Šis vaistinis preparatas vartojamas norint palengvinti alergijos simptomus, tokius kaip ašarojančios akys, čiaudulys, užgulusi arba varvanti nosis, niežėjimas nosyje ar akyse. Preparato sudėtyje yra du veiklieji komponentai: cetirizinas ir pseudoefedrinas. Cetirizinas priklauso antihistamininių vaistų grupei – jis slopina organizme išsiskiriantį histaminą, kuris atsakingas už nemalonius alergijos požymius. Tuo tarpu pseudoefedrinas yra medžiaga, mažinanti nosies gleivinės paburkimą, nes veikia kraujagyslių susiaurėjimą, todėl sumažėja užgulimo jausmas.
Kaip vartoti preparatą
Prieš pradėdami vartoti, susipažinkite su informacija, pateikta ant pakuotės arba lankstinuke. Jei vaistą paskyrė gydytojas, vartokite tiksliai pagal jo rekomendacijas – paprastai šį preparatą reikia gerti du kartus per parą (kas 12 valandų), nepriklausomai nuo valgio. Tabletę reikia nuryti visą užgeriant vandeniu – nekramtykite ir netraiškykite, nes taip gali padidėti šalutinių poveikių tikimybė.
Vaisto dozavimas priklauso nuo jūsų amžiaus, sveikatos būklės ir gydytojo nurodymų. Nepasitarę nedidinkite dozės ir nevartokite vaisto dažniau nei rekomenduota. Jeigu po savaitės simptomai nemažėja, tampa stipresni arba kyla temperatūra, kreipkitės į gydytoją.
Vaistas netinka jaunesniems nei 12 metų vaikams, nes jame yra daug pseudoefedrino.
Galimi šalutiniai poveikiai
Vartojant šį vaistą gali pasireikšti mieguistumas, galvos svaigimas, burnos džiūvimas, nuovargis, pykinimas, galvos skausmas arba sunkumas užmigti. Tokie poveikiai daugeliui praeina lengvai, bet jei jaučiatės blogai ilgiau arba simptomai sustiprėja, būtina pasitarti su gydytoju.
Rimtesni šalutiniai požymiai apima sunkumus šlapinantis, labai padažnėjusį ar nereguliarų širdies plakimą, drebulį, neįprastus nuotaikos ar elgesio pokyčius (nerimą, sumišimą, sujaudinimą), bendrą silpnumą. Pajutus tokius simptomus rekomenduojama nedelsti ieškoti medikų pagalbos.
Ypatingais atvejais gali išsivystyti itin stipri alerginė reakcija. Tokiu atveju galima pastebėti bėrimą, stiprų niežėjimą ar tinimą (ypač veido, liežuvio ar gerklės srityje), svaigulį, kvėpavimo pasunkėjimą. Tai – rimtos reakcijos požymiai, todėl, jei jos pasireiškia, būtina skubiai kreiptis į medikus.
Tai nėra visi galimi šalutiniai reiškiniai. Atsiradus kitokiems netikėtiems pojūčiams, svarbu apie juos pranešti gydytojui arba vaistininkui.
Atsargumo priemonės
Prieš pradėdami vartoti preparatą, informuokite gydytoją ar vaistininką, jeigu esate alergiški cetirizinui, pseudoefedrinui ar kitiems artimiems vaistams, taip pat jei žinote, kad esate jautrūs kitoms sudedamosioms medžiagoms. Pasitarkite, jei anksčiau pasireiškė stiprus šalutinis poveikis vartojant kitus dekongestantus (pvz., fenilefriną).
Būtina pranešti apie tokias ligas kaip glaukoma, šlapinimosi sutrikimai (ypač dėl padidėjusios prostatos), arterinė hipertenzija, širdies ar kraujagyslių ligos, skydliaukės funkcijos sutrikimai, cukrinis diabetas, kepenų ar inkstų ligos. Senyvo amžiaus žmonės į šalutinius poveikius, ypač į širdies plakimo pokyčius, svaigulį, šlapinimosi problemas, nemigą ar sumišimą, gali reaguoti jautriau.
Vaistas gali sukelti mieguistumą ar galvos svaigimą, ypač jei tuo pačiu metu vartojamas alkoholis ar tam tikros kitos medžiagos. Nerekomenduojama vairuoti ar dirbti su technika, kol neįsitikinote, kaip vaistas jus veikia. Prieš planuojamą operaciją, pasakykite gydytojui, kokius vaistus ar papildus vartojate. Jei laukiatės ar maitinate krūtimi, būtina pasitarti su gydytoju dėl šio vaisto vartojimo saugumo.