Aller-Tec D Oral: vartojimas ir šalutiniai poveikiai

Šis preparatas skirtas tam, kad sumažintų alerginių simptomų, pavyzdžiui, ašarojančių akių, slogos ar užgulimo, niežulio nosyje ir akyse, ar čiaudulio, intensyvumą. Veikliosios medžiagos – cetirizinas ir pseudoefedrinas. Cetirizinas priskiriamas antihistamininių vaistų grupei – jis slopina organizmo išskiriamo histamino veikimą, kuris „atsakingas“ už alergines reakcijas. Pseudoefedrinas, veikiantis kaip dekongestantas, susiaurina kraujagysles nosyje ir taip sumažina gleivinės paburkimą bei užgulimą.

Vartojimas

Prieš pradedant vartoti preparatą, atidžiai perskaitykite pakuotės informacinį lapelį. Jeigu šį vaistą rekomendavo gydytojas, vartokite taip, kaip paskirta. Rekomenduojama dozė paprastai yra viena tabletė du kartus per dieną, kas 12 valandų, nepriklausomai nuo valgymo laiko. Tablečių negalima lauzyti ar kramtyti – reikia nuryti jas nekramtytas, užsigeriant vandeniu.

Dozė priklauso nuo individualių poreikių, sveikatos būklės ir amžiaus. Vaisto negalima vartoti dažniau ar didesnėmis dozėmis, nei nurodė gydytojas ar nurodyta pakuotėje. Šio derinio nerekomenduojama vartoti jaunesniems nei 12 metų vaikams, nes didesnis pseudoefedrino kiekis gali būti per stiprus.

Jeigu simptomai nepraeina ar blogėja per savaitę, pasirodo karščiavimas, būtina kreiptis į gydytoją.

Galimi šalutiniai poveikiai

Vartojant šį vaistinį preparatą gali pasireikšti šalutinis poveikis, pavyzdžiui mieguistumas, svaigulys, bendras nuovargis, burnos džiūvimas, pykinimas, galvos skausmas ar miego sutrikimai. Jei bent kuris iš šių pojūčių trunka ilgai ar tampa sunkesnis, apie tai reikėtų informuoti gydytoją ar vaistininką.

Retais atvejais gali atsirasti rimtesni simptomai: šlapinimosi sutrikimai, širdies ritmo pokyčiai (greitėjantis ar nereguliarus pulsas), drebėjimas, pokyčiai nuotaikoje (nerimas, sumišimas, dirglumas), didelis silpnumas. Jaučiant šiuos požymius, reikia kuo greičiau pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.

Nedelsiant kreipkitės pagalbos, jei pasireiškia traukuliai ar sunkios alerginės reakcijos, tokios kaip bėrimas, stiprus niežulys, patinimas (ypač veido, liežuvio ar gerklės srityje), uždusimo pojūtis ar smarkus svaigulys.

Svarbu nepamiršti, kad čia išvardinti ne visi galimi šalutiniai reiškiniai. Atsiradus bet kokiems netikėtiems simptomams, būtina apie juos informuoti medikus.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Prieš pradedant vartoti cetirizino ir pseudoefedrino derinį, būtina pasitarti su gydytoju, ypač jei esate jautrūs šioms ar giminingoms veikliosioms medžiagoms, arba jei esate patyrę nepageidaujamų reakcijų vartojant dekongestantus ar antihistamininius vaistus.

Būtina informuoti medikus apie esamas ar buvusias sveikatos problemas, pavyzdžiui, glaukomą, šlapinimosi sutrikimus (pavyzdžiui, dėl padidėjusios prostatos), padidėjusį kraujospūdį, širdies, inkstų ar kepenų ligas, kraujagyslių pažeidimus, skydliaukės funkcijos sutrikimus, ar cukrinį diabetą.

Šis preparatas gali sukelti mieguistumą ar svaigulį. Nuvartokite alkoholio ar kitų medžiagų, kurios gali stiprinti šiuos poveikius, taip pat venkite veiklų, kur reikalingas ypatingas budrumas (vairavimas, darbas su mechanizmais). Jei vartojate augalinius papildus ar kitus preparatus, apie tai būtina pasisakyti gydytojui ar vaistininkui.

Vyresnio amžiaus žmonės yra jautresni nepageidaujamoms reakcijoms – ypač širdies ritmo, šlapinimosi ar miego sutrikimams. Nėštumo metu vaistą vartoti reikia tik esant būtinybei – visais atvejais tai reikėtų aptarti su gydytoju. Preparatas patenka ir į motinos pieną, todėl žindant reikia įvertinti visus galimus pavojus ir pasitarti su specialistu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *