Probiotikai yra gyvi mikroorganizmai bakterijų ar grybų pavidalu, esantys žmogaus virškinimo sistemoje. Probiotikai padeda apsaugoti ir palaikyti sveiką virškinimo sistemą, ypač skrandį ir žarnyną, nuo įvairių ligų. Probotikai taip pat atlieka svarbų vaidmenį tęsiant maistą ar gėrimus, kurie buvo nuryti, kad jie būtų virškinami. Probiotikų galima rasti maisto ir gėrimų produktuose, tokiuose kaip pienas, jogurtas, tempe, marinuoti agurkai ar kefyras, taip pat papilduose. Probiotikai skirstomi į tris tipus:
- L actobacillus . Dažniausiai randami probiotikai. Dažniausiai randama jogurtuose ir fermentuotuose maisto produktuose. Ši bakterija gali padėti susidoroti su viduriavimu ir sutrikusia laktozės absorbcija.
- Saccharomyces boulardii. Probiotikuose klasifikuojamas kaip grybelis. Gali būti naudojamas viduriavimui ir virškinimo sutrikimams gydyti.
- Bifidobakterija . Šios bakterijos galima rasti perdirbtuose pieno produktuose, kurie yra naudingi ilgalaikiams virškinimo sutrikimams palengvinti, pvz. dirgliosios žarnos sindromas .
Štai keletas probiotikų vartojimo pranašumų:
- Padeda palengvinti viduriavimą, kurį sukelia bakterinės, virusinės ar parazitinės infekcijos.
- Padeda sumažinti viduriavimą dėl antibiotikų vartojimo.
- Padeda sumažinti virškinimo sistemos uždegimą ( uždegiminė žarnų liga ).
Probiotikai veikia pakeisdami iš organizmo prarastas „gerąsias” bakterijas ir subalansuodami „gerųjų” ir „blogųjų” bakterijų, gyvenančių virškinimo sistemoje, skaičių, kad organizmas galėtų normaliai funkcionuoti. Prekių ženklai: Probiokidas, Lacto-B, Probiotinas, Probiotimas
Apie probiotikus
Grupė | Maisto ir gėrimų mityba (papildai) |
Kategorija | Nemokamas vaistas |
Pranašumai | Saugoti ir palaikyti virškinamojo trakto sveikatą |
Vartoja | Vaikai suaugusiems |
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos | N kategorija: dar nežinoma Manoma, kad probiotikai yra saugūs krūtimi maitinančioms motinoms, jei jie vartojami pagal gydytojo rekomendacijas ir ant pakuotės nurodytas taisykles. |
Figūra | Milteliai, kapsulės |
Įspėjimas:
- Nors klasifikuojama kaip saugi vartoti bet kokio amžiaus žmonėms, tačiau prieš duodami probiotikų papildus kūdikiams ar vaikams, pirmiausia turėtumėte pasitarti su gydytoju.
- Būkite atsargūs vartodami probiotikus, jei sergate kasos sutrikimais, imuninės sistemos sutrikimais, ūminiu viduriavimu su krauju (ypač kūdikiams ir pagyvenusiems žmonėms), trumpos žarnos sindromu (ypač vaikams iki 3 metų) arba jeigu Jums ką tik buvo atlikta operacija. o Jūs turite prijungtą centrinės venos kateterį.
- Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitus vaistus, įskaitant papildus ir vaistažoles, kad išvengtumėte nepageidaujamos sąveikos.
- Jei pasireiškia alerginė reakcija ir perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Probiotikų dozavimas
Prieš pradėdami vartoti probiotikų, pasitarkite su gydytoju. Dozavimas priklauso nuo turimo amžiaus, lyties ir sveikatos būklės. Probiotikų paros dozės nurodomos milijonais / milijardais vienetų, kuriuos sudaro bakterijų arba grybelių probiotikų kolonijos vienoje kapsulėje. Bendra probiotikų dozė virškinimo sistemos sutrikimams gydyti – 5 milijardai vienetų per dieną, vartojama 4-6 savaites.
Teisingai vartokite probiotikus
Probiotikus galima vartoti kartu arba nevalgius. Probiotikus galima maišyti su vandeniu, maistu ar pienu, kad jie geriau pasisavintų arba sumažintų diskomfortą virškinamajame trakte. Probiotikų vartojimo būdas gali skirtis, todėl reikia atsižvelgti į instrukcijas, nurodytas ant pakuotės.
Vaistų sąveika
Probiotikų sąveikos su kitais vaistais tyrimai dar palyginti minimalūs. Tačiau yra tyrimų, kurių metu nustatytas padidėjęs vitamino B1 (tiamino) ir vitamino B2 (riboflavino) kiekis sveikoms moterims, kurios 2 savaites vartoja probiotikus.
Pripažinkite probiotikų šalutinį poveikį ir pavojų
Probiotikai yra saugūs vartoti. Retais atvejais šis priedas gali:
- Sukelia rimtą infekciją.
- Pabloginti pacientų, turinčių imuninės sistemos sutrikimų, būklę.
- Sukelia nedidelį skrandžio sutrikimą, pvz., vidurių pūtimą, pilvo skausmą ar viduriavimą, ypač pirmosiomis dienomis po jo vartojimo.