Loratadinas yra vaistas, kuris gali gydyti alerginių simptomų pavyzdžiui, čiaudulys, sloga, nosies užgulimas ir niežtintis oda bėrimai. Šie alerginiai simptomai gali pasireikšti dėl sąlyčio su alergenais , pvz., dulkės, gyvūnų plaukai, vabzdžių įkandimai arba maistas . Kai kuriems žmonėms dėl šių alergenų organizmas gali gamintis ir išleisti histaminą. Ši medžiaga sukelia alerginę reakciją. Loratadinas slopina histamino veikimą. Šis vaistas tiekiamas 10 mg tablečių pavidalu. Priešingai nei cetirizino hipoalerginis vaistas, kuris kai kuriems žmonėms kartais gali sukelti mieguistumą, loratadinas retai sukelia mieguistumą. Loratadinas prekių ženklai: Alernitis, Alloris, Clarihis, Claritin, Dayhist, Imunex, Logista, Pylor, Rahistin, Rihest.
Kas yra Loratadinas ?
Grupė | Antihistamininiai vaistai |
Kategorija | Receptiniai vaistai |
Pranašumai | Palengvina alergijos simptomus |
Vartoja | Suaugusieji ir vaikai |
Loratadinas nėščioms ir maitinančioms motinoms | B kategorija: Tyrimai su gyvūnais neparodė jokios rizikos vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Loratadinas absorbuojamas į motinos pieną. Jeigu esate maitinanti motina, nevartokite šio vaisto nepasitarę su gydytoju. |
Vaisto forma | Tabletės ir sirupas |
Įspėjimai Prieš vartojant Loratadiną :
- Prieš vartodami Loratadiną, pasitarkite su gydytoju, jei sergate inkstų ir kepenų ligomis, astma, epilepsija, kraujo porfirija ir fenilketonurija.
- Pasakykite gydytojui, jei netoleruojate laktozės ir sacharozės.
- Pasakykite gydytojui, jei esate alergiškas loratadinui ar kitoms vaisto sudedamosioms dalims.
- Loratadinas kai kuriems žmonėms vis dar gali sukelti mieguistumą. Todėl, jei norite vairuoti ar valdyti mechanizmus, po vaisto vartojimo skirkite laiko delsai.
- Vartodami loratadiną, nevartokite alkoholinių gėrimų, nes tai gali padidinti mieguistumo riziką.
- Pasakykite gydytojui, jei šiuo metu vartojate kitus vaistus, įskaitant papildus ir vaistažoles.
- Jei pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavote, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Dozavimas ir Naudojimo taisyklės Loratadinas
Kad būtų išvengta suaugusių pacientų alerginių reakcijų, tokių kaip alerginis rinitas ar biduranas, gydytojas skirs 10 mg loratadino vieną kartą per parą arba 5 mg du kartus per parą. Vaikams dozė nustatoma atsižvelgiant į amžių ir svorį. 2-12 metų vaikams, sveriantiems mažiau nei 30 kg, skiriama 5 mg dozė vieną kartą per parą. Jei sveriate daugiau nei 30 kg, rekomenduojama dozė yra 10 mg vieną kartą per parą.
Kaip Loratadiną vartokite teisingai
Prieš vartodami loratadiną, vadovaukitės gydytojo patarimais ir perskaitykite informaciją, išspausdintą ant vaisto pakuotės. Loratadiną galima vartoti prieš valgį arba po jo, taip pat esant alerginiams simptomams. Loratadiną laikykite sausoje ir uždaroje vietoje kambario temperatūroje. Saugokite nuo karščio, drėgnos patalpos, tiesioginių saulės spindulių ir laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.
Loratadino sąveika su kitais vaistais
Jei loratadinas vartojamas kartu su tam tikrais vaistais, gali pasireikšti vaistų sąveikos poveikis, kuris gali padidėti šalutinis poveikis arba sumažėti vaisto veiksmingumas. Toliau pateikiami kai kurie vaistai, kurie gali sukelti sąveiką su loratadinu:
- Amiodaronas, vaistas nuo nereguliaraus širdies ritmo.
- Cimetidinas, vaistas, skirtas virškinimo problemoms gydyti.
- Eritromicinas, antibiotikas bakterinėms infekcijoms gydyti.
- Ketokonazolas, vaistas nuo grybelinių infekcijų.
- Ritonaviras, vaistas nuo ŽIV infekcijos.
Loratadinas Šalutiniai poveikiai ir pavojai
Loratadinas gali sukelti daugybę šalutinių poveikių, įskaitant:
- Mieguistumas
- Nuovargis
- Jaučiasi nervingas
- Išsausėja akys, burna ir gerklė
- raudona akis
- Pilvo skausmas
- Viduriavimas
- Galvos skausmas
- Apsvaigęs
- Nemiga
- Nosies kraujavimas
Nedelsdami vykite į ligoninės skubios pagalbos skyrių, jei turite rimtų alergijų (anafilaksiją), pvz., patinę veidai, sunku kalbėti, dusulys.