Vulvovaginitas yra viena iš labiausiai paplitusių ginekologinių ligų, kurios metu vulvos (išorinių lytinių organų) ir makšties uždegimas. Dažniausios ligos priežastys yra virusinės, bakterinės, grybelinės ir parazitinės infekcijos. Pagrindiniai simptomai: gausios išskyros iš makšties, skausmas ir niežėjimas tarpvietėje, vulvos patinimas ir paraudimas.
Kas yra vulvovaginitas
Terminas „vulvovaginitas“ kilęs iš dviejų lotyniškų žodžių: vulva („išoriniai lytiniai organai“) ir vagina („makštis“). Vulva – išorėje esantys moters reprodukcinės sistemos organai, tarp kurių yra gaktos, didžiosios ir mažosios lytinės lūpos, klitoris, makšties prieangis, mergystės plėvė, taip pat išorinė šlaplės anga – šlaplė.
Makštis yra 8–10 cm ilgio kanalas su elastingomis raumenų sienelėmis, kuris tarnauja kaip reprodukcinio trakto pradžia. Makšties lytinis aktas vyksta per makštį, taip pat išsiskiria įvairios gleivinės išskyros, mėnesinių kraujas. Gimdymo metu makšties išsiplėtimas leidžia kūdikiui išeiti.
Makštis yra moters vidinis reprodukcinis organas, esantis dubenyje
Sergant vulvovaginitu, vulva ir makštis užsidega, todėl merginai ar moteriai atsiranda netipinių išskyrų iš lytinių organų, atsiranda niežulys, skausmas, deginimas ir patinimas.

Sveikatos ir gyvenimo būdo ekspertė, specializuojanti įvairiose srityse nuo mitybos ir sporto iki psichologijos ir odontologijos. Ji dalijasi straipsniais apie sveiką maistą, sporto programas, ligų prevenciją bei gydymo būdus. Karolina taip pat analizuoja psichologinius aspektus, tokius kaip streso valdymas ar emocinė gerovė, bei pateikia mokslu grįstus patarimus. Jos tikslas – padėti skaitytojams gyventi sveikiau, laimingiau ir sąmoningiau.