Riluzolas (geriamasis): vartojimas, šalutinis poveikis, sąveika

Riluzolas (geriamasis): vartojimas, šalutinis poveikis, sąveika

Šis vaistas yra skirtas gydyti tam tikrą nervų ligą, kuri vadinama amiotrofine lateraline skleroze (ALS, dar dažnai vadinama Lū Gėrigo liga). Riluzolis padeda sulėtinti šios ligos progresavimą ir pailgina gyvenimo trukmę.

Vartojimas

Prieš pradėdami vartoti riluzolį ir kiekvieną kartą iš naujo gaudami vaistą, perskaitykite pacientui skirtą informacinį lapelį bei naudojimo instrukcijas, jei jos yra. Jei turite klausimų, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Vartokite šį vaistą per burną tuščiu skrandžiu (mažiausiai 1 valanda prieš valgį arba 2 valandos po valgio), kaip nurodė gydytojas, dažniausiai du kartus per dieną.

Naudojant skystą šio vaisto formą, buteliuką reikia švelniai suplakti ne mažiau kaip 30 sekundžių prieš naudojimą. Dozę tiksliai pamatuokite specialiu matavimo prietaisu ar šaukšteliu – nenaudokite įprastinio buitinio šaukšto, nes galite netiksliai pamatuoti dozę.

Vaistą vartokite reguliariai, kad gautumėte didžiausią naudą. Kad nepamirštumėte išgerti dozę, stenkitės vartoti tuo pačiu metu kiekvieną dieną.

Nedidinkite dozės ir nevartokite šio vaisto dažniau ar ilgiau nei paskirta. Jūsų būklė nuo to nepagerės greičiau, o šalutinių poveikių tikimybė padidės.

Informuokite gydytoją, jei jūsų būklė blogėja.

Šalutiniai poveikiai

Gali pasireikšti galvos svaigimas, mieguistumas, pykinimas, vėmimas arba nejautra ar dilgčiojimas aplink burną. Jei šie pojūčiai ilgai nepraeina ar stiprėja, nedelsiant pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Šį vaistą jums paskyrė gydytojas, atsižvelgdamas, kad jo nauda jums yra didesnė nei galimas šalutinis poveikis. Daugelis žmonių, vartojančių šį vaistą, stipraus šalutinio poveikio nejaučia.

Jei pasireiškia rimtas šalutinis poveikis, nedelsdami informuokite gydytoją. Tokie poveikiai gali būti: pagreitėjęs širdies plakimas, kepenų ligos požymiai (nenustojantis pykinimas ar vėmimas, apetito sumažėjimas, pilvo ar skrandžio skausmas, akis ar oda pagelsta, šlapimas tamsėja), infekcijos požymiai (lieka gerklės skausmas, pakyla temperatūra, šaltkrėtis), plaučių problemų požymiai (dusulys, kosulys).

Labai rimta alerginė reakcija į šį vaistą pasitaiko retai. Tačiau nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei atsiranda alerginės reakcijos simptomų, tokių kaip: bėrimas, niežulys ar patinimas (ypač veido, liežuvio, gerklės srityse), stiprus galvos svaigimas, kvėpavimo sutrikimai.

Šis sąrašas nėra pilnas visų galimų šalutinių poveikių. Pastebėję kitų požymių, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Atsargumo priemonės

Prieš pradėdami vartoti riluzolį, praneškite gydytojui arba vaistininkui, jei esate jautrūs šiam vaistui ar turite kitų alergijų. Šiame preparate gali būti neaktyvių ingredientų, galinčių sukelti alerginių reakcijų ar kitų problemų. Išsamesnės informacijos teiraukitės vaistinėje.

Prieš vartodami šį vaistą, informuokite gydytoją arba vaistininką apie savo sveikatos istoriją, ypač jei sergate kepenų ligomis.

Šis vaistas gali sukelti galvos svaigimą ar mieguistumą. Alkoholis arba marihuanos (kanapių) vartojimas gali dar labiau sustiprinti šiuos pojūčius. Nevairuokite, nedirbkite su mechanizmais ir nevykdykite veiklų, reikalaujančių budrumo, kol nesate tikri, kad tai daryti saugu. Ribokite alkoholio vartojimą. Jei vartojate marihuaną, pasitarkite su gydytoju.

Skystuose produktuose gali būti cukraus ar aspartamo. Reikia būti atsargiems, jei sergate diabetu, fenilketonurija (PKU) ar kitomis ligomis, kurių metu reikia apriboti šių medžiagų vartojimą. Pasitarkite su gydytoju ar vaistininku apie saugų naudojimą.

Prieš atliekant operaciją, informuokite gydytoją ar odontologą apie visus naudojamus produktus (įskaitant receptinius, nereceptinius vaistus ir vaistažoles).

Nėštumo metu šį vaistą vartokite tik tada, kai tai tikrai būtina. Aptarkite riziką ir naudą su gydytoju.

Nėra žinoma, ar šis vaistas patenka į motinos pieną. Prieš žindydama, pasitarkite su gydytoju.

Sąveika su kitais vaistais

Vaistų sąveika gali pakeisti jų veikimą arba padidinti rimtesnių šalutinių poveikių riziką. Šiame dokumente nėra pateiktos visos galimos vaistų sąveikos. Veskite visų naudojamų vaistų (tiek receptinių, tiek nereceptinių, įskaitant vaistažoles) sąrašą ir pasidalinkite juo su gydytoju bei vaistininku. Nekeičiant dozės, nenutraukite ir nepradėkite vartoti kitų vaistų be gydytojo leidimo.

Ar jūsų vartojami vaistai nesąveikauja su kitais? Patikrinkite vaistų sąveiką internetinėje vaistų tikrinimo sistemoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *