Folikulus stimuliuojantis hormonas (FSH) yra hipofizės hormonas, reguliuojantis reprodukcinę sistemą.
Kas yra folikulus stimuliuojantis hormonas
Reprodukcinės sistemos funkcionavimas yra subtilus mechanizmas, kurį įtakoja daugybė skirtingų hormonų. Tačiau pagrindinis jos funkcijų reguliatorius yra gonadotropiniai hormonai, kuriuos gamina ypatinga smegenų dalis – hipofizė. Jų užduotis – reguliuoti reprodukcinės sistemos veiklą ir skatinti lytinių hormonų (estrogenų, testosterono ir kitų) gamybą. Hipofizės gonadotropiniai hormonai yra liuteinizuojantis hormonas (LH) ir folikulus stimuliuojantis hormonas (FSH). FSH būtinas lytiniam vystymuisi: jo įtakoje berniukams vystosi sėklidės, o mergaitėms – kiaušidės. Moterims jis skatina lytinio hormono estradiolio gamybą ir kiaušinėlio brendimą, taip pat paruošia jį LH poveikiui. Vėlesnis liuteinizuojančio hormono antplūdis išprovokuoja ovuliaciją – apvaisinti paruošto kiaušinėlio išsiskyrimą iš folikulo. Moterų FSH ir LH santykis nuolat kinta priklausomai nuo menstruacinio ciklo fazės. Taigi pirmoje mėnesinių ciklo pusėje FSH lygis viršija LH lygį, o antroje pusėje – atvirkščiai.
Norint gauti patikimą rezultatą, reikia atlikti LH, FSH ar lytinių hormonų tyrimą, atsižvelgiant į menstruacinio ciklo fazę. Tinkamos dienos nurodytos pasiruošimo studijoms taisyklėse.
Vyrams FSH skatina testosterono ir spermos gamybą. Gonadotropinių hormonų lygis vyrams, kaip taisyklė, yra gana stabilus, todėl nėra specialaus tyrimo laiko tarpo.

Sveikatos ir gyvenimo būdo ekspertė, specializuojanti įvairiose srityse nuo mitybos ir sporto iki psichologijos ir odontologijos. Ji dalijasi straipsniais apie sveiką maistą, sporto programas, ligų prevenciją bei gydymo būdus. Karolina taip pat analizuoja psichologinius aspektus, tokius kaip streso valdymas ar emocinė gerovė, bei pateikia mokslu grįstus patarimus. Jos tikslas – padėti skaitytojams gyventi sveikiau, laimingiau ir sąmoningiau.