Bromfeniramino, pseudoefedrino ir dekstrometorfano geriamieji lašai

Bromfeniramino, pseudoefedrino ir dekstrometorfano derinys – tai vaistas, kuriame kartu veikia trys veikliosios medžiagos: antihistaminas, nosies gleivinės paburkimą mažinanti medžiaga ir vaistas nuo kosulio. Šis preparatas naudojamas lengvinti peršalimo ar alergijos simptomus, tokius kaip kosulys, nosies užgulimas ar čiaudulys. Svarbu žinoti, kad jis negydo infekcijų.

Kada skiriamas šis vaistas?

Šį medikamentą gydytojai dažniausiai rekomenduoja esant kvėpavimo takų peršalimui ar alerginiams susirgimams, kai pasireiškia kosulys ar užgulta nosis. Jis taip pat skirtas sumažinti slogos ar čiaudulio keliamą diskomfortą.

Svarbūs saugumo aspektai

  • Prieš pradedant vartoti šį vaistą, gydytojui būtina pasakyti, jei turite žarnyno nepraeinamumą, sergate diabetu, glaukoma, širdies ligomis, aukštu kraujo spaudimu, inkstų, plaučių (astma, LOPL) bei prostatos ligomis, skrandžio ar žarnyno opalige, arba jei neseniai vartojote MAO inhibitorius (pavyzdžiui, Marplan, Nardil ar Parnate).
  • Taip pat svarbu informuoti apie netoleravimą ar alergiją bet kuriai iš vaisto sudedamųjų dalių, kitų vaistų, maisto produktų, dažiklių ar konservantų.
  • Nėščiosios, planuojančios pastoti ar maitinančios krūtimi taip pat turėtų pasitarti su gydytoju.

Kaip teisingai vartoti?

Vaistas vartojamas per burną ir tiksliai taip, kaip nurodyta pakuotės lapelyje arba pagal gydytojo rekomendacijas. Dozei pamatuoti naudokite specialią matavimo švirkštą, šaukštelį ar lašintuvą – įprasti buitiniai šaukštai yra netikslūs ir gali lemti netinkamą dozę. Nerekomenduojama vartoti šio preparato dažniau nei nurodyta.

Vaikams vaisto skyrimą ir tikslią dozę visada turi nustatyti gydytojas, nes mažiems vaikams reikia specialaus atsargumo. Vyresnio amžiaus pacientai, dažnai jautresni vaisto poveikiui, gali prireikti mažesnių dozių.

Ką daryti praleidus dozę?

Šis vaistas vartojamas tik tada, kai reikia, todėl reguliarus dozavimas čia netaikomas.

Galimi vaistų sąveikos pavojai

  • Nevartokite kartu su vaistais nuo migrenos ar kraujagyslių spazmų, pvz., ergotamino ar kitų ergot alkaloidų.
  • Būtina vengti derinimo su MAO inhibitoriais (tokiais kaip Marplan, Nardil, Parnate) bei ozanimodu.
  • Sąveikauti gali ir alkoholis, kai kurie raminamieji, migdomieji ar vaistai nuo depresijos (amitriptilinas, fluoksetinas, sertralinas), vaistai nuo epilepsijos (fenobarbitalis, primidonas), bendrieji anestetikai (halotanas, izofluranas ir kt.), kraujo spaudimą reguliuojantys ar raumenis atpalaiduojantys vaistai, stiprūs nuskausminamieji, kiti vaistai nuo alergijos, fenotiazinas grupės vaistai (chlorpromazinas, mesoridazinas ir pan.).

Prieš pradedant vartoti, gydytojui pateikite sąrašą visų vartojamų vaistų, žolelių, papildų. Taip pat informuokite apie žalingus įpročius – rūkymą, alkoholio ar kitų medžiagų vartojimą.

Naudojimo metu stebėtini dalykai

Reguliariai lankykitės pas gydytoją – taip bus lengviau stebėti gydymo eigą. Jei simptomai nesiliauja ar blogėja, apie tai būtinai praneškite specialistui.

Galite pajusti mieguistumą ar galvos svaigimą. Būkite atidūs vairuodami, dirbdami su mechanizmais ar atlikdami veiklą, kuriai reikalingas budrumas, kol nežinote, kaip vaistas veikia būtent jus. Vyresni žmonės turėtų atsargiai keltis iš lovos ar kėdės, kad nepasireikštų galvos svaigimas ar alpimas. Vartojant vaistą nerekomenduojama gerti alkoholinių gėrimų, nes jis gali sustiprinti nepageidaujamą vaisto poveikį.

Galimas ir burnos džiūvimas. Padėti gali kramtomoji guma be cukraus, saldainiai be cukraus ar gausus vandens vartojimas. Jeigu šis pojūtis vargina ilgiau ar tampa stiprus, kreipkitės į gydytoją.

Šalutiniai poveikiai

  • Alerginės reakcijos: bėrimas, niežulys, dilgėlinė, veido, lūpų ar liežuvio patinimas.
  • Kraujospūdžio padidėjimas.
  • Traukuliai.
  • Serotonino sindromas: gali pasireikšti sujaudinimu, sumišimu, viduriavimu, nereguliariu ar greitu širdies plakimu, raumenų trūkčiojimu, sustingimu, eisenos sutrikimais, stipriu prakaitavimu, aukšta temperatūra, drebuliais, vėmimu.
  • Sunkumas šlapinantis.
  • Nerimas, galvos svaigimas, burnos džiūvimas, miego sutrikimai, neįprastas silpnumas ar nuovargis dažnai būna lengvesni ir dažniausiai praeina savaime.

Laikymo rekomendacijos

  • Visada laikykite vaistą vaikams ir gyvūnams nepasiekiamoje vietoje.
  • Saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių, laikykite kambario temperatūroje – tarp 20 ir 25 °C.
  • Nebaigtą ar pasibaigusio galiojimo laiką turintį vaistą sunaikinkite atsakingai – geriausia nuneškite į vaistinių atliktų vaistų surinkimo punktą. Jei tokios galimybės nėra, atidžiai perskaitykite pakuotės instrukciją: kai kurie vaistai gali būti išmetami su buitinėmis atliekomis, bet geriau prieš tai pasitarti su gydytoju. Jei šį vaistą reikia mesti į šiukšliadėžę, sumaišykite jį su nenaudojamomis medžiagomis (pvz., kačių kraiku, panaudota kava), įdėkite į sandarų maišelį ar dėžutę ir tik tada meskite į atliekas.

Atminkite, kad tai yra pagrindinė informacija apie šį vaistą. Neaiškumų ar klausimų atveju visada pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *