Retapamulino tepalas skiriamas tam tikrų bakterinių odos infekcijų, tokių kaip impetiga, gydymui. Šis vaistas priklauso antibiotikų grupei ir veikia stabdydamas bakterijų, kurios sukelia infekciją (dažniausiai Staphylococcus arba Streptococcus), dauginimąsi ant odos paviršiaus.
Kaip naudoti tepalą
Tepkite šį vaistinį preparatą tik ant odos. Prieš užtepant, pažeistą odos vietą reikia švelniai nuplauti ir nusausinti. Nedidelį kiekį tepalo užtepkite ten, kur nurodė gydytojas – paprastai du kartus per dieną, penkias dienas iš eilės. Užbaigus tepimą, būtina nusiplauti rankas (nebent gydote pažeistą plotą ant rankų). Nedėkite tepalo į akis, nosį, burną ar makšties sritį ir netepkite ant didelių odos plotų, nebent taip paskyrė gydytojas.
Esant poreikiui, pažeistą vietą galima pridengti tvarsčiu ar marlės gabalėliu – tai ypač naudinga gydant vaikus, kad jie netyčia neįtrintų vaisto į akis ar burną.
Vaistą svarbu naudoti visą skirtą laiką, net jeigu simptomai pagerėja greičiau. Per ankstyvas gydymo nutraukimas gali lemti infekcijos atsinaujinimą. Pirmieji pagerėjimo požymiai, tokie kaip žaizdų gyjimas ar paraudimo sumažėjimas, dažniausiai pasireiškia per 3–4 dienas. Jei būklė per tą laiką nepagerėja, kreipkitės į gydytoją.
Galimi šalutiniai poveikiai
Retapamulino tepalas paprastai toleruojamas gerai, tačiau kartais gali pasireikšti lengvas deginimo, dilgčiojimo jausmas ar niežulys tepimo vietoje. Jei šie pojūčiai ilgai nepraeina ar stiprėja, rekomenduojama informuoti gydytoją.
- Nedažnai tepimo vietoje gali atsirasti pūslių, patinimų, išbėrimų ar skysčio susikaupimo. Tokiais atvejais vaisto vartojimą būtina nutraukti ir kreiptis į gydytoją.
- Ilgesnis arba pasikartojantis tepalo naudojimas gali paskatinti kitų, pavyzdžiui, grybelinių, infekcijų išsivystymą. Jeigu atsiranda naujų ar stiprėjančių žaizdų, karščiuojate ar pastebite kitų infekcijos ženklų, kreipkitės į medikus.
- Labai retai gali pasireikšti stipri alerginė reakcija, pasireiškianti patinimu (ypač veido, liežuvio, gerklės), išbėrimais, stipriu niežėjimu, svaiguliu ar pasunkėjusiu kvėpavimu. Pajutus tokius simptomus, reikia nedelsti kreiptis dėl skubios medicinos pagalbos.
Jeigu pastebite kokių nors kitų neįprastų ar nemalonių organizmo reakcijų, pasitarkite su gydytoju.
Atsargumo priemonės
Prieš pradėdami naudoti retapamulino tepalą, informuokite gydytoją apie alergijas, ypač jei anksčiau esate jautriai reagavę į šį ar kitus vaistus. Taip pat svarbu pranešti apie visus kitus vaistus ar papildus, kuriuos vartojate.
Jei laukiatės, planuojate nėštumą arba maitinate krūtimi, pasitarkite su gydytoju – preparatas nėštumo ir žindymo laikotarpiu vartojamas tik tuomet, kai gydytojas svertina, kad nauda viršija galimą riziką.
Turėkite omenyje, kad prieš bet kokią operaciją arba dantų procedūrą medicinos personalui reikia pranešti apie visus jūsų naudojamus vaistus, taip pat ir šį tepalą.
Vaistų sąveika
Tepant šį vaistą, vaistų sąveikos rizika nedidelė, tačiau apie visus papildomai vartojamus receptinius, nereceptinius vaistus bei maisto papildus praneškite gydytojui. Nedarykite vaistų vartojimo pokyčių nepasitarę su specialistu.

Licencijuota farmacininkė, įgijusi farmacijos daktaro (PharmD) laipsnį University of North Carolina at Chapel Hill, viename iš geriausių farmacijos universitetų JAV. Per daugiau nei 10 metų tarptautinės patirties Aistė dirbo tiek akademinėje, tiek klinikinėje aplinkoje – nuo tyrimų ligoninėje iki individualizuotų vaistų terapijos planų sudarymo. Ji specializuojasi farmakogenomikoje, vaistų sąveikų prevencijoje ir lėtinių ligų vaistiniame valdyme. Šiuo metu Aistė dirba konsultuojančiąja farmacininke prestižinėje Bostono klinikoje ir aktyviai prisideda prie mokslinių publikacijų bei jaunų farmacijos specialistų rengimo.