Orgazmas yra sudėtingas, paslaptingas procesas. Tačiau tai nesutrukdė mokslininkams stengtis kuo daugiau išmokti. Tiesą sakant, kai kurie savanoriai, vardan mokslo, patyrė orgazmą MRT aparate.
Štai keletas dalykų, kuriuos sužinojo ekspertai:
- Smegenys vaidina didžiulį vaidmenį orgazme. Galime manyti, kad orgazmas yra lokalizuotas lytiniuose organuose, tačiau jis iš tikrųjų veikia visą mūsų kūną, pradedant smegenimis. Orgazmas sukelia aktyvumą smegenų srityse, susijusiose su prisilietimu, atmintimi, emocijomis ir sprendimu. Ir šis procesas yra panašus tiek vyrams, tiek moterims, net jei jų anatomija skiriasi. Smegenys yra tokia galinga orgazmo jėga, kad kai kurios moterys gali tai pasiekti tiesiog galvodamos, be jokios kūno stimuliacijos. Deja, vyrams tai nėra tiesa.
- Smegenys ir lytiniai organai bendrauja per nervų sistemą. Tokie nervai jungia varpą, prostatą, klitorį, makštį, gimdą ir gimdos kaklelį su smegenimis. Štai kodėl moterims klitorio orgazmas gali skirtis nuo makšties.
- Smegenys išskiria chemines medžiagas, kurios didina malonumą. Pavyzdžiui, neuromediatorius norepinefrinas padeda kraujui pritekėti į lytinius organus sekso metu, todėl stimuliacija jaučiasi dar geriau. O orgazmo metu smegenys išskiria hormoną oksitociną, kuris sukelia intymumo ir pasitikėjimo jausmą.
- Moterų orgazmas paprastai trunka ilgiau. Vidutiniškai moters orgazmas trunka 20 sekundžių. Vyrams tai yra apie 10 sekundžių.
Ką daryti, jei turite problemų dėl orgazmo?
Deja, tokių akimirkų pasitaiko ne visiems. Daugeliui žmonių sunku pasiekti orgazmą. Kai kuriems tai visą gyvenimą trunkanti situacija. Kitiems tai nutinka su tam tikrais partneriais arba tam tikrose situacijose. Nesvarbu, kada tai įvyktų, tai gali būti nelinksma. Ką tu gali padaryti?
- Kreipkitės į savo gydytoją. Kai kurie žmonės jaučiasi gėdingai aptarę savo seksualinę sveikatą su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju. Tačiau seksas yra svarbus jūsų bendrai gerovei. Gali būti, kad kažkas fiziškai trukdo jūsų gebėjimui pasiekti orgazmą, pavyzdžiui, diabetas, išsėtinė sklerozė ar aukštas kraujospūdis. Taip pat gali būti, kad kaltininkas gali būti tam tikri receptiniai vaistai, laisvalaikio vartojimas, narkotikai ar alkoholis.
- Būkite sąžiningi su savimi. Pagalvokite apie priežastis, kodėl jums gali būti sunku pasiekti orgazmą. Atsižvelkite į savo auklėjimą, jausmus apie seksą ir bendrą sveikatą. Ar jūsų fone yra kažkas, kas galėtų jus trukdyti? Ar manote, kad seksas yra „blogas“ ar „nešvarus“? Ar jautiesi kaltas, kad nori sekso? Ar bijai atsisakyti kontrolės? Ar jūsų partneriui kyla pasitikėjimo problemų, kurios neleidžia jums paleisti?
- Būkite atviri su savo partneriu. Jei nepasiekiate orgazmo, jūsų partneris tikriausiai pastebėjo, net jei jūs tai gerai „apsimetate“. Jis ar ji gali jaustis netinkamas. Tikėtina, kad jūsų partneris tikrai nori, kad seksas būtų jums geresnis. Tai gali būti tiesiog pasakyti savo partneriui, kas jums patinka ar nepatinka. Jums gali prireikti daugiau laiko, daugiau stimuliacijos, švelnesnio prisilietimo ar daugiau seksualinio repertuaro įvairovės.
- Kreipkitės į sekso terapeutą. Galite pasirinkti tai daryti vienas arba su savo partneriu. Idėja apibūdinti savo seksualinį gyvenimą profesionalui gali atrodyti bauginanti. Tačiau sekso terapeutai yra išmokyti padėti jums atsipalaiduoti ir padėti išsiaiškinti, kas jums kelia nerimą. Su terapeutu galite išspręsti seniai iškilusias problemas, pvz., seksualinę prievartą vaikystėje. Arba galite sutelkti dėmesį į santykių problemų sprendimą.
- Pabandykite masturbuotis. Kartais žmonės nepasiekia orgazmo, nes tiesiog nežino, kaip tai padaryti. Jei galite, pabandykite pabūti privačiai, kai galite atsipalaiduoti ir ištirti, kas jus seksualiai jaudina. Eikite kur nors patogiai ir leiskite mintims nuklysti į giliausią fantaziją. Nesijaudinkite, ar jūsų mintys yra praktiškos. Tiesiog bėk su jais. Leiskite savo rankomis sekti pavyzdžiu ir pamėginkite save pamaloninti įvairiais būdais, kad pamatytumėte, kas jums patinka. Taip pat galite apsvarstyti galimybę naudoti sekso žaislą.
Stenkitės atsipalaiduoti
Kaip minėta anksčiau, daugelis porų orgazmą laiko pagrindiniu seksualinio susitikimo tikslu. Tai nebūtinai turi būti. Jūs vis tiek galite mėgautis intymumu su savo partneriu, net jei orgazmas neįvyksta. Pabandykite sutelkti dėmesį į tą artumą.