovintų vaisių turi daugiau kalorijų ir cukraus nei 150 g šviežių vaisių. Stenkitės vengti džiovintų datulių, mangų, razinų, nes juose daugiausia cukraus. Vietoje to, valgykite godži uogas, nes jos labiausiai vertinamos dėl jose esančių antioksidantų, todėl kartais vadinamos „Jaunystės eliksyru“, turinčiu daugiau kaip 30 pagrindinių makro – ir mikroelementų. Uogose yra cinko, kalcio, seleno, fosforo, geležies, germanio, net 18 amino rūgščių, iš kurių 8 nepakeičiamosios amino rūgštys, turi B ir C grupės vitaminų.
Keiskite jogurtą
Pakeiskite jogurtą (400 kalorijų 0,5kg pakelyje) natūraliu jogurtu arba pasukomis (170 kalorijų – 0,5kg pakelyje). Jogurtas gali atrodyti kaip sveikas pasirinkimas, bet ne tada, kai metate svorį. Jogurtas turi nuo 2g iki 8g riebalų – 100 g.
Krekerių užkandžiai
Pakeiskite krekerius (300 kalorijų) šviežiomis daržovėmis (150 kalorijų). Krekeriai – tai greiti užkandžiai, bet jie turi daug druskos, rafinuotų angliavandenių. Pakeičiant krekerius šviežiomis daržovėmis, mažinsite kalorijas.
Ypatingai naudingomis medžiagos išsiskiria šios daržovės:
- Raudonosios ir geltonosios paprikos;
- Brokoliai;
- Morkos.
Kuo pakeisti medų?
Pakeiskite medų (100 kalorijų) bičių žiedadulkėmis (75 kalorijos). Nėra jokių abejonių, kad medus turi daug naudos, tačiau dirbtinis medus, esantis parduotuvėse, yra toks pats kaloringas ir cukringas kaip cukranendrių cukrus. Bičių žiedadulkės yra dar vadinamos ,,gamtos super maistas”. Jame gausu baltymų, yra 18 vitaminų, įskaitant B, C, D ir E, kurie padeda padidinti energijos lygį ir palaikyti sveiką įmuninę sistemą. Daugelis sportininkų naudoja bičių žiadadulkes, nes jos suteikia energijos ir ištvermės. 30 g bičių žiedadulkėse yra 25 kartus daugiau baltymų nei meduje.
Norint mesti svorį, kiekviena smulkmena yra svarbi, todėl stenkitės vengti kaloringų užkandžių ir juos keisti naudingesniais užkandžiais.
Straipsnį paruošė ir naudingais patarimai pasidalino www.valgo.me portalas.
Sveikos mitybos ekspertė ir sertifikuota mitybos specialistė, besispecializuojanti subalansuotos mitybos sprendimuose siekiant sveikatos tikslų, tokių kaip svorio metimas, energijos atstatymas ar geresnė bendra savijauta. Šiuo metu Agnė yra pagrindinė mitybos skilties autorė sveikatingumo platformoje „Sveikatos Rūmai“.
Agnė baigė maisto mokslų ir mitybos bakalauro studijas Vilniaus universitete, o vėliau įgijo magistro laipsnį Londono Karalienės Marijos universitete, kur gilinosi į mitybos planavimą ir metabolizmo valdymą. Studijų metu ji dalyvavo moksliniuose tyrimuose, kurie analizavo, kaip mitybos pokyčiai gali paveikti ilgalaikę sveikatą.
Jos straipsniuose ir rekomendacijose akcentuojamas praktinis ir į žmogų orientuotas požiūris į sveiką mitybą. Agnė tiki, kad sveikas maistas neturi būti sudėtingas ar brangus, todėl ji specializuojasi paprastų, lengvai pritaikomų patarimų dalijimu, kurie padeda siekti ilgalaikių rezultatų.
Agnė yra sukaupusi didelę patirtį dirbdama su žmonėmis, norinčiais koreguoti savo mitybą metant svorį, valant organizmą ar paprasčiausiai stiprinant imunitetą. Jos tikslas – padėti žmonėms atsisakyti kraštutinių dietų ir atrasti tvarų bei malonų mitybos būdą.
Kai ji nerašo straipsnių ar nesupažindina skaitytojų su naujausiais mitybos tyrimais, Agnė mėgsta gilintis į sveikatos ir maisto ryšį, tyrinėti mitybos mitus ir mokytis naujų būdų, kaip maistas gali padėti jaustis geriau kasdien.