LASIK: Procedūra, Privalumai, Tipai ir Tinkami Kandidatai

LASIK: Procedūra, Privalumai, Tipai ir Tinkami Kandidatai

Yra kelios chirurginės technikos refrakcijos klaidoms taisyti, įskaitant PRK, LASIK (peiliuko LASIK), Femto LASIK, ReLEx SMILE ir SMILE Pro. Tipiškai oftalmologas rekomenduos tinkamiausią chirurgijos metodą, atsižvelgdamas į kiekvieno individo poreikius ir aplinkybes. Refrakcijos chirurgijos technikos klaidoms taisyti yra šios:

Kas sukelia refrakcijos klaidas?

Refrakcijos klaidas sukelia per stiprus arba nepakankamas ragenos išlinkis, dėl kurio šviesa persilenkia netikslingai ir neatitinka akies dydžio bei ilgio. Todėl šviesos židinys nekrenta ant tinklainės, dėl ko regėjimas tampa neryškus.

Kiek yra refrakcijos klaidų tipų?

Yra keturi refrakcijos klaidų tipai, aprašyti taip:

  • Trumparegystė yra būklė, kai šviesa susitelkia prieš makulą arba prieš pasiekiant tinklainę dėl netinkamai išlenktos ragenos arba pailgos akies formos, dėl ko žmonės aiškiai mato artimus objektus, bet turi problemų su tolimais objektais.
  • Toliaregystė yra būklė, kai šviesa fokusuojasi už tinklainės arba makulos, dažniausiai dėl lygesnės ragenos arba trumpesnio akies ilgio, kas sunkiais atvejais sukelia neryškų regėjimą tiek arti, tiek toli esančius objektus.
  • Astigmatizmas yra būklė, kai dėl netaisyklingai apvalios ragenos susidaro du šviesos židiniai toje pačioje plokštumoje, sukeldami dvigubą regėjimą ir neryškų vaizdą bet kokiu atstumu.
  • Presbiopija yra amžiumi susijusi būklė, kai akis ima prastai matyti arti esančius daiktus dėl lęšiuko elastingumo praradimo, kas trukdo jam keisti formą ir fokusuotis kasdieniame gyvenime. Presbiopija būdinga vyresniems nei 40 metų žmonėms.

Kiek yra akių chirurgijos metodų refrakcijos klaidoms taisyti?

Yra keletas chirurginės technikos refrakcijos klaidoms taisyti, įskaitant PRK, LASIK (peiliuko LASIK), Femto LASIK, ReLEx SMILE ir naujausią žingsnį refrakcijos chirurgijoje – SMILE Pro. Oftalmologas paprastai rekomenduoja tinkamiausią metodą pagal individualias aplinkybes. Metodairefrakcijos klaidoms taisyti yra šie:

Prk

PRK (Fotorefrakcijos keratektomija) yra pradinė lazerinė technika refrakcijos klaidoms taisyti. Procedūra apima išorinio ragenos sluoksnio (Epitelio) pašalinimą, naudojant eksimerio lazerį arba praskiestą alkoholio tirpalą. Tada eksimerio lazeriu reguliuojama ragenos kreivė norint pasiekti standartinį regėjimą.

Po operacijos oftalmologas rageną apsaugo nuo dirginimo ir leidžia kūnui atkurti epitelinę membraną, visiškai uždengiant rageną prieš nuimant kontaktinį lęšį. PRK yra tinkama regėjimo korekcijos technika tiems, kuriems oftalmologas nustatė, kad jie nėra tinkami LASIK akių operacijai dėl plonos ragenos arba sausų akių. PRK privalumas yra tas, kad ragenos sklendės atsivėrimui nenaudojamas lazeris. Taigi, ragena išlaiko savo natūralią stiprybę.

Femto lasik

Femto LASIK, arba be peiliuko LASIK, yra chirurginė technika refrakcijos klaidoms taisyti, kurioje naudojamas femtosekundinis lazeris, kad atskirtų sluoksnius ir atidarytų ragenos sklendę, o tada eksimerio lazeris tiksliai formuotų ragenos sklendę, kad reguliuotų ragenos kreivę pasiekiant normalų regėjimo standartą. Ragenos sklendė tada yra atsargiai atstatoma.

