ABC Plus Oral: vartojimas ir šalutiniai poveikiai

Vitaminų ir mineralų derinys dažniausiai skirtas papildyti organizmą trūkstamomis medžiagomis tais atvejais, kai mityba nėra subalansuota, žmogus susiduria su įsisavinimo sutrikimais arba dėl ligos ar streso padidėja vitaminų ir mineralų poreikis. Tokie papildai yra itin reikalingi norint palaikyti gerą savijautą ir tinkamą organizmo funkcijų darbą.

Pagrindinės veikliosios medžiagos ir jų paskirtis

Šio tipo papildų sudėtyje dažniausiai būna daug B grupės vitaminų – tarp jų folio rūgštis, niacinas, vitaminai B1, B2, B6 ir B12. Taip pat juose yra vitamino C, kuris padeda stiprinti imunitetą, bei kitų svarbių vitaminų (A, D, E). Papilduose gali būti mineralų, tokių kaip cinkas. Svarbu atkreipti dėmesį, kad daugelis tokių preparatų neturi geležies, o kalcio kiekis būna labai mažas. Todėl jie nėra tinkami geležies stokos anemijai gydyti ar osteoporozės profilaktikai.

Kaip vartoti papildus

Vitaminus ir mineralus patariama vartoti užgeriant vandeniu. Jų galima gerti valgio metu arba tarp valgymų – kaip patogiausia, tačiau jei pasireiškia pilvo diskomfortas, papildus tikslinga vartoti kartu su maistu. Jei Jums paskirti antibiotikai (ypač tetraciklinai ar chinolonai, pavyzdžiui, ciprofloksacinas), šiuos papildus reikia gerti praėjus bent 2–3 valandoms po antibiotiko suvartojimo arba dar prieš jį – taip sumažinama tarpusavio sąveika, galinti sumažinti vaistų įsisavinimą.

Galimi šalutiniai poveikiai

  • Pykinimas
  • Virškinimo sutrikimai
  • Pilvo pūtimas ar skausmas
  • Viduriavimas
  • Karščio pylimas
  • Kartumo, nemalonus skonis burnoje

Didesnė dalis žmonių šalutinių poveikių nejaučia, ypač jei papildai vartojami taip, kaip nurodyta. Jei vaisių vartojimą paskyrė gydytojas, vadovaujamasi nuostata, kad tikimasi daugiau naudos nei žalos. Jei organizme pasireiškia neįprasti simptomai, tokie kaip psichologiniai ar emociniai pokyčiai, nuolatinis silpnumas, būtina pranešti gydytojui.

Retais atvejais galimos stiprios alerginės reakcijos – odos bėrimas, niežulys, veido, liežuvio ar gerklės patinimas, stiprus galvos svaigimas, kvėpavimo sunkumai. Tokiais atvejais svarbu nedelsti ir kreiptis į medikus.

Ką svarbu žinoti prieš pradėjus vartoti

Prieš pradedant vartoti papildus, svarbu informuoti gydytoją apie galimas alergijas, ypač jei esate jautrūs folio rūgščiai ar kitiems produkto komponentams. Papildų sudėtyje gali būti pagalbinių medžiagų, kurios kai kuriems žmonėms sukelia nemalonių reakcijų.

Būtina papasakoti apie anksčiau diagnozuotas kraujo ligas, pavyzdžiui, perniciinę ar megaloblastinę anemiją, taip pat perteklinį kalcio kiekį organizme, inkstų ar kepenų veiklos sutrikimus. Papildai nerekomenduojami vaikams iki 12 metų amžiaus, nes kai kurie vitaminai ar mineralai gali kauptis organizme ir sukelti šalutinį poveikį.

Nėštumo laikotarpiu vartoti tokius preparatus galima tik gydytojui sutikus ir įvertinus situaciją. Žindymo metu būtina aptarti pasirinkimą su sveikatos priežiūros specialistu, kadangi dalis šių medžiagų patenka į pieną.

Vaistų sąveikos

Kai kurie papildai gali prisidėti prie vaistų ar kitų papildų veikimo pokyčių. Svarbu gydytojui pateikti visų vartojamų vaistų ir papildų sąrašą, ypač jei vartojate altretamino, cisplatinos, levodopos, hidantoinų (pvz., fenitoino), metotreksato ar pirimetamino. Taip pat be gydytojo žinios neverta pradėti, keisti dozės ar nutraukti papildų vartojimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *