Galbūt manote, kad lankymasis sporto salėje treniruotis yra geriausias būdas tapti tinkamas ir sveikas. Dažnai pamirštama, kad kai treniruojatės namuose, jūsų mankštos laikas tampa daug tvaresnis. Faktas yra tai, kad be kelionės laiko ir tuo, kad esate ten, kur po treniruotės yra dušas, treniruotės namuose yra labai panašios į treniruotes sporto salėje. Taigi, jei esate įstrigę namuose ar atostogaujate, bet nenorite trikdyti savo sporto salėje, štai kaip galite padidinti savo namų treniruotes, kad jūsų nauda ir toliau augtų.
1. Perjungti veiksmų seką
Galbūt neturite 50 treniruoklių, iš kurių galėtumėte pasirinkti, bet tai nereiškia, kad kiekvieną kartą treniruodamiesi turite laikytis tų pačių senų pratimų. Žinoma, gali būti sunku išlaikyti motyvaciją, kai atsipalaiduojate toje pačioje erdvėje, kurioje sportuojate. Štai kodėl dar svarbiau pakeisti savo kasdienybę. Nesilaikykite savo mėgstamų pratimų ir tikėkitės geriausio. Galite būti patenkinti savo komforto zona, bet negaunate visų pratimų, kurių reikia jūsų kūnui. Taigi darykite tuos įtūpstus, pereikite prie HIIT ir tada atlikite kardio treniruotes. Tikslas yra neleisti jūsų kūnui pernelyg jaustis laikantis tos pačios tvarkos. Stebinkite savo kūną skirtingų raumenų grupių treniruotėmis, o rezultatai bus tokie pat veiksmingi, kaip net ir pati energingiausia treniruotė sporto salėje.
2. Pasiimkite poilsio dienas
Pradėjus sportuoti namuose iškart pritrūksta pasiteisinimų nesportuoti. Nėra jokios priežasties nesportuoti, nes jums net nereikia išeiti iš namų! Viskas, ką jums reikia padaryti, tai nuspręsti pradėti treniruotę ir tada ją pradėti. Problema ta, kad kai taip lengva sportuoti, kyla pagunda leisti entuziazmui įveikti sveiką protą. Nedaug žmonių mėgsta poilsio dienas, tačiau jie yra tokie pat svarbūs jūsų sveikatos treniruotėse, kaip ir svorio kilnojimo bei kardio treniruotės. Kai leidžiate savo kūnui pailsėti, jūsų raumenys gali pradėti taisytis. Tinkamai nustatykite poilsio dienas ir tapsite stipresni, greičiau. Įsitikinkite, kad visus skaudančius raumenis gydote natūraliomis skausmą malšinančiomis priemonėmis, pakelkite kojas ir nemuškite savęs dėl tų poilsio dienų.
3. Atsikratykite trukdžių
Galima drąsiai teigti, kad mankštintis namuose labai patogu. Problema ta, kad čia mums patogiausia, o juos supa tvarinių patogumai ir mylimi žmonės. Išsiblaškymas sumažins jūsų treniruočių žaidimą ir netgi gali visiškai sugadinti jūsų motyvaciją. Štai kodėl jūs turite atsikratyti kiek įmanoma daugiau trukdžių. Įjunkite telefoną tyliai, saugokite šeimą ir įjunkite treniruočių grojaraštį taip garsiai, kaip jums leidžiama. Kuo mažiau trukdysi, tuo lengviau išlikti zonoje. Nepradėkite sportuoti, kai žinote, kad turite atlikti namų ruošos darbus. Atlikite tuos darbus prieš apsivilkdami sporto salės drabužius, kad nereikėtų spausti savo laiko. Kuo daugiau dėmesio skirsite treniruotėms namuose, tuo lengviau pasieksite savo tikslus.
4. Išlikti hidratuotas
Į sporto salę vandens buteliuką imti su savimi jau įprasta. Namuose manytumėte, kad nepastebėti mūsų vandens poreikių yra mažai tikėtina, bet nustebtumėte. Esame įpratę atsipalaiduoti savo gyvenamojoje erdvėje, o tai reiškia daugiau karštų gėrimų (arba alkoholio vakarais). Jei jums sunku išlaikyti hidrataciją net tada, kai nesportuojate, bus labai lengva pamiršti išgerti daugiau vandens prieš treniruotes namuose, jų metu ir po jų. Nepamirškite, kad vis tiek neteksite vandens treniruodamiesi namuose, lygiai taip pat, kaip ir sporto salėje. Jei reikia, naudokite vandens buteliuką, jei dėl to jaučiatės taip, lyg būtumėte sporto salėje. Kad ir ko prireiktų, kad išlaikytumėte hidrataciją, atlikite tai ir jūsų mankšta bus jums tik naudinga.
5. Įrangos rūpesčiai
Jei yra viena kliūtis, trukdanti daugumai žmonių naudingai treniruotis namuose, tai faktas, kad tik nedaugelis iš mūsų namuose turime brangios sporto salės įrangos. Jei staiga nėra galimybės lankytis sporto salėje, tikėtina, kad įnirtingai naršėte „Google” sporto salės įrangos, be kurios negalite gyventi, sąrašus. Prieš atiduodant pinigus už tą irklavimo mašiną, strypus ir svarmenis, yra alternatyvų. Pirmas ir svarbiausias yra tai, kad kūno svorio pratimai dažnai yra labai neįvertinami. Tai ypač aktualu, jei sporto salėje jau kilnojate didžiulius svorius. Tiesa ta, kad nereikia investuoti į tą brangią sporto salės įrangą. Gali prireikti padidinti serijų ir pakartojimų skaičių, tačiau kūno svorio pratimai yra įrodytas būdas stiprinti jėgą ir galią, ir jūs jau turite viską, ko reikia norint pradėti.
Treniruotės namuose: pakilkite dabar
Niekada nepamirškite, kokios veiksmingos gali būti treniruotės namuose. Nors vaikščiojimas į sporto salę tikrai motyvuoja, tuos motyvacijos lygius galite atkurti net savo namuose. Neatmeskite savo nustatyto mankštos plano vien dėl to, kad pati sporto salė staiga tampa netvarkinga. Vietoj to, supurtykite tą rutiną, pritaikykite ją prie savo aplinkos ir raskite alternatyvių pratimų raumenų grupėms, kurioms tą dieną norite sutelkti dėmesį. Tinkamai pasiruoškite ir nusiteikite, ir pamatysite, kad daugiau niekada nebenorėsite eiti į sporto salę.