Skirtingai nei tradicinis LASIK, kuriame naudojamas mechaninis mikrokeratomas peilis, Femto LASIK naudoja femtosekundinį lazerį, kuris gali išspinduliuoti itin trumpus lazerio impulsus labai dideliu greičiu. Ši lazerio technologija yra ypatingai efektyvi atsiskiriant ragenos sluoksniams, pakeliant ragenos sklendę ir tiksliai nustatant ragenos sluoksnio gylį nepadarant žalos aplinkiniams audiniams. Tai švelnesnis požiūris, laikantis akių būklės, kuris lemia greitesnį atsigavimą ir greitesnį grįžimą prie aukštos kokybės regėjimo.

Relex smile

ReLEx SMILE (Refrakcinis lentikulės ištraukimas) yra regėjimo korekcijos chirurginė technologija, kuri naudoja mažas pjūvius lentikulių pašalinimui be ragenos sklendės pakėlimo. ReLEx SMILE yra kilęs iš LASIK ir Femto LASIK, naudojant femtosekundinį lazerį ragenos sluoksnių atskyrimui į lęšio formos diską, vadinamą „Lentikuliu.”. Oftalmologas tada ištraukia lentikulį per mažą šoninį pjūvį, kad reguliuotų ragenos kreivę iki normalaus regėjimo standartų, nereiškiant reikalo ragenos sklendės pakėlimui. Todėl mažas įpjovas gali užgyti be siūlių po operacijos.

ReLEx SMILE sprendžia problemas, susijusias su ragenos sklendės pakėlimu tradicinėse LASIK procedūrose, siekdama sumažinti infekcijos riziką. Ši technika siūlo minimaliai invazišką požiūrį į ragenos chirurgiją, tuo pačiu stengiantis išsaugoti kuo daugiau natūralios ragenos kreivės.

Smile pro

SMILE Pro yra pažangiausia refrakcijos chirurgijos technologija. Naudodama Visumax 800 aparatą, ši pažangi procedūra apima lęšio formos disko, arba „Lentikulu”, iškirpimą iš centrinio ragenos sluoksnio. Svarbu paminėti, kad lazerinė procedūra yra nepaprastai greita, trunka tik 8–10 sekundžių kiekvienai akiai, tris kartus greičiau nei originali ReLEx SMILE. Oftalmologas tada ištraukia lentikulį per 2–4 milimetrų šoninį pjūvį, veiksmingai reguliuodamas ragenos formą ir kreivę, kad atitiktų refrakcinės korekcijos reikalavimus, be ragenos sklendės pakėlimo.

SMILE Pro yra minimaliai invazinė operacija, sumažinanti komplikacijas ir procedūrų laiką, tuo pačiu paliekant tik mažą įpjovą, kuri greitai užgyja, leidžiant atkurti regėjimą jau kitą dieną. SMILE Pro prisideda prie ragenos stiprumo išsaugojimo efektyviau nei įprastas LASIK ir pelno platesnį pripažinimą dėl savo aukšto saugumo profilio oftalmologų bendruomenėje.

Kokia yra diagnostika prieš lasik operaciją?

Pirmojo vizito metu oftalmologas atliks išsamią anamnezę, paklausdamas apie jūsų amžių, medicinines sąlygas ir vaistus, po to atliks išsamų akių tyrimą, kad įvertintų refrakcijos klaidų lygį; trumparegystę, toliaregystę ir astigmatizmą, kad nustatytų ar individas yra tinkamas LASIK operacijai atlikti. Norint tęsti procedūrą, kandidatai turi turėti stabilų regėjimą arba minimalius regėjimo pokyčius per metus, neviršijančius 50, kad galėtų būti tinkami procedūrai.

Akių tyrimas

  • Oftalmologas suplanuos išsamų akių patikrinimą, kuris apims regėjimo testą, automatizuotą refraktometrą vizualiam patikrinimui ir matavimui, plyšių lempos patikrinimą, kad būtų įvertinta bendra akių sveikata, akių tonometrijos testą, kad būtų matuojamas vidinis akies spaudimas, tinklainės apžiūrą, kad būtų ištirta tinklainė, ragenos pachimetrijos testą ragenos storiui matuoti, keratometrijos testą, kad būtų matuojama ragenos kreivė ir refrakcijos matavimą prieš bei po vyzdžio plėtros vaisto vartojimo. Jeigu kandidato akys yra geros būklės, oftalmologas suplanuos LASIK operaciją pageidaujamoje dieną ir laiku.
  • Jei akių tyrimas rodo blogą akių būklę, pavyzdžiui, akių uždegimą, sausas akis ar akių infekciją, specializuotų oftalmologų komanda gydys sąlygas prieš tęsiant LASIK akių refrakcijos chirurgiją.
  • Jei testų rezultatai rodo, kad LASIK nėra tinkamas sprendimas kandidatui, oftalmologas rekomenduos alternatyvią regėjimo korekcijos galimybę, tinkamą individui, pavyzdžiui, PRK ar ICL lęšiukų implantavimo operaciją.

