Šis preparatas yra multivitaminų ir geležies papildas, skirtas vitaminų trūkumui gydyti arba jo išvengti, kai tai sukelia netinkama mityba, tam tikros ligos ar nėštumas. Vitaminai ir geležis yra svarbūs organizmui – jie padeda palaikyti gerą sveikatą ir aprūpina organizmą būtinais statybiniais elementais.
Kaip vartoti
Šį vaistą reikėtų gerti per burną, paprastai vieną kartą per parą arba taip, kaip nurodė gydytojas. Tiksliai laikykitės pateiktų nurodymų. Nevartokite didesnės dozės, nei rekomenduojama. Jei kyla klausimų, visada pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.
Rekomenduojama gerti tuščiu skrandžiu – vieną valandą prieš valgį arba dvi valandas po valgio. Užsigerkite pilna stikline vandens, nebent gydytojas nurodytų kitaip. Jei padažnėja virškinimo sutrikimų, preparatą galite vartoti kartu su maistu. Reikėtų vengti vartoti antacidinių preparatų, pieno produktų, arbatos ir kavos dvi valandas prieš arba po šių vitaminų, nes tai gali sumažinti jų pasisavinimą. Iškart po vaisto vartojimo bent 10 minučių neatsigulkite.
Jei vartojate atpalaiduojamo poveikio ar pailginto atpalaidavimo kapsules, nerykite jų trupintų ar kramtytų – taip išvengsite staigaus veikliosios medžiagos išsiskyrimo, kuris gali sumažinti pasisavinimą ar sukelti nepageidaujamų reakcijų. Padalintų tablečių neplėšykite ir nekramtykite, nebent taip paskyrė gydytojas ar vaistininkas.
Vartokite papildą reguliariai – kiekvieną dieną tuo pačiu metu, kad būtų kuo didesnė nauda.
Atsargumo priemonės
Prieš pradėdami vartoti šį preparatą, informuokite gydytoją arba vaistininką, jei esate alergiški bet kuriam ingredientui ar turite kitų alergijų. Kai kuriuose šio tipo produktuose gali būti pagalbinių medžiagų, pavyzdžiui, sojos, kurios gali sukelti alergines reakcijas.
Būtina pasakyti gydytojui apie savo ligas, ypač jei sergate geležies kaupimosi sutrikimais (pvz., hemochromatoze, hemosideroze), piktnaudžiaujate alkoholiu, turite kepenų, skrandžio ar žarnyno ligų (pvz., opų, kolito).
Jeigu vartojate preparatą su folio rūgštimi, būtinai informuokite gydytoją, jei jums trūksta vitamino B12 (pvz., sergate piktybine mažakraujyste), nes folio rūgštis gali užmaskuoti tam tikrus kraujo tyrimų rezultatus, nepašalinant nervų pažeidimo rizikos.
Prieš chirurgines operacijas pasakykite gydytojui ar odontologui apie visus vartojamus vaistus, įskaitant nereceptinius ir žolinius preparatus.
Jei esate nėščia ar planuojate pastoti, arba žindote kūdikį – pasitarkite su gydytoju dėl preparato vartojimo.
Perspėjimai
Atsitiktinis geležies turinčių preparatų perdozavimas yra dažna sunkaus apsinuodijimo priežastis mažiems vaikams (iki 6 metų amžiaus). Saugokite šį produktą vaikams nepasiekiamoje vietoje. Jei visgi įtariate perdozavimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba nuodų kontrolės centrą.
Sąveika su kitais vaistais
Šis preparatas gali keisti kitų vaistų pasisavinimą arba veiksmingumą. Visada suderinkite visų vartojamų preparatų sąrašą su savo gydytoju arba vaistininku. Nevartokite, nekeiskite dozės ir nenutraukite vaistų be gydytojo žinios.
Geležies ir kai kurių vitaminų papildai gali sumažinti tokių vaistų kaip bisfosfonatai (pvz., alendronatas), levodopa, penicilaminas, kinolonų grupės antibiotikai (pvz., ciprofloksacinas, levofloksacinas), tam tikri skydliaukės vaistai (pvz., levotiroksinas) pasisavinimą. Siekiant išvengti sąveikos, šiuos vaistus vartokite skirtingu laiku – išlaikykite bent 2–4 valandų tarpą tarp jų vartojimo.

Licencijuota farmacininkė, įgijusi farmacijos daktaro (PharmD) laipsnį University of North Carolina at Chapel Hill, viename iš geriausių farmacijos universitetų JAV. Per daugiau nei 10 metų tarptautinės patirties Aistė dirbo tiek akademinėje, tiek klinikinėje aplinkoje – nuo tyrimų ligoninėje iki individualizuotų vaistų terapijos planų sudarymo. Ji specializuojasi farmakogenomikoje, vaistų sąveikų prevencijoje ir lėtinių ligų vaistiniame valdyme. Šiuo metu Aistė dirba konsultuojančiąja farmacininke prestižinėje Bostono klinikoje ir aktyviai prisideda prie mokslinių publikacijų bei jaunų farmacijos specialistų rengimo.