Nutraukti tam tikrų vaistų vartojimą

  • Asmenims, vartojantiems izotretinoino pagrindu pagamintus vaistus nuo aknės, tokius kaip Roaccutane ar Acnotin, patariama nustoti vartoti likus bent mėnesiui iki akių tyrimo ir operacijos dienos, kadangi šios klasės vaistai gali sukelti šalutinį poveikį junginei ir prisidėti prie sausesnio nei įprasto ragenos paviršiaus.
  • Atsinaujinančios ligos arba tam tikrų vaistų vartojimas gydant chroniškas ligas, įskaitant diabetą, hiperlipidemiją, aukštą kraujospūdį, skydliaukės sutrikimus arba migdomuosius vaistus, turėtų būti informuojama apie oftalmologinių tyrimų laiką. Tačiau jie neprivalo nutraukti vaistų vartojimo prieš operacijos dieną.
  • Tiems, kurie vartoja Prednizoną, Imitrex, Kardaroną ar Accutane*, būtina informuoti oftalmologą jau pirmojo vizito metu.

Vengti kontaktinių lęšių dėvėjimo

  • Prieš akių tyrimą ir operacijos dieną asmenys, nešiojantys kietus arba pusiau kietus kontaktinius lęšius, turi susilaikyti nuo jų dėvėjimo bent 21 dieną. Tie, kurie nešioja minkštus kontaktinius lęšius, turi susilaikyti nuo jų mažiausiai 7 dienoms. Per šį laikotarpį kandidatai raginami nešioti akinių vietoj kontaktinių lęšių.

Priešoperacinės lasik procedūros

Vengti makiažo dėvėjimo

  • Venkite makiažo, kosmetikos, blakstienų ir odos priežiūros produktų su kvepalų ar alkoholio ingredientais likus dienai iki operacijos ir operacijos dieną, nes nešvarūs kosmetikos likučiai gali sukelti akių infekcijas po operacijos.

Intraoperacinės lasik procedūros

  1. Ragenos sklendės sukūrimas: Oftalmologas įlašins vietiniu anestetinį akių lašą į veikiančią akį, kad nuslopintų jautrumą prieš operaciją, tuomet femtosekundini lazeriu (Visumax 800) sukuria ragenos sklendę į sferinę formą virš rainelės ir vyziko.

Ragenos sklendės atidarymas: Oftalmologas pakelia ragenos sklendę, atidengiant vidinę rageną gydymui.

Lazerio formavimas: Oftalmologas naudoja eksimerio lazerį vidinės ragenos formos ir ragenos kreivės keitimui, kad ištaisytų refrakcijos klaidas, leidžiant šviesai tiksliai orientuotis į tinklainę.

Refrakcijos klaidų korekcija: Kai LASIK operacija baigta, oftalmologas sugrąžins ragenos sklendę prie pradinės pozicijos be siuvimo poreikio. Ragenos kreivė, refrakcijos taškas ir apšvietimo konvergencija į tinklainę palaipsniui ištaisys tokias refrakcijos klaidas kaip trumparegystė, toliaregystė ir astigmatizmas, siekiant įprasto regėjimo aštrumo.

Pooperacinės lasik procedūros

  • Oftalmologas uždengs akis skiščiais po operacijos, kad apsaugotų nuo infekcijos.
  • Oftalmologas ir slaugytojos atidžiai stebės simptomus 30 minučių po operacijos.
  • Slaugytojos skiria akių lašus, kad užkirstų kelią sausumui ir uždegimui.
  • Oftalmologas įvertina paciento simptomus; jei komplikacijų nėra, pacientai gali grįžti namo.
  • Pacientai gali naudoti tualetą, stovėti, vaikščioti, gerti vandenį ir valgyti normaliai.

Kokia yra pooperacinė lasik priežiūra?

  • Oftalmologas suplanuos kitą apsilankymą kitą dieną po operacijos.
  • Pacientai, kuriems atlikta LASIK, gali patirti akių diskomfortą, sausumą, ašarojimą, akių vokų patinimą, jautrumą šviesai per pirmą savaitę, prieš simptomams pamažu gerėjant.
  • Naudokite antibiotikų akių lašus pagal oftalmologo nurodymą, valykite akis ir pakeiskite akių pagalvėles 1–2 kartus per dieną.
  • Pirmą savaitę venkite vandens patekimo į akis, neskalaukite veido.
  • Pirmą savaitę venkite trinti ir spausti akis, dėvėkite akių apsaugą naktį, kol miegate.
  • Pirmą savaitę venkite pernelyg didelių aktyvų ar pratimų, kurie gali sukelti prakaitą, patenkantį į akis.
  • Vieną mėnesį venkite plaukiojimo ar nardymo.
  • Venkite per ilgo buvimo ekranuose ir suplanuokite pertraukas be ekrano.
  • Lankykite visus oftalmologo susitikimus simptomų stebėjimo ir gydymo įvertinimo tikslais.

Koks yra lasik (femto lasik) pranašumas?

  • Preciziškumas ir tikslumas: LASIK naudoja aukštos kokybės lazerinę technologiją – femtosekundinį lazerį ir eksimerio lazerį, kad efektyviai keistų ragenos formą ir kreivę, tiksliai ir be klaidų koreguojant trumparegystę, toliaregystę ir astigmatizmą, atkuriant normalų regėjimo aštrumą bei aišku regėjimą.
  • Greitai ir neskausminga: LASIK naudoja sparčiai veikiančius lazerius, kad procedūra būtų trumpa, neskausminga ir be siūlių. Po atsigavimo žaizda palaipsniui gyja ir pilnai atsigavo per kelis mėnesius, priklausomai nuo asmeninės būklės.
  • Minimali prastova ir greitas atsigavimas: LASIK yra minimaliai invazinė operacija, kuri pagreitina žaizdos gijimo procesą ir reikalauja trumpo atsigavimo laikotarpio, asmenys gali naudoti savo regėjimą kitą dieną po operacijos. Paprastai, tie, kurie atliko LASIK, gali pastebimai pagerinti regėjimą per 2–3 dienas.
  • Ilgalaikės rezultatas: Tie, kurie atlieka LASIK, gali patirti aiškų regėjimą be poreikio nešioti akinius ar kitus regėjimo priedus, net senstant.
  • Pagerinta gyvenimo kokybė: LASIK gerina gyvenimo kokybę, mažina kasdienius apribojimus, sumažina galimų nelaimingų atsitikimų riziką ir leidžia asmenims dalyvauti įvairiose veiklose pagal savo pageidavimus, pavyzdžiui, sportuoti, skaityti knygas, naudoti socialinę žiniasklaidą įvairiuose elektroniniuose įrenginiuose ar vairuoti. Kai gyvenimo ribos tampa ribotos, asmenys gali siekti savo gyvenimo interesų.

Kas tinkamas lasik operacijai?

  • Bet kuris asmuo nuo 18 metų ir vyresnis.
  • Turėjęs stabilų regėjimą per pastaruosius metus.
  • Turi sveikas akis.
  • Turi pakankamą ragenos storį.
  • Nepatiria ragenos ligų ar pagrindinių ligų, tokių kaip nepakankamai kontroliuojamas diabetas, ar imunodeficitas.

Kas netinkamas lasik operacijai?

  • Turintys ragenos ligas, stipriai sausas akis, akių uždegimus, šviesos baimę, keratokonus, ragenos įbrėžimus ar randus.
  • Turintys kitas akių ligas, tokias kaip stipri glaukoma, katarakta, makulos degeneracija, čerpės, stipriai sausas akis ar ragenos infekcijas.
  • Su nepakankamu ragenos storiu.
  • Turintys nestabilų regėjimą arba žymų regėjimo pokytį viršijantį 50 per metus.
  • Nėščia moteris arba žindanti mama.
  • Turintys amžiumi susijusią presbiopiją (oftalmologas apsvarstys alternatyvų gydymo pasirinkimą).

Ar lasik saugus?

LASIK yra viena iš saugiausių šiuo metu prieinamų chirurginių procedūrų. Operacija turi labai mažą komplikacijų rodiklį, mažesnį nei 1%, kuris yra žymiai žemesnis nei FDA sertifikuotas 5% saugumo standartas